kposy

C 330 czy T 25?

Polecane posty

Massey1993    15

niektórzy to bajki piszą że 30tka ledwo daje rade z 2 skibowym pługiem na 2 biegu normalnie szkoda gadać ja sam pracowałem z takim pługiem 30tką stała w miejscu na 4 biegu kołami kręciła i się nie zadusiła, z kosiarką 1.65m dawała rade, koleś t-25 kosił z 1.35m to raz w kolo i odpoczynek może jakiś słaby model miał, stawiam na 330 a jeszcze 330m to cud :]


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek1693    44

Według mnie T-25 jest cięższy i troche mocniejszy ponieważ mój znajomy ma T-25 i kosi kosiarką 1.65 cm radzi sobie znakomicie, niema w nim obciążników i praktycznie nie podrywa mu przodu. Natomiast mój kolega ma c-330 i lata z 1.35 cm bo przy większej bardzo stęka, gdy nie miał obciążników to mu przód podrywało ;[


Zetor Power !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek1693    44

Dlaczego bajce to jest tylko moje zdanie może ten C-330 kolegi jest już troche podjechany ponieważ pracował wiele lat w lesie.Smoka niewidziałem ;[


Zetor Power !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Moja c-330m chodzi ciągle w kosiarce 1.65 ma do koszenia 20ha i daje rade, tylko gorzej pod górke, głos jakby z karabinu strzelał ;[ tata nie chce przepinać do c-360 bo twierdzi że c-360 więcej spali ;[

W tym roku postaram się nagrac lepszy filmik

 

Sasiad ma t-25 i chciał kupić c-330 bo władek nie dawał rady w kosiarce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek1693    44

Ja ogólnie wole ursusa C-330 ale wyrażałem opinie z tego co widziałem ursus ma lepszy uciąg przy pługu ten sam znajomy co wcześniej opisywałem ma 2, 3

klase ziemi i musi odpinać 2 skibe do głębokiej orki ;[ próbował też orać ciapkiem i z 2 skibami radził sobie bardzo dobrze ;[


Zetor Power !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal    7

Panowie, jak byście Wy widzieli po jakich wertepach moja 30 smiga z kosiarka 1,65m. to by wam szczenka opadła. Mam nawet film, wrzuce jak tylko go znajde.

I t25 jest cięższy?! <hahaha> Jak ona nie ma blogu tylko cylinder, jak w komarku!!! Takiej bajki nawet Tuwim by nie opisał

W ogole zresztą widziałem, jak sobie radził z beczką 3000 L., na dwóch kołach jeździł !! A 30? Chodziła jak głupia.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Wezcie nie pierdzielcie bajek bo masa T-25 i C-330 jest bardzo zblizona a jakbyscie zdjeli obciazniki z C-330 to wiekszosc sie zdziwi ze jednak T-25 moze wiecej.

 

T-25 jest mocniejszy na silniku i tego nikt mi z główy nie wybije bo 30,5km przy 1800obr/min a 30,5km przy 2200obr/min do tego w 2 cyl to jest róznica.

Władzio ma mocniejszy podnosnik i lepsza skrzynie pod wzgledem przełozen i do tego rewers wiec prace wykona szybciej bo Ciapek jedynie na 4-ce cos w polu moze robic.

Ciapek ma lepszy układ kierowniczy i to duzo lepszy.

Gorsza kabine bo szczegolnie w chłodne dni szczelna kabina jest niedoceniona a niezłe wyciszenie wyniesie raptem 100zł i bedzie sporo ciszej oczywiscie bez przesady ale do C-330 nie da sie porównac.

 

WOM wygrywa tez w Ciapku bo w T-25 jest do niczego i do tego ta delikatna dzwignia do właczania go. ;[

A co do chłodzenia to dla mnie wygrywa T-25 bo sie nie grzeje tak jak C-330.

 

Ciapek to nie jest wcale taki super ciagnik jak wszyscy mówia (T-25 tez) szczególnie do pola bo prace przywiez wywiez da sie nim robic i mało spali ale do pola to lepiej za prawie taka sama cene kupic 255 albo angielskiego odpowiednika i sie nie meczyc ciapkiem czy władkiem bo szkoda nerwów czasu i zdrowia. I prosze niech nikt nie mówi ze kiedys ludzie robili C-330 na 20ha i zyli bo to do mnie nie przemawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek1693    44

No dobra niech wam będzie moja wpadka ;[. T-25 masa (z kabiną) - 1910 kg

masa silnika bez oleju - 280 kg Ursus-masa ciągnika z obciążnikami i kabiną 2170 kg. Źródło czerpałem z internetu więc może się troche nie zgadzać. Wcześniej nie czytałem o wadze tych ciągników ;[


Zetor Power !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho123    4

Wadymircem jeżę od 87 roku czyli 23 lata, wtedy wydawa się cudem techniki. Na dzień dzisiejszy stwierdzam że niema takiej roboty której nie wykona poczciwy Iwan. Nawet przy braju dwustopniowego sprzęgła. Wystarczy trochę wprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Też to twierdze tylko trzeba mieć radziecką smykałke. Ciapkiem głupi jeździc umie. Władkiem nie :P

 

Tył ma lżejszy rusek od ciapka ale przód dokładnie na odwrót. I sobie mozecie mówić bo on nie ma tuleju w bloku tylko cylindry... Tylko ten blok ma mase jak byk... Zbiornik z przodu no i obciazniki wystające za maske co też robi swoje. Jak mi w trollu lekko go gibało betonową rure założyłem przed obciazniki wiele nie ważyła z 40kg i nic a nic po wertepach go nie podnosiło. Była dosc wysunieta i swoje zrobiło.


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

W 79 roku kiedy mój ojciec starał się o przydział ciągnika (były takie czasy że prawie nic nie można było kupić bez zlecenia )mogliśmy mieć zlecenie na T-25 ale tata głównie ze względów patriotycznych spytał naczelnika gminy " a na C-330 długo będę czekał?"

Ten odpowiedział ojcu że na pewno nie mniej niż rok na co ojciec :"trudno , poczekamy ".

I w ten to sposób po ponad 1,5 roku oczekiwania dodatkowego staliśmy się posiadaczami

URSUSA C-330.I nigdy tego nie żałowaliśmy patrząc jak sąsiad męczy się swoim WŁADKIEM.

Ja ze względów patriotycznych zawsze wybiorę polskie zamiast rosyjskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mechanik17    0

Ja jestem za 30tka ale t-25 w kosiarce paskowej lepiej idzie ale z prasa jeszcze go nie widzialem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qamil    0

URSUS NAJLEPSZY, krótszy od T-25, trochę mocniejszy :P wg mnie jest mniej awaryjny mój sąsiad kilka razy coś przy silniku grzebał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strachu    1

Nie tylko KM mówią o tym czy traktor będzie mocniejszy w sensie uciągu :P Chyba że @qamil-owi chodziło tylko o moc silnika - praktycznie jest taka sama w t-25 i 30 dlatego chyba niema co o niej pisać w sensie wad i zalet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

dokładnie Ursusczesio tył ma lżejszy a przód cięzszy .... poprostu jest źle wyważony , pisał tu ktoś że byle tłuk pojedzie c 330 a Iwanem to byle kto nie pojedzie , ja niechce go koło domu za darmo bo jest ciągnikiem tak kopliwym ,przez tą masę właśnie , a po drugie myślisz że chłodzenie powietrzem jest lepsze niż cieczą ???? to czemu prawie wszystkie silniki są chłodzone cieczą ???


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djvtec    0

dokładnie Ursusczesio tył ma lżejszy a przód cięzszy .... poprostu jest źle wyważony , pisał tu ktoś że byle tłuk pojedzie c 330 a Iwanem to byle kto nie pojedzie , ja niechce go koło domu za darmo bo jest ciągnikiem tak kopliwym ,przez tą masę właśnie , a po drugie myślisz że chłodzenie powietrzem jest lepsze niż cieczą ???? to czemu prawie wszystkie silniki są chłodzone cieczą ???

 

 

Swiete slowa :P wladek to cudak, choc ma tez swoje zalety :) ciapek jest mocniejszy, trwalszy, lepiej sie go prowadzi, ale wladek ma swietna kabine w porownaniu do niego :) co do tej wypowiedzi ze kazdy debil pojedzie ciapkiem, to znaczy ze to maszyna o wiele lepszym prowadzeniu od iwana :) a chlodzenie powietrzem to pewnie dlatego, ze nie bylo kasy i miejsca na chlodnice :) to ze sie woda nie zagouje to nie znaczy ze sie silnik nie przegrzewa :)


Ursus C-360
Ursus 3512
New Holland TD80D to mój tabor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

I tak każdy chwali swoje ale ja i tak nigdy nie przekonam się do iwana. On dla mnie jest po prostu `dziwny` ja nie rozumiem czemu każdy kto ma iwana tak go chwali. Jak zrobicie iwanami tyle co 30 to wtedy pogadamy. Ja daję max że iwanem można obrabiać 20ha i to już męczarnia. Lecz moja ciotka (i tak wiem że niektórzy nie będą wierzyć bo ich iwany tyle nie zrobią ale nie wierzcie) 30 niecałe 40ha robi. Wiadomo jakości najlepszej to tam nie widać ale jakość robi. A chłodzenie powietrzem to może i jest plus ale jedynie zimą. Bo wątpię żeby któryś iwanem przy +30 pojechał orać nie ma szans. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djvtec    0

rusek to ciagnik pomocniczy nawet te 20 ha to nie wiem czy obrobi porzadnie. Co do tych 40 to ciocia (albo pewnie wujek :P) obrabia byle jak, i wyrabia sie z orka gdzies w grudniu :) zastanawia mnie tylko dlaczego nie stac ich na wiekszy ciagnik przy takim areale


Ursus C-360
Ursus 3512
New Holland TD80D to mój tabor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

a ja tym i tym jezdzilem.I kazdy ciagnik ma swoje zalety.U mnie za c330 przemawia latwosc obslugi a w iwanie komfort w kabinie.W iwanie jak pierwszy raz wsiadlem to myslalem ze zara sie przewroci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Do dj ja ci powiem że ona woli sobie nowe auto kupić i szpanować niż mieć na roli lżej. Ale obornik to pomagałem wyjechać pod koniec grudnia bo woziła. A myślisz że tam wszystko jest poorane. Połowa po ściernisku jest tylko kultywatorem przejechane i nie zaorane na zimę. A co ja tam będę się martwił niech robi co chce. I póki ta M-ka jeszcze się nie sypie to niech się cieszy ale ona od nowości ma już grubo 6000mtg. No i tak nie długo będzie musiała robić remont. I nie będzie miała czym jeździć przez czas remontu to przytoczy się do mnie żeby pożyczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

Jak dla mnie to C-330 jest lepszy, bardziej estetyczny, troszkę mocniejszy no i w ogóle lepszy :P


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj