kposy

C 330 czy T 25?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mufa1515    0

Wasze opinie.....który z ciągników jest lepszy c330 czy rusek ???słyszałem rózne opinie ale raczej obstaje przy ursusie:)

 

Moim zdaniem oba są dobre ale C-330 ma więcej koni (wiadomo) ale władki mają dobre i cierpliwe podnośniki... Kiedyś podnosiłem chojara ruskiem to podnośnik sie podniósł a przód dęba staną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek34    1

ja tez polecam C330 .Rusek ma skrzynie jak u motora. Wogóle to ten most delikatnie wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki20    2

To może i ja wtrące swoje trzy grosze ;) Jeździłem trochę tym i tym i jakoś bardziej do gustu przypadł mi ursusik :) c-330 jak to c-330 cudem techniki nie jest ale jest dziecinnie prosty w obsłudze ma 2-stopniowe sprzęgło,w budowie też nic skomplikowanego nie ma, no i jak dla mnie na plus jest chłodzenie cieczą gyż wydaje mi się, że jednak traktor więcej chodzi w ciepłe dni jak w zimne :) Co do ruska to napewno nie przypadła mi do gustu skrzynia, jakoś dziwnie zmienia się biegi tak w bok, trzeba nabrac przyzwyczajenia, bo ja ciągle chciałem zmieniac góra dół :D kolejna rzecz co się mi nie podoba to pozycja za kierownicą ciągle miałem wrażenie,że zaraz zachacze brodą o kierownicę :P na plus jednak trzeba mu zaliczyc szczelna kabinę, choc mało w niej miejsca, lekko chodzące pedału sprzęgła i hamulca( w c-330 to się ma darmową siłownie) no i lepszy podnośnik, a i jak jeździłem ruskiem to ciągle miałem dziwne wrażenie że zaraz będę leżałna boku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer8244    11

Ja też miałem kiedyś okazje jeźdźic u sąsiada ruskiem i powiem tak Ursusem sie jeździ lepiej w rusku biega nie moża znaleśc tyle ich tam jest . A w ursusie są juzlepsze i lepiej sie zmienia biegi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Jasne ale między 4 a 5 to jest chyba duża różnica prędkości a w T25 każdy odpowiednio dobrany a nie ja w 30 że wszystkie prace wykonuje na jednym biegu 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strachu    1

Wszystkie? No może i różnica jest spora ale nie wszystko robi się 4 :P a w rusku to ile masz biegów np orki? 2? 3? w 30 na bardzo ciężkich ziemiach dużo robi się też 3 która jest niewiele wolniejsza od 4 ;) 5 z kolei ja na przykład sieje i bronuje zdarzało się też na niej uprawiać ale trzeba było wjeżdżać z rozpędu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki20    2

co do tych biegów to się zgodzę że w c-330 brakuje takiego 4,5 bo jednak na niektóre prace 4 jest za wolna a 5 za szybka, a co do tego ze wszystko na 4 biegu to wsumie ma swoje plusy nie trzeba szukac odpowiedniego biegu, wkladasz 4 i jedziesz ;) u mnie jednak często używam 3 przy orce bo po górę ma ciężko(czasami się zdarzało że i 2 trzeba było włożyc) a piątke to tylko przy bronowaniu i podorywce ale tylko w dół jak jadę :) a i co do skrzyni to niechciałbym żeby mi się w rusku zakleszczyła :P a w c-330 odkręcam tylko tą pokrywe z drążkiem i już po problemie.Choc wiem że skrzynia zakleszcza się tylko przy zbyt szybkiej(nie umiejętnej) zmianie biegów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Myślisz że w T25 szybciej się zakleszcza skrzynia.Co do orki to wykonuj na 1,2,3 a podorywkę i bronowanie na 4 i 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Może i w c-330 jest za duża różnica biegu 4 a 5 ale po za tym to do skrzyni 30 to t-25 nie ma co startować bo i tak tyle nie wytrzyma. Poza tym spróbuj ruszyć iwanem na 6 przy najmniejszych obrotach mi 30 się udało a słyszałem że iwan nie ma szans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasikor    0

uważam że najlepszym rozwiązaniem byłby ciągnik z za wschodniej granicy czyli T 25 ponieważ jest to ciągnik niezawodny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Może i w c-330 jest za duża różnica biegu 4 a 5 ale po za tym to do skrzyni 30 to t-25 nie ma co startować bo i tak tyle nie wytrzyma. Poza tym spróbuj ruszyć iwanem na 6 przy najmniejszych obrotach mi 30 się udało a słyszałem że iwan nie ma szans

Słyszałem ,ktos mi powiedział ,kolega spod sklepu sasiadowi powiedział jak wino pili co to wogóle za argumenty sa co? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

Może i w c-330 jest za duża różnica biegu 4 a 5 ale po za tym to do skrzyni 30 to t-25 nie ma co startować bo i tak tyle nie wytrzyma. Poza tym spróbuj ruszyć iwanem na 6 przy najmniejszych obrotach mi 30 się udało a słyszałem że iwan nie ma szans

A po co to komu żeby ruszać z najwyższego biegu? Wytłumacz mi bo nie rozumiem do czego to potrzebne. Mam ruskiego od nowości tzn. od 30 lat i nigdy sie skrzynia nie zakleszczyła ani nie była robiona z powodu jakiejś awarii. Grzebałem przy niej bo miałem jedną wajche i zakładałem rewers i to tyle. Rusek zrobi to samo co ciapek a jest o połowe tańszy wiec dla mnie wybór jest jasny, zresztą te traktory nadają sie tylko jako pomocnicze. Jakbym miał miec jeden traktor to napewno nie wybrał bym zadnego z tych dwóch. Rusek jest prostszy w obsłudze i w naprawie. Do wszystkich czesci hydrauliki mozna sie dostac bez dodatkowego rozbierania czegokolwiek. Ktoś napisał że cylinder jest jak w komarku. A w czym to przeszkadza? W zyciu mi sie rusek nie przegrzał a c-360 co ma chlodzenie cieczą zatarla sie w czasie orki w upał. Taki cylinder da sie wymienić w góra godzine bo nie trzeba dodatkowo rozbierać dołu silnika, spuszczac oleju, ruszać panewek. Alternator bezszczotkowy wieć praktycznie bezopslugowy. A ciapek co miał w 70 latach? Lichutką prądnice? Rusek miał siedzenie z podłokietnikami a ciapek miske na resorze ;) . Dla mnie ruski jest lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Może i w c-330 jest za duża różnica biegu 4 a 5 ale po za tym to do skrzyni 30 to t-25 nie ma co startować bo i tak tyle nie wytrzyma. Poza tym spróbuj ruszyć iwanem na 6 przy najmniejszych obrotach mi 30 się udało a słyszałem że iwan nie ma szans

A ja slyszałem że ciapka to po pijaku konstruowali. ;) Rusze na 6 na wolnych i bedzie mniej pierdział niż ciapek i moge Ci udowodnić. I co jeszcze chcecie żebym udowodnił moge prosze bardzo. Jak go odpicuje i wyjade to po kolei będziemy z koleżanka nagrywać wam. bo jak ja słysze takie teksty słyszałem, podobno...


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Tak ruszysz jak na pompie podkręcisz brat siedział na błotniku a ja 30 ruszałem na 6 to on powiedział że t-25 by nie ruszył. A tak po a tym to do 30 to alternator nie jest aż tak potrzebny chyba że stoi więcej jak jeździ i ma halogeny to inna sprawa. Tak jak ktoś mówi że ruski jest prosty w obsłudze to ja nie wiem kto mu takie cuda nagadał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

A co nie jest prosty żeby w 30 dostać się do pompy podnośnika trzeba cało górną pokrywę zdejmować a w nie ma takiej potrzeby bo jest na wieszchu i po za tym ma wydajność pompy 24l/min a nie jak w 30 19 czy 20(Bóg raczy wiedzieć jaka tam pompa siedzi) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Ja mówię o obsłudze a nie naprawie a te 5 litrów to małą różnicę robi. I powiedz ile lat ma najstarszy t-25 jak będzie miał 40 - 45 to wtedy możemy pogadać. Zrobisz tyle mtg co c-328 porobiły to wtedy masz u mnie flachę. A może ty nawet nie wiesz ile mają porobione niektóre c-328 mtg???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Najstarszy T25 ma 38 lat bo ich produkcje zaczeli w 1972r a przecież 2 czy 5 różnicy nie robi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Za to remont skrzyni łatwiej wykonać w C-330 bo wystarczy odkręcić pokrywę na górze. Wiem jak kolega kilka razy skrzynie robił w T25 - Nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

Za to remont skrzyni łatwiej wykonać w C-330 bo wystarczy odkręcić pokrywę na górze. Wiem jak kolega kilka razy skrzynie robił w T25 - Nie polecam.

No fakt, jak robił kilka razy to znaczy tylko ze mial talent niezwykły do robienia remontu jakiegokolwiek. W ruskim żeby zrobić skrzynie też nie koniecznie trzeba go zaraz rozpoławiać a żeby wymienić niektóre łożyska nie potrzeba nawet pokrywy skrzyni odkręcać choc niewiem jak to jest w trzydziestce. W obsłudze oba są tak samo proste bo obsługa to sprawdzenie oleju, naciągu paska. Nawet rusek jest prostszy bo nie trzeba sprawdzać wody w lato czy jeszcze jest a w zime czy tam czasem mróz nie przyłapał. A w naprawie ruski jest lepszy bo jast wszystko dostępne i jest prostsza budowa ogólnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A co nie jest prosty żeby w 30 dostać się do pompy podnośnika trzeba cało górną pokrywę zdejmować a w nie ma takiej potrzeby bo jest na wieszchu i po za tym ma wydajność pompy 24l/min a nie jak w 30 19 czy 20(Bóg raczy wiedzieć jaka tam pompa siedzi) :)

20l/min to C-360 ma... Ciapek ma mniej.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

A co do ruszania z 6-tki to T-25 rusze spokojnie z 6-tki na szosie nawet z wozem i jakiegos problemu w tym nie widze a ja w przeciwienstwie do innych T-25 jezdziłem troche. I C-330 tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj