kposy

C 330 czy T 25?

Polecane posty

GoRAL1    63

latajacy t25 lepszy w gorach... ciekawe :blink:

Wasze przepychanki mnie nie interesują.Chce tylko wyjaśnić że wszystkie władki w górskim terenie są obniżane przez przestawienie na zwolnicach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djvtec    0

ze wladki sa obnizane to ja wiem, ale to i tak nie zmienia faktu ze C-330 lepiej sie prowadzi. coprawda jak kazdy starszy ursus lubi zadriftowac ale to juz co innego :blink:


Ursus C-360
Ursus 3512
New Holland TD80D to mój tabor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

kolega @davidastra napisał ze przydział na katafieje dawali mniejszym gospodarzom gdyż ludzie z góry wiedzieli ze na 15 ha lub większych nie będzie dawał rady.U mnie w okolicy tylko jeden katafiej pracuje powyżej 15 ha wszystko obrabia nawet z prasa pracuje i mocno po garach dostaje.Wiem bo pomagam temu sąsiadowi naprawiać go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

dobrze panie GoRAL że przedstawiłeś nam sposób obniżania bo chyba tak mi się wydaje nikt nie znał przedtem tego sposobu obniżania przez zwolnice a raczej ich przestawienie :blink:

Co do uciągu rusek jest lżejszy cóż tu komentować , do tego gorzej rozłożona masa przez co t 25 ma cięższy przód a lekki tył moiment i siedzisz bo przód tonie w oczach jeszcze jak masz obciążniki i pełny bak to narazie


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

widzę że niektórzy są zaślepieni "super" 30 przecież ten traktor do niczego się nie nadaje a w cabrio i stanie do jazdy trzeba dać minimum 15 tys a za tak sam nienadający się do niczego t-25 z kabiną musimy dać około 8 tys i gdzie tu logika i ekonomia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strachu    1

Mylisz się :blink: Ja za ta którą mam w galerii dałem 1,5 roku temu 10 tyś. - rocznik 85 i miała 1692 mth dokładnie :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djvtec    0

widzę że niektórzy są zaślepieni "super" 30 przecież ten traktor do niczego się nie nadaje a w cabrio i stanie do jazdy trzeba dać minimum 15 tys a za tak sam nienadający się do niczego t-25 z kabiną musimy dać około 8 tys i gdzie tu logika i ekonomia ?

 

 

nie nadaje sie do niczego ?? a co zmotoryzowalo polskie rolnictwo, moze t25?? ty pewnie go masz ale ja tam nie mam ani jednego, ani drugiego, poprostu widze czego jest wiecej na polskich polach i co ludzie bardziej chwala, niczego nie faworyzuje 'bo ja mam taki'


Ursus C-360
Ursus 3512
New Holland TD80D to mój tabor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kluch369    30

widzę że niektórzy są zaślepieni "super" 30 przecież ten traktor do niczego się nie nadaje a w cabrio i stanie do jazdy trzeba dać minimum 15 tys a za tak sam nienadający się do niczego t-25 z kabiną musimy dać około 8 tys i gdzie tu logika i ekonomia ?

 

Jest też druga strona medalu. Przy sprzedaży nie weźmiemy za niego śmiesznie niskiej ceny :blink:

A co do fragmentu wypowiedzi: "ten traktor do niczego się nie nadaje", to sorry, ale lepsze to niż całodniowe zabawy z koniem w polu . Zresztą te traktory to praktycznie te same możliwości :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

@strachu a który rocznik??? A co po niektórzy to ja patrze że nie wiedzą że to co jest dobre jest w cenie :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

:blink: nawet w jednym poscie mowisz ze z checia bys sie pozbyl wszystkich polskich maszyn, ale na swoja C-360 slowa zlego nie powiesz... cos tu nie gra nie powiesz?

 

hahaha to poczytaj o C-360 tematy. Na to coś to już najbardziej jade. Oddałbym za grosze. Mam nadzieje że trafi mi się ładny zachodni nie wiem dużo możliwości jest byle nie ursus. ale Zetor, Reanult, Deutz Fahr cos z tego. I troche więcej koników :huh:

 

Io czywiście pier** że jest weżzy. Kupcie sobie okulary stępnieniówki. Poprzez wysokość wydaje wam sie ze jest wąski że ma małe koła G*** prawda. R28 ciapek też miał. I nie każdy ciapek wychodzil na 12.4 ale i 11.2 czyli to samo mamy. :D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki20    2

Do kolegi wyżej: A nie pomyślałeś, że cena odzwieciedla jakośc? To tak samo ja z c-360 i zetorem.Przynajmniej jak dla mnie c-330 jest poprostu lepsza, i nie mówie że we wszystkim przewyższa t-25 ale biorąc pod uwage wszyskie wady i zalety to c-330 wygrywa. Proste jak kogoś stac to kupuje c-330 i praca idzie lepiej a jak nie stac to kupuje t-25 i praca tez idzie tylko troche gorzej( i nie mówie tu o komforcie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

A sory mój błąd.Ale wiecie ja teraz stoję nad kupnem ciągnika to nawet na t-25 nie zaglądam bo mnie cena odrzuca.Z dawien dawna wiadome jest że to co jest dobre to się ceni.@ Strachu to nie złą okazję wyrwałeś jak 85 rok za 10k. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

ktoś tu nie czyta tematu a się wymądrza ja nie posiadam t-25 tylko mam 30!!!

co z tego że niby 30 zmotoryzowała polskie rolnictwo w obecnych czasach nawet w moim gospodarstwie kture nie jest duże ten ciągnik nie ma co robić! ach ta jakość 30 co chwile tu kapie tam stuka a tam jeszcze skrzypi a tam coś iskrzy itd i to tyczy się i 30 i t-25! nie ma się co oszukiwać zakup 30 jest nie opłacalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strachu    1

Ty chyba jakieś kompleksy masz... Jakiej wielkości masz te gospodarstwo?? Nie powiesz mi ze niema co robić - głupie roboty z pająkiem na przykład...

 

 

 

@damjan - no nie ukrywam - nadarzyła się okazja :) miało byc coś większego a ostało się na 2x c-330 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody1126    3

nie jestem władkomaniakiem stwierdzam fakty!!! juz pisalem ze posiadam dwa modele ruska i 30. rusek lzejszy o ile co??? od czego sa obciazniki na kolach :) ???wole jechac pod gore z przodem ciezszym ruskiem niz 30 i ja zlamac lub zostac kaleka ;) !!! i mam 2 obiazniki nie cztery!!!a 30 na max!!! zreszta 330 w moich okolicach by na palcach zliczył a t25 braklo by niejednemu palcow u rak i nog.itd!!! takze to o czyms swiadczy :)sa plusy i minusy jak zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

około 30 hektarów z pająkiem to ja wole 3512 sobie polatać szybciej zrobie a paliwa tyle samo spale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djvtec    0

a inne ciagniki na te 30 ha jakie masz? ja na ten areał mam 3512, NH TD80D no i C-360, i wiadomo ze 360 nie ma co robic, bo jest wyreczona przez 2 inne. czasem pojedzie do lasu, czase posieje nawoz i tyle. takze jak twoja 30' nie ma co robic a masz inny sprzet to nic dziwnego


Ursus C-360
Ursus 3512
New Holland TD80D to mój tabor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

tak jest młody1126 bravo należy Ci się medal wypróżnienia i buława przepychu jakie tam u ciebie są gospodarstwa , które ma powyżej 6 ha ??? Jak miałeś mało pola to co się dziwisz że nie dostałeś c 330 Jeszcze raz powtarzam mało pola w tamtych czasach = władymirec . Nie pisze że ciapek to ideal ale też nie cieknie znowu z niego jak jeden człowiek wczesniej nadmieniał


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

ktoś tu nie czyta tematu a się wymądrza ja nie posiadam t-25 tylko mam 30!!!

co z tego że niby 30 zmotoryzowała polskie rolnictwo w obecnych czasach nawet w moim gospodarstwie kture nie jest duże ten ciągnik nie ma co robić! ach ta jakość 30 co chwile tu kapie tam stuka a tam jeszcze skrzypi a tam coś iskrzy itd i to tyczy się i 30 i t-25! nie ma się co oszukiwać zakup 30 jest nie opłacalny

 

Jezus Maria co za byk. "które" jak coś. narzekasz na kapanie z 30? to co powiesz o jumz który "poci" się jak mało który...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

... ach ta jakość 30 co chwile tu kapie tam stuka a tam jeszcze skrzypi a tam coś iskrzy itd i to tyczy się i 30 i t-25!...

 

Ze tak podsumuje

 

Jak dbasz -> tak masz !!

 

Wprawdzie zdarzaja sie wyjatki, ale niestety tyczy sie to kazdego sprzetu, nie tylko ciagnikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosiarka    2

Ludzie po co glupoty piszecie stac cie kupisz 30 nie stac cie na 30 kupisz ruska proste i nie mówcie mi ze ten czy ten lepszy oba sa porownywalne.I tak powiem jeden o drugie gowno ale niema czym to sie robi nimi taka prawda ;/

Oby dwa sie psuja co prawda ze kto dba i ma ale tu niema co sie kłucic bo tu tylko chodzi o to ze jak cie stac biez 30 a jak nie to ruske a zrobisz to samo i niech nikt nie mowi ze rusek nie zrobi czegoś co 30 robi bo to juz jest chore dla mnie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj