kposy

C 330 czy T 25?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Waldekps2    2
Krzychu co oni wogóle mają takiego oprócz tego T 25 ???? Może Belarusy i MTZy i nic pozatym większych osiągnięc nie ma:D

 

Czy mieli oni coś takiego jak kombajn bizon??? Nie.....!!

 

Może jestem zaślepiony swoim sprzętem ale Ciapek jest o wiele mniej awaryjny albo mojemu sąsiadowi i wójkowi trafił się kiepski egzemplaż

Jesteś bardzo zaślepiony swoim sprzętem. Jak dzieciak co sie raz w zyciu czyms przejechał i teraz sika z wrażenia. I bardzo mało wiesz o ruskich maszynach i ruskiej mysli technicznej.

Co to wogóle znaczy że z ruskich "sie leje"? Tzn. ze litr na dzień? 5 litrów? A może 10 trzeba dolać? Ja zalałem nowy hydrol 3 lata temu i może z 0.5 litra sie "wypociło" na rozdzielaczu i na połączeniach przewodów. Nigdy mi sie nie lał z traktora żaden olej. Już więcej c-360 mi cieknie na wyjściach hydrauliki niż rusek na całym układzie.

Dlamnie obydwa i T25 i c-330 są tak samo złe. Wystarczy sie czymś nowym przejechać żeby wiedzieć dlaczego. A że zrobią w polu to samo wybiera T25 bo jest tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

cena mówi sama za siebie

moje zdanie jest takie że są porównywalne a zarazem i nie

ok moc ta sama jednak uciąg c 330 o niebo lepszy

ruski ma jak to nazwać rewers heheh w tym lepszy

sprzęgło w t 25 lżej chodzi co z tego 1 stopień

i niech nikt kitu nie wciska że to nie przeszkadza

pewnie w bronach i pługu nie

a wiekszość użytkowników t 25 niema prasy czy rotacyjnej


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310
tak i grzeją sie i nie ma co podwarzać mego zdańa...jak robisz ruskiem na powieszchni 50 arów to pewne ze ci sie nie przegrzeje

 

:D :D :D :D :D I nie ma co podarzac mojego zdania. Takiego załosnego dzieciaka jak ty nie spotkalem jak ty. Miejmy nadzieje że chińczycy niedługo wymyślą wymienny mozg :D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49
Krzychu co oni wogóle mają takiego oprócz tego T 25 ???? Może Belarusy i MTZy i nic pozatym większych osiągnięc nie ma:D

 

Czy mieli oni coś takiego jak kombajn bizon??? Nie.....!!

 

Może jestem zaślepiony swoim sprzętem ale Ciapek jest o wiele mniej awaryjny albo mojemu sąsiadowi i wójkowi trafił się kiepski egzemplaż

 

Pierwszy lepszy film znaleziony na YouTube z ruskim kombajnem, bądz co bądz ruskie wymyślili kilka fajnych maszyn.

I bardziej współczesne, pewnie i tak wzorowane na zachodnich, ale robione u nich

 

Też nie jestem miłośnikiem radzieckiej techniki, ale do mojego egzemplarza T25 nie mogę sie czepnąć, luknij moja galerie a zobaczysz jak sie go katuje w transporcie, czy rotacyjnej.

 

 

 

mułowaty silnik???? koleś zastanów się....

 

ciapek nie jest do jazdy na obrotak poniżej 2 tys. jemu trzeba wciskać...

 

osobiście chciałbym drugi traktor ale bez przesady nie chciałbym aby ciapek poszedł w odstaw....

 

 

mam pług 2 skiby jedna blacha 42 cm -dziadek go kupił do zadań specjalnych i c 330 ma ciężko z nim pech trafił ze sąsiad chciał władkiem ugór uprawić i pożyczył dzisiaj no i co T25 stoi i koleś przychodzi do mnie i mówi przyjedz do mnie swoim bo mój nie da rady...

 

wniosek:

 

mały wizualnie wielki silnikiem...kto powiedział ze jest do lekkich prac...może lubie siedziec od rana do nocy w polu??

 

Koleś to sobie mów do sąsiada a nie do mnie, trochę szacunku. Jak nie mułowata jak trzeba jej cisnąć, żeby szła. Gdzieś było powiedziane,że Władek osiąga całkowita moc przy 1800 obrotach, a C330 przy 2200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VixLovelas    0

czesio mam nadzieje że wietnam wcześniej to zrobi i przetestuje ten mózg na tobie....

 

 

czy 150 mth przepracowanych na ruskim to mało by mówić o nim????

 

nie sikam na widok pierwszego lepszego ciągnika bo jakbym ci wymienił na czym jeździłem to by ci strony brakło...

Myśle ,że tu wypowiadają sie tacy co tylko władkiem pracują całeżycie i nic innego nie widzieli...

 

Traktory są porównywale do siebie ale jednak c 330 zrobi więcej niedużo ale więcej.

Jazda po nierównoścach tymi ciągnikami to masakra bo wystarczy pojeździć na 7211 i niechce się wracać na c330 lub T25

Jesteście śmieszni jak dzieci!!! Dziwić się skąd wziął się komunizm w Polsce heheh....

Przepraszam ale nie zmieniam zdania co do tego co jest lepsze ale ch****ja wartają te dwa ciągniki gdy postawi się go np. obok Z7211 ,Z 5211 ,U 4514 , MF 255 , Deutza 7006 , Pronara , Internationala 523 a co dopiero mówiąc o Arionie , Xerionie Case Puma ,Valtrze czy też MF 3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Na na 15 lat to jesteś zdolnym dzieckiem. :) Czyba w wieku 5 lat zaczołeś jeżdzić na ciągniki/ciągnikach że na tylu jeżdziłeś.Jeśli dla ciebie przerobienie 800 mtg lub więcej (T25 jest z 85r a ja jestem z 92r) jest mało to już niewiem ile jest dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosiarka    2

Vixlovelas mow sobie co chcesz ale napewno nie znasz wałdak ze sasiada t-25 nie dal rady w tym plugu to daltego ze moze był juz wytyrany.

Ja ci powiem dla przykladu jednej wiosny jak 60 nie było w domu to sie orało ruskiem i szedl jak burza a obok sasiad 30 wjechał w pole objechał 2 razy i sie zakopal w nizinie pola mamy obok siebie i te niziny sa takie same unas woda stała a szedł a sasiada 30 siadła i znowu go wyciagalismy i zrezygnowal z orki i sie dziwil ze nasz wałdek tak idzie.

I mów sobie co chcesz ani jeden ani drugi nie jest lepszy sa to porownywalne ciagnik o takim samy uciagu i tej samej mocy chociasz rusek ma bardziej elastyczny silnik i wiecej biegow do tarnsportu jest szybszy i jak ma dobra orginalna kabine w ktorej nie wieje i nie ma dziur a w 30 to w kabinie pelno dziur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dare0x    1

Przeczytałem tam gdzieś w postach, że ... t25 podobno ma więcej wycieków niż c-330 . Nie wiem kto to wymyślił że tak jest . Widzieliście kiedyś trzydziestkę po 20 latach pracy na roli ? Kapie jak z byka .

Proponował bym rozejrzeć się w koło o popatrzeć co jak w rzeczywistości wygląda . Polecam t-25


---->> Władymirec, nie ma to jak mieć wschód pod domem <<----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
czesio mam nadzieje że wietnam wcześniej to zrobi i przetestuje ten mózg na tobie....

 

 

czy 150 mth przepracowanych na ruskim to mało by mówić o nim????

 

nie sikam na widok pierwszego lepszego ciągnika bo jakbym ci wymienił na czym jeździłem to by ci strony brakło...

Myśle ,że tu wypowiadają sie tacy co tylko władkiem pracują całeżycie i nic innego nie widzieli...

 

Traktory są porównywale do siebie ale jednak c 330 zrobi więcej niedużo ale więcej.

Jazda po nierównoścach tymi ciągnikami to masakra bo wystarczy pojeździć na 7211 i niechce się wracać na c330 lub T25

Jesteście śmieszni jak dzieci!!! Dziwić się skąd wziął się komunizm w Polsce heheh....

Przepraszam ale nie zmieniam zdania co do tego co jest lepsze ale ch****ja wartają te dwa ciągniki gdy postawi się go np. obok Z7211 ,Z 5211 ,U 4514 , MF 255 , Deutza 7006 , Pronara , Internationala 523 a co dopiero mówiąc o Arionie , Xerionie Case Puma ,Valtrze czy też MF 3050

Ciapek zrobi wiecej załosny jestes i tyle ciekawe jak moze zrobic wiecej jak on na 4-ce jezdzi wolniej niz T-25 na 2-ce. Jak jezdzisz ciapkiem na ponad 2 tys to powodzenia w remontach i zdrowiu na stare lata bo ogłuchniesz jak nic. Co z tego ze przeprawowałes 150mth T-25 jak nie nauczyłes sie dalej nim jezdzic i nie wiesz na co go stac. Wogóle takie twoje gadanie to az zal czytac bo piszesz od rzeczy. Władzio sie nie chłodzi jak ma sie kanały powietrzne zawalone bo ineczej to nie ma bata i tak bedzie sie chłodzil i tak nawet w upał czego nie mozna powiedziec o Ciapku. A czy uciag w C-330 to taka zaleta w polu? Moze w wyciaganiu czegos albo w przyczepie tak ale w pługu gdzie koło sie nie zakreci a silnik zdycha to juz takie komfortowe nie jest i reka cały czas na podnosniku a w T-25 opuszczam i jade czasem włacze blokade ale do tyłu nie musze sie ogladac. Popatrzcie przy jakich obrotach T-25 i C-330 osiagaja moc max wniosek który mocniejszy nasuwa sie sam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrax12    2
Przeczytałem tam gdzieś w postach, że ... t25 podobno ma więcej wycieków niż c-330 . Nie wiem kto to wymyślił że tak jest . Widzieliście kiedyś trzydziestkę po 20 latach pracy na roli ? Kapie jak z byka .

Proponował bym rozejrzeć się w koło o popatrzeć co jak w rzeczywistości wygląda . Polecam t-25

Kapać to Ci może z buzi . My mamy U330 30 lat , ponad 12tyś. motogodzin i nic nie kapie :)


U-R-S-U-S C-330 , John Deere wśród Ursusów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VixLovelas    0

u mnie kapie tylko lekko spod miski olejowej bo musze uszczelke wymienić.....

 

widze że nie wierzycie mi że na tylu maszynach jeździłem?? Jeździłem na większej ilości... to że mam 15 lat nie świadczy o tym ze jestem dzieciak i niepotrafie jeździć na tym sprzęcie....

Moja rodzina jest wielka i większość ma zamiłowanie do roli także nie trudno o taki sprzęt!!!

 

A co do tego że ktoś tam powiedział ze nie nauczyłem sie władkiem jeździć to zapraszam zobaczymy...poprostu moje odczucia są inne i bardziej leży mi c 330.

 

 

Proponuje tak panowie kochani nie kłóćmy sie (chociaż bedzie trudno bo polak to głównie potrafi) tylko zacznijmy pisać o osobistych odczuciach z jazdy swoim sprzętem wymieńmy wady i zalety nie ogólne ale akurat swojego egzemplaża co byście w nim zmienili.

 

Jak widzicie syzyfową pracą jest kłócenie sie o to który jest lepsze bo obydwa są małymi pierdziawkami które nie obrobią same 20ha

 

Ja zacznę!!!

 

 

wadą u mnie jest to że nie mam od tygodnia obrotomieża:( zepsuł się

leciutko mi się leje spod miski olejowej ale to tylko uszczelka... (ej jaki olej lejecie do swojego sprzętu?)

wkuża mnie to że strasznie twarde przednie zawieszenie jest i jak wyjeżdzam wpolu prostopadle do głębokiej bruzdy w polu to jak opadnie przud to twarde lądowanie:(

 

 

ciekwe jakby wstawił amortyzacje podobną do Z7211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

U mnie troche niedomaga układ paliwowy znowu. Pompa niby jest po regeneracii ale chyba będe musiał złozyc reklamacje bo czasem tak jakby sie zapowietrzał czy coś. Poprostu nie może wejść na pełne obroty. Pozatym wszystko gra. Hydraulika ok, skrzynia też , układ kierowniczy przerobiony na wspomaganie bez żadnych luzów, silnik nie bierze oleju wogóle. W planach jest wymiana rozrusznika na planetarny. Nie zamienił bym go na c-330 bo używam go do lekkich prac tylko tzn. opryskiwacz, trząsanie siana, dwukółka no i ładowanie obornika i bel turem. Dla mnie jest lepszy bo może szybko jeździc do tyłu a c-330 nie ma biegów do tyłu. Na + ciapka to uciąg. Odnosze wrażenie że lżej jedzie z przyczepą po polu. No ale ja ruskiem z przyczepami nie jeżdże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VixLovelas    0

no to mi przeszkadza że c 330 ma mało biegów do tyłu poprostu masakra ta skrzynia jest

 

 

jeśli chodzi o niezawodność u mnie to jest ok ale wszystko sie robi na 4 biegu czy to normalne????

 

Są prace polowe w których wsteczny beg u mnie odgrywa dużą rolę i nie nawracam bo nie ma gdzie ale cofami co to ma być jade straszne długo przy czym ruskiem jedzie sie owiele szybciej...z tego co wiem to ma 6 biegów do tyłu chyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

150mth zrobiłeś Władkiem i nie wiesz ile ma biegów do tyłu...

Ale jak ma być spokój, to powiem o wadach naszego T25

-luz na kierownicy (podobno od nowości),

-brak kabiny (ale to wersja z 1979r, i wtedy dawali tylko taki stelaż bez szyb),

-brak wolnego biegu do tyłu, co utrudnia sprawę przy precyzyjnym cofaniu,

-trochę nieergonomiczne umiejscowienie wajchy od podnosnika,

 

Wady C330:

-brak biegu pomiędzy 4 a 5,

-głośna praca na wysokich obrotach,

-często blokująca się skrzynia biegów i zarazem mała ilość przełożeń,

 

I mam pytanie do posiadaczy C330, czy ciapek osiągnie większa prędkość jadać na 4 czy na wstecznym(przy tych samych obrotach), bo z moich odczuć w pracy z turem wydaje mi się, że na wstecznym. Ktoś ma na ten temat jakieś sprawdzone informacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VixLovelas    0

hmmm dla mnie nie ma odczuć żadnych 4 i wsteczny szosowy są tak samo szybkie :)

 

 

Mam pytanie do posiadaczy c 330

 

 

czy jak wasz egzemplaż stoi przechylony na którąś strone to leje się wam ze zwolnicy na koło

 

 

mój gdy sie przechyli na prawo leje sie z prawej zwolnicy na koło...wkuza mnie to bo jak orzę czy pokładam to leje sie na koło i opone...co zrobić???

wiem ze to nnie będą uszczelki bo kumpel wszystkie powymieniał na takie korkowe i dalej ma ten sam problem co ja...może to z korka sie leje pod zwolnicą bo dziury nie ma na pewno ;D

 

 

a jeśli chodzi o t25 też mi sie nie podoba ta cała wajcha od podnośnika ale odprężnik uruchomiany z kabiny jest super nie trzeba zchodzić z ciągnika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160
@Pawel20 mój rusek też jest z '79 roku i mial kabine od nowości.

 

Paweł ma wersj od 1972 do 1978 a tam są z tyłu krótkie błotniki w w naszy są długie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VixLovelas    0

@mickas to pewnie leje mi sie z korka a jak nie to spróbuje znaleźć wade....dziś siadła mi stacyjka ijutro musze jechać nową kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubik    0

Mam nie małe doświadczenie jeśli chodzi o te ciągniki bo C-330 posiadam od początku istnienia mojego gospodarstwa a T-25 często remontowałem znajomemu rolnikowi i mogę się wypowiedzieć na ten temat więc tak.

C-330 najlepszy ciągnik powiedziałem że chodź by miał tylko stać w moim garażu co właśnie czyni to i tag go zostawię żeby na niego patrzeć bo jest to ciągnik idealny!!!obsługa prosta naprawa chyba nic łatwiejszego komfort jazdy w mercedesie nie jeździmy prędkość jazdy no nie jest źle ale zato używamy tylko 3+1 a nie 12+12

A T-25 nie ma nic gorszego według mnie!!!

Sprubójcie go rozpołowić!!!idzie się zajeb.. jazda bez komfortu mocy brak olej cieknie prawie z karzdego!!!pękają części w silniku !!! no nie ma nic gorszego!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

" jazda bez komfortu mocy brak olej cieknie prawie z kazdego!!!pękają części w silniku !!! no nie ma nic gorszego!!! " Cos mi sie zdaje ze majaczysz jak bez komfortu moze w ciapku jest lepszy co? Moc tez T-25 przy nizszych obrotach osiaga wiec mocniejszy jest to ze olej cieknie to da sie zrobic tylko troche pracy trzeba poswiecic no i nie z kazdego T-25 sie leje.

 

A co do rozpoławiania i dostepu do niektórych elementów to przyznaje Ci racje bo nieraz trzeba sporo rzeczy odkrecic zeby wyjac jakas mała która jest nam potrzebna.

 

T-25 to nie jest zły ciagnik oczywiscie ma tez wady ale tak samo jest w przypadku C-330. Mi tam najbardziej w T-25 przeszkadza luz w kierownicy który co chwia sie pojawia na koncówkach a reszte da sie przezyc to nie sa nowe ciagniki i w dzisiejszych czasach juz o wiele za słabe nawet do małych gospodarstw teraz ciagnik min 50km to jest przymus nawet na 5-10ha i najlepiej z komfortowa kabina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VixLovelas    0

masz racje lepiej kupić jakiegoś perkinsa 3 cylindrowego i o wiele ładniejsza kultura pracy

 

 

ale przyznacie c330 ładniejsze chody silnika ma.

 

z tym rozpoławianiem racja jest przewalone bo sąsiadowi takie bolce sie obrobiły i ciągnik był nie do użytku.

 

no ale jeżeli chodzi o to czy bym sprzedał swoją c 330 to nie ma mowy zbyt bardzo jestem do niego przywiązany a dziadek by go kupić z podkarpacia jechał aż do szczecinka.... musiał długo odkładac pieniądze i na dodatek maciore sprzedać żeby go kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosiarka    2

Co wy gadacie rozpolowic go to jest 30 min roboty i jest w 2 czesciach.

W tym roku 2 razy go rozpoławiaęłm wiec wiem co mowie

A w silniku nic jescze nie peklo chociasz raz prawie olej zagotowalismy i zlapalo nam cylindry naszczescie odpalił i chodzi do tej pory.

A ja bym powiedziąl ze 30 predzej zdycha jak rusek a jak cieknie to sobie kup kaplet uszcezlek i nie bedzie ciekł unas tylko na pompie mokro bo nikomu sie nie chce tego rozbierac ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj