kposy

C 330 czy T 25?

Polecane posty

danielr    0

Davidastra. Ja podczas pracy przy maszynach nie pije. wyrażam tylko swoje podlady ktore nie nasowaja mi się po kilku piwach tylko z wnioskow wyciagnietych podczas pracy ta maszyna(c330)

W końcu sam to bardzo dobrze napisałes "proste jak ma cięzko to sie nie będzie bardzo zbierać"

a jadnak t-25 przy jednakowej predkosci i obciażeniu takich problemów nie ma. Sadze ze moment obrowowy silnika ma duze znaczenie..

A propos wcale nie pod każdym wzgledem ruska myśl techniczna jest lepsza od polskiej i obydwie konstrukcje maja wiele wad i zalet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzipet    0

zdecydowanie wladek ma wiecej plusow

1 cena uzywanego w dobrym stanie jest znacznie mniejsza niz 30 tki

2 moc katalogowo 31 km czyli wiecej niby nie wiele ale jednak

3 zuzycie paliwa niewiele ale mniejsze

4 kluczowym argumentem jest skrzynia biegow i do tego z rewersem w nowszych wydaniach

5 kabina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

tylko ze katalogowa pisze ze29 km mocy uzytecznej a te 31 to tylko tak napisane zeby niby bylo 1 km wiecej od 30.A po drugi cena pokazuje co lepiej bylo wykonane.wiadome wiecej zaplacimy za lepiej wykonany traktor .A kabina to jak ktos nie ma lewych rak to sobie moz zrobic luks kabinke tzn.dobrze pouszczelniac i git gitara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Ot faktycznie rewers to miód cud potrzebne bo bez tego żyć nie można. A powiedz po jaki uj mi on potrzebny w 30? Co na wyścigi jeździsz i kto będzie szybszy na wstecznym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzipet    0

no wiesz wszsytkie nowoczesne obecnie traktory posiadaja przynajmniej rewers mechaniczny wiec widocznie jest potrzebny a co do kabiny to zadna kabina dostpena na rynku nie zapewni takiego komfortu co ta orginalna we wladku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielr    0

Władek ma 29km przy 1800 obr/min a C330 30km przy 2200 obr./min. Który więcej spali żeby osiągnąc tą moc? :). Każdy dobrze wie jak ważną role w ciagniku odgrywa moment obrotowy- Władek ma 110Nm przy 1200-1500obr/min. a C330 100Nm przy 1600-1800obr/min. -i znów nasówa sie powyższe pytanie. Pracując z tymi samymi maszynami np; 100 moto godzin napewno C330 spali sporo wiecej paliwa które przy dzisiejszych cenach da pokaźną sume. Warto sie zastanowic czy najpierw wydac kilka tys. wiecej na ciagnik a potem dokładac do paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Ja bez zastanowienia stwierdzam że wole dołożyć 5k i mieć 30 niż jeździć ruskim cudakiem. Byś się zapytał mechanika co lepiej kupić bez za wahania odpowiedział by Ci że lepszy jest URSUS. Chyba że taki u was mechanik bo mi od razu odradził żeby nie brać iwana a on nie jest najgorszym mechanikiem a raczej najlepszym bo w regionie według mnie lepszego nie ma. A tak a pro po zapnij pług do iwana a ja zapnę do 30 i pojeźdźmy orać ty będziesz orał na 1200 obrotach a ja na 1600 obrotach ciekawe co szybciej zdechnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Z tym mechanikiem to się zgodzę. U mnie główna przyczyna sprzedania iwana była coraz częstsze awarie(wysłużenie ciągnika) i trudności naprawy wg mojego ojca. Do dziś mówi że woli zdecydowanie naprawić ciapka aniżeli iwana.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Miałeś iwana? Jak tak to powiedz co Ci lepiej do gusty przypadło iwan czy 30? No wiesz ty się zgodzisz z tym co powiedziałem ale zaraz przyjdzie władkomaniak i powie że iwan to sprzęt nie do zajeżdżenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielr    0

damjan15 duzo jezdziles wladkiem?? mechanika tez mam bardzo dobrego tylko odpukac narazie nie musze z jego uslug kozystac i nie zaznacza róznicy ze ktorys jest lepszy chociaz w mojej okolicy ludzie nie dbaja za bardzo o ciagniki to sporo u niego stoi. Co do orania na tych obrotach to obydwa by po d*pie dostaly ale jest wiele prac ktore wykonuje sie na nizszych obrotach. Wytłumacz mi co rozumiesz pod pojeciem cudak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Cudak to jego wygląd. A ruskim to wo gule nie jeździłem ale za to 30 się jeździ od 9 roku życia. U mechanika to ja jestem na 0,5 litrze albo on u mnie :) . Jeżeli coś trzeba to on wszystko zrobi i jest zawsze ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielr    0

Miałeś iwana? Jak tak to powiedz co Ci lepiej do gusty przypadło iwan czy 30? No wiesz ty się zgodzisz z tym co powiedziałem ale zaraz przyjdzie władkomaniak i powie że iwan to sprzęt nie do zajeżdżenia :)

 

Iwana mam i obecnie nim pracuje. Ciapkiem sporo jezdzilem i roznych warunkach ale silnik jest mniej bystrzejszy testowalem 3 ciapki i w kazdym bylo to samo ale jak juz wejdzie na obroty to nie jest zle. Osobiscie plus bym przyznal dla t-25 za silnik jest bystrzejszy. Kabiny i komfort tez raczej lepsze w t-25. Dla C330 plusem jest 2 stopniowe sprzeglo sporadycznie jest przydatne no i uklad kierowniczy, chociaz ja w swoim nie nazekam bo smaruje i ciezko nie chodzi i bez luzów. I w c330 tuz oraz zaczepy sa przystosowane do polskich maszyn. A w t-25 kacapy sie nie popisali i zeby wszystko zrobic to trzeba było poswiecic kilka dni i troche kasy. Ja nie zamienił bym się na c330 bo z cech ktore wymieniłem znacznie bardziej odpowiada mi iwan. po za tym mam juz dobrze obcykana obsł. techniczna

 

Jak sie poszerzy rozstaw kół i ustawi przeswit na srodkowy i do tego opony 12,4 to wyglada duzo lepiej (jak by miał ze 15km wiecej)heheh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Ciebie się nie pytałem ale jak odpowiedziałeś :) moje pytanie było skierowane do MILANREAL. A te ciapki co jeździłeś to mogły być z lat "70 one miały takie coś że na obroty wolniej się wkręcały a te z lat "80 to były takie że jak do gazu się dotkniesz to od razu ogień na tłoki leci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Miałeś iwana? Jak tak to powiedz co Ci lepiej do gusty przypadło iwan czy 30? No wiesz ty się zgodzisz z tym co powiedziałem ale zaraz przyjdzie władkomaniak i powie że iwan to sprzęt nie do zajeżdżenia :)

Tak miałem iwana ale nawet go nie pamiętam. W 91 lub 92 roku sprzedano iwana i kupiono C-360, miałem wtedy 2-3 lata więc żadnych szans żeby go zapamiętać. Ojciec najbardziej narzekał na I stopień sprzęgła, dziwaczne włączanie biegów, a przede wszystkim jak miał coś naprawiać to dostawał k**icy. A chwalił go najbardziej za "fajna" blokadę. Co do komfortu to zdecydowanie woli jeździć ta 60 co mamy aniżeli ruskiem. Wiem że zaraz pojawi się masę krytyki od strony posiadaczy Władka ale to zdanie mojego ojca.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielr    0

sasiad ma z 87 ten sam rok co i moj a tamte tez owiele starsze nie sa tyle ze te nowsze sa mniej trwalsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

A to twój sąsiad ma już m-kę a to już wyższa szkoła jazdy zależy jaka się trafi jak dobra się trafiła to jeździ ino świst a jak coś nie halo to będą problemy a to skrzynia się bloknie a to coś jeszcze. Najlepsze to te z lat "70 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

damjan15 Ty to nie poważny chłopak jesteś... krytykujesz t-25 a nawet nigdy nim nie jeździłeś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzipet    0

jesli te dane co podaje kolega DANIELR sa wiarygodne to widac roznice i to wieksza na korzysc jak to ladnie nazywacie IWANA a co do remnotow ten kto choc raz widzial skrzynie w wladku moze sobie uswiadomic ze jest ona wyjeta chyba z czolgu a tak powaznie to w kazdym ciagnuku zdarzaj sie awarie wczesniej czy puzniej to tylko kwestia czasu i wprawny mechanik poradzi sobie w kazdym z tych ciagnikow a co do kwesti tej orki kolego DAMIAN15 to pomysl sobie 30 ma tylko w zasadzie jeden bieg do pracy w polu realny tzn 4 bo 5 jest juz za slaba a 3 za wolna a wladek ma realnie ok 4 biegow tzz 1 ,2, 3 ,4 no i doctego wiekszy moment obrotowy przy nizszych obrotach wiec 30 napewno predzej zdechnie ,mozecie sie smiac i wymyslac ale normalny wladek jesli nie jest zakatowany co jest nagminnym zjawiskiem bo przewaznie jest ciagnikiem podstawowym i jedynym w gospodarstwie jest lepszym ciagnikiem niz 30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dziwne coś te dane, czy ja dobrze widzę tam jest moc 25 KM wg DIN, I wydajność hydrauliki 15,75l/min jak parę postów wcześniej było że chyba 24l/min... Aż tak te dane są przestarzałe?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strachu    1

DAMIAN15 to pomysl sobie 30 ma tylko w zasadzie jeden bieg do pracy w polu realny tzn 4 bo 5 jest juz za slaba a 3 za wolna a wladek ma realnie ok 4 biegow tzz 1 ,2, 3 ,4

 

Jeśli ivan ma tyle tych biegów to opisz prędkości. Jeżeli 3 w 30 jest dla Ciebie za wolna to co ile sa biegi w tym kacapie?? Przecież różnica między 3 a 4 w 30 nie przekracza 2km/h :)

 

sie smiac i wymyslac ale normalny wladek jesli nie jest zakatowany co jest nagminnym zjawiskiem bo przewaznie jest ciagnikiem podstawowym i jedynym w gospodarstwie jest lepszym ciagnikiem niz 30

 

To akurat zależy od tego gdzie się mieszka - u mnie w okolicy jest 1 władek i obrabia zawrotne 0,5ha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielr    0

dzipet iwany sa w wiekszosci zakatowane przez przegrzewanie bo malo kto czysci regularnie zeberka, a wogóle małoooo kto pilnuje zeby nie zalewal sie olejem. moj tez raz sie zatarł przy kultywatorowaniu starej trawy kultywatorem od c360 ojciec za bardzo nie dbał o czystosc miedzy zeberkami i sie licho studził i go przegrzal i zatarł wal jednak wina byl wskaznik temp. oleju ktory stanoł na 85st celsjusza i tak to sie skonczylo

 

Dziwne coś te dane, czy ja dobrze widzę tam jest moc 25 KM wg DIN, I wydajność hydrauliki 15,75l/min jak parę postów wcześniej było że chyba 24l/min... Aż tak te dane są przestarzałe?

 

moc akurat mam z instrukcji obsługi i podawałem znamionowa 29 km a nie calkowita czyli 31km a wydajnosc pompy jest napewno wyzsza bo tuz podnosi sie w okolo 4sekundy a do siłownika wchodzi 1,5 litra oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Jak dla mnie sporą wadą tego ciągnika jest zamocowanie kierownicy miałem przyjemność jechania i strasznie nie wygodnie , może idzie się przyzwyczaić ale mi się jakoś nie podobało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj