kposy

C 330 czy T 25?

Polecane posty

miki20    2

He i tak każdy chwiali swoje i będzie na siłe udowadniał, że jego jest lepsze (bądź to t-25 bądź c-330)

jedynym obiektywnym wyjściem byłoby dac kilku osobom te ciągniki, takim co nie mieli z nimi nic wspólnego i po pewnym czasie poprosic go o ocenę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mechanik17    0

t-25 ma czuly podnośnik no i dociążanie no i to jest jego zaleta ale c-330 i tak jest o wiele lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Dobrze że nei ma takiej wrzącej dyskusji Zetor 5211-Ursus C-360 :) Bo by można w łeb dostać Bo wiadomo Zetor bije go na głowe


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

jak dlamnie jedyne w czym jest lepsza 30 to 2 stopniowe sprzęgło reszta dla t-25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Trafiłeś w sedno sprawy :) Ale wystarczy pare zł i mamy T-30 :) a tam jest 2 stopień


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

A w czym jest dla mnie lepsza c-330 ?? we wszystkim !

Co z tego że wasz ten super władek ma kabine z podłogą, skoro do niej jedna większa osoba ledwo wchodzi o 2 to nie ma mowy, kierownica prawie w dachu... http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=194912

Mój sąsiad ma t-25 i z chęcią wymienił by go na c-330 ciekawe dlaczego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

dobra dobra już nie gadaj że 2 nie wejdzie a jedna ledwo się mieści... Bo samemu jest luz we dwóch też nie ciasno tylko jak jest skrzynka na narzedzia to ktoś wysoki troche schylic sie musi. No ale to jest ursus, polski sami patrioci to co tu wiele mówić... Żadnego ursusa na podwórku. Nigdy polskiego kombajnu/ciagnika/maszyny


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Każdy chwali swoje ale i tak chcąc czy nie chcąc 30 jest lepsza nie dużo ale jest. Z pewnością praca 30 jest mniej męcząca niż iwanem. A że kabina jest szczelna to mały kłopot w 30 odrobina czasu i materiału i jest jeszcze szczelniejsza od kabiny iwana. Chłodzenie powietrzem zimą może i plus ale na pewno przy -20 łatwiej odpalić 30 bo się przeleje wrzątkiem i poszedł. Latem 30 przy ciężkiej pracy się nie zagrzeje a iwan owszem są większe szanse na zagrzanie. O kierownicy nie wspominając i braniu zakrętów przy większej prędkości to iwan ma wielkiego minusa. :) Tak żadnego sprzętu na podwórku polskiego to ciekawe ile ty masz polskich maszyn na podwórku. Pewnie większość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Niestety wiekszośc. :) Ale powoli się będziemy pzobywać co wadzi. Z-224 zostanie i sadzarka napewno. Bo to nawet dorobione. No nie wiem jak uszczelnisz zeby była szczelniejsza od ruska :) Szczelnosć na poziomie 5211 Gdzie w ciapku jest nie realne poprzez ramiona w kabinie. W nim masz tylko 2 szparki wkolo pedału sprzęgła i hamulca. A Ty swoje jak byś ivanem robil całe zycie.. Jakos nie zagrzałem. Tylko trzeba mieć czyste żebra. Ale dobra nic nie mówie bo tutaj Patrioci wywołaja wojne polsko bolszewicką :) :) Będę w niebo wzięty jak pozbędę się ostatniego ursusa i stanie jakiś Zetor lub cos zagranicznego :)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wojna pt. T 25 vs c 330 chyba nigdy się nie skończy. Żeby jeszcze było o co się spierać...Pozwolę sobie zacytować @Pablo21 rozumiem T-25 nie jest ogólnie zły ale jak sie go ma lepiej takimi sprzetami jak MF nie jezdzic bo potem bedzie szkoda.

Wystarczy pojeździć chwile jakimś zachodnim sprzętem i nie chce się wsiadać z powrotem na ciapka czy ruska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mechanik17    0

ale tu chodzi o moc i spalanie w czym rusek i ciapek konkuruja a zachodnie to juz musza naprawde stare byc zeby w takiej cenie i o takiej mocy byly a po za tym zetor 5211 to nie jest rusek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strachu    1

Niestety wiekszośc. :) Ale powoli się będziemy pzobywać co wadzi. Z-224 zostanie i sadzarka napewno. Bo to nawet dorobione. No nie wiem jak uszczelnisz zeby była szczelniejsza od ruska :) Szczelnosć na poziomie 5211 Gdzie w ciapku jest nie realne poprzez ramiona w kabinie. W nim masz tylko 2 szparki wkolo pedału sprzęgła i hamulca. A Ty swoje jak byś ivanem robil całe zycie.. Jakos nie zagrzałem. Tylko trzeba mieć czyste żebra. Ale dobra nic nie mówie bo tutaj Patrioci wywołaja wojne polsko bolszewicką :) :) Będę w niebo wzięty jak pozbędę się ostatniego ursusa i stanie jakiś Zetor lub cos zagranicznego :)

 

 

a Ty 30 całe życie może robiłeś?? :) wybacz ale trochę materiału wystarczy ( przynajmniej w moim przypadku ) by całkowicie uszczelnić kabinę. Co do drążków to mam do nich takie mieszki dzieki którym dziurki by nie było ale kabiny uszczelniać nie chce ani w jednej ani w drugiej 30 bo chyba bym się w lato ugotował już w teraz w tej z nową kabiną wytrzymać w lato nie mogę dlatego też szczelność kabiny nie jest dla mnie argumentem w ciągnikach bez klimy :)

 

Aha - z tym patriotyzmem to daj sobie spokój tylko rzeczowe argumenty wypisuj :) A jeżeli z tej strony tylko na to patrzysz to nie pozostaje Ci nic innego tylko do Rosji wyjechać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markoT25    4

nie wiem czy ktoś z was zwrócił uwagę na to że t25a jedzie szybciej w pługu

tato tak mówi jak z wujkiem orali na ras t25a i 30 to szybciej szedł ruski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mechanik17    0

To akurat fakt t-25 jest szybszy w orce ale c-330 jakos tak nie skacze w orce no i chyba głebiej pociagnie plug na 4 niz rusek na 3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

No wiesz orać iwanem możesz szybciej ale za tym ciągną się inne skutki na przykład iwan szybciej zdechnie niż 30. A co do kabin to tak jak napisał Strachu że można się ugotować latem i to kabina nie jest w zupełności szczelna a wy w swych iwanach spróbujcie pozamykać drzwi i pojechać np. na żniwo ciekawe ile wytrzymacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik242    0

Ja c 330 z 75roku która przez 30lat pracowała na 11ha klasy 2i3 teraz pracuje na 5ha i rok temu dopiero przeszła remont generalny tak to tylko olej wymieniano i takie drobne duperelki czyli wniosek z tego prosty że c 330 to lepszy ciągnik od jakiegoś tam kacapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markoT25    4

zależ jak dbasz możesz robić tak że traktor nie wytrzyma 6 miesięcy albo

dbać i robić 30 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

30 z pierwszych lat produkcji są o wiele wiele lepsze od tych z lat "80 nie wiem czemu ale nie jeden mi już to mówił a o 28 to wspominać nie będę bo iwanów to już może nie będzie a 28 będą latać. Po prostu 28 i początkowe 30 były robiona z dobrych materiałów a nie jak iwany głowice mają aluminiowe jak się nie mylę. Według nie aluminium nie jest aż tak wytrzymała jak stal w 30 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Akurat to ty masz głowice ze stali :) :) :) :) :) - dobre, nie ma to jak posłuchać fachowca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

To kur.. z czego były robione może nie w 100% ze stali ale większość a nie jak w twoim iwanie aluminium że jak bym z główki wyje... to byś zbierał z 19 częściach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

W głowicy władka aluminiowe są tylko żeberka bo ten materiał lepiej odprowadza ciepło. Normalne jest że gniazda zaworów to specjalne utwardzane tulejki bo aluminium bu sie odrazu starło. Trzeba być tępym naprawde żeby takich rzeczy nie wiedzieć. Pozatym aluminiowe głowice to przejaw nowoczesności i krok do przodu. I nie podniecaj sie tak @damjan15 bo jeszcze ci ktos "wyje..." % . Nie masz argumentów to nie pisz w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Tak przejaw nowoczesności to można powiedzieć że t-25 zastąpiono t-25leda a nie stosowanie innych materiałów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj