kposy

C 330 czy T 25?

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
T 25 jest gorszy do pracy w polu...mniej zwrotny i za wysoki....kolumna kierownicza jest jak drong i trzeba ręcw wysoko trzymać

Hahaha widać, że nie jeździłeś nim :D Mniej zwrotny? :) Ale co ja będę dyskutował...

Ręce się trzyma idealnie...

Podnośnik może się psuć jak od 2000r. rok w rok nosi siewnik 600kg. bez obciążników na przodzie przez większość czasu. Mnie to dziw bierze, że ten silnik chodzi, bo dziadek leje do niego jakiś najtańszy superol i mówi, że lepszy niż inne ehh... :)

Jak Ci za wysoki to możesz go zglebić, i poszerzyć...

Taa a nasz robił na 20ha. plus sąsiedzi w 3 wioskach. Ale nie będę się kłócić bo co jeden to lepszy... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VixLovelas    0

jezdziłem nim i mówie wam ciapek wygodniejszy jest :D:):) :) chyba ciapkiem nie jezdziliscie.

 

 

 

traktory sa porównywalne c 330 ma więcej mocy ,a za to t 25 ma większą możliwość przełożen przy czym w c 330 robisz wszystko na jednym biegu zwanym 4.

osobiście wole capa ,ale każdy będzie bronił tego co ma chyba nie ma tu jakiegoś właściciela T 25 żeby mówił że c 330 lepsze i tak samo nie znajdzie się koleś mający c 330 mówiący ze T 25 lepszy :)

 

wszystko wynika z naszych osobistych wrażeń i doświadczeń.....

 

 

Jednak pamiętajcie to c 330 zmotoryzował Polskę a zaczął to c 328 I za to tym dwum modelom należy się wielki szacun i respekt.

 

AVE Ciapek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Tu mnie rozśmieszyłęś t25 słabszy od 30 żartujesz jak T25 ma 30.6 Km a 30 chyba 28 KM to który jest mocniejszy?

T25 jest taki zwany bieg jak 1,3,5 biegi polowe i mozna ruznimi prędkościami robić a ni na jednym biegu zwanym 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

kto nie miał do czynienia z jednym i drugim to nie wie ale ja stoje murem za ciapkem podstawa polskiego gospodarstwa :D


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VixLovelas    0

Piotruniu kto ci nagadał bzdur o tym ,ze c 330 ma 28 KM?????

Jak nie wiesz to nie pisz czegoś takiego...

 

C 328 ma 29,8 KM

 

Moc C 330 podaje się z dwóch źródeł jedno mówi ,że ma 35 KM ale to przesada a drugie 32,4 KM i nie gadaj bo Uciąg jak i moc C 330 jest większa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

tez mi to nie pasowało :D ja wiem ze ma 35 KM a 28 to jest róznica nie do zatajenia wiec prosze nie gadac bzdur tutaj! :)


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus    122

Ursus jest lepszy od ruska. W polu lepszy bedzie ursus i do transportu. polecam ursusa


Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Nie wiedziałem że na wygląd się kupuje ciągnik. :D

Byłe też władki z przednim napędem i większą mocą 35 Km znajdzcie mi 30 z 1999 roku a przednim fabrycznie wmontowanym przednim napędem z takim wyglądam jak władek a 1999 to w tedy pogadamy o gustach.Wyglądem się nie robi w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VixLovelas    0

jeżeli wygląda fajnie to i fajnie chodzi:D

 

Nie no ciapek jest ładniejszy od ruska :D

 

Tam jakiś kolega napisał ,że cap jest do transportu lepszy a nie prawda bo rusek lepszy do transportu gdyż jest szybszy od c 330 ale mogą być problemy pod góre z przyczepą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Pod góre to się chyba redukuje biegi jak ma ciężko.Nie ważnie 100 czy 120 Km jak bedzie mała ciężko i tak muszisz zredukować może 30 ma taką moc że nie trzeba redukować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
Nie wiedziałem że na wygląd się kupuje ciągnik. :D

Byłe też władki z przednim napędem i większą mocą 35 Km znajdzcie mi 30 z 1999 roku a przednim fabrycznie wmontowanym przednim napędem z takim wyglądam jak władek a 1999 to w tedy pogadamy o gustach.Wyglądem się nie robi w polu

A co te nowe władki miały takiego(oprócz przedniego napędu) że miały 35km? Co w silniku zmienione?

 

A co do mocy to ja rozróżniam tak. Od końcówki w nazwie. C-325=25km, C-328=28km, C-330=30,5km; C-342=42km, C-356=56km


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

32 konie to ma 330M ale traci ta moc na szybszych przełozeniach. A Ciapek w praktyce jest sporo słabszy od T-25 bo T-25 ma moc max przy 1800obr/min wiec bardzo nisko a nie tak jak Ciapek wysoko. Kto nie ma tych 2 ciagników albo nie miał z oboma doczynienia raczej nie oceni tego obiektywnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VixLovelas    0

wiadomość z ostatniej chwili gościu kupił sobie prase IH kostkującą 2 miechy temu no i przez całe sianokosy z ruskiem przypierniczał....

 

dzisiaj patrze ściągają go z pola co się stało??? Zatarł sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Jak sie nie patrzy na temperature i nie dba o sprzet to tak sie dzieje i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Bo nie wiesz jak ono sie sprawuje a sprawuje sie duzo duzo lepiej niz bardzo słaby układ chłodzenia ciecza w C-330 gdzie zaraz sie grzeje a T-25 mozna spokojnie pracowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Np. co robić, chyba podorywkę z 2x30 w nocy, bo w dzień się przegrzewa władek, czy kosiarka rotacyjna 1,65m dla władka to 10 min i przegrzany, ciapek żeby się zagrzał to włądek chyba czerowny blok silnika by miał robiac to samo :D w ciapku, gdy ojciec był młody i miał "zdrowie" do c 330 to po całym dniu orki wieczorem mozna było papierosy odpalać od kolektora wydechowego bo robił się czerwony, ciekawe czy władek wytrzymał by 12 godz orki na 3-4tej kl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Jak masz zawalone żeberka brudem to po 10 min pracy się zagrzewa ja swojeo myje sezon w tym roku już go 3 razy myłem i żeberka wyglądają jak nowe w zeszłym roku to cały dzień chodził i jakoś nie nażekam na chłodzenie.Jak bu to chłodzenie było do d*py to by DF nie miał chłodzenia powietrzem tylko cieczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ja nie wiem jak Ferdek mozesz mówic ze Władek sie grzeje nie wiem czym ty pracowałes i czy wogóle pracowałes T-25. Mój nie ma problemów z chłodzeniem w przeciwienstwie do Ciapka w którym co chwila jest problem bo nigdy nie jezdze tak zeby temperatura na czerwone pole weszła bo to za dobre dla silnika nie jest.

T-25 sie moze i zagrzeje ale trzeba na malutkich obrotach jezdzic bo na duzych sie chłodzi dobrze. I bardzo szybko wystyga :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VixLovelas    0

hahahahahahaha pablo nie rozśmieszaj mnie :D odrazu mi humor poprawiłeś.... ciapek ma słaby układ chłodzenia cieczą???? człowieku jak masz syf w chłodnicy to tak...

 

jeżdze zwłaszcza w sezonie siewnym ciapkiem od 7 rano to 18 wieczór i bezprzerwy na chodzie jest silnik i jakoś nie mam problemu z chłodzeniem :) zwłaszcza w orce silnik jest na wysokich obrotach bo nie stronie sobie przyjemności dawania mu po garach.... i gdzie tu twoje przegrzewanie??? Jak chłodnica tobra i termostat to wszystko jest git.....

 

 

I nikt mi nie bedzie opowiadał głupot o tym ,że jakaś konstrukcja ruskiego baciucha jest lepsza od polskiej myśli technicznej ursusa ,który jest znany a może był znany w 85 krajach świata i nikt nie ma zastrzeżeń do tego sprzętu... a vladimirec jest znany na wschodzie i tylko w jednym kraju zachodnim Polsce ze względu na swoją cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Nie chce sie kłócic ale tym postem udowoniłes ze mało wiesz i T-25 nie jezdziłes wcale....

 

 

Wiem ze nie tylko u mnie Ciapek sie grzeje i ja wiem ze lepiej w takich warunkach chłodzi sie T-25.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strachu    1

Mam 2 c-330 jedna z 1971 druga z 1985. Ta pierwsza ma juz zawalona chłodnice i fakt grzeje się ale ciągle utrzymuje na ok 90 stopniach. Za to tej drugiej nie mogę zagrzać. Ciągle jest poniżej zielonego pola i koniec. Może to dlatego ze jeszcze 2000mth niema i nigdy ciężko nie robiła bo niedawno ja kupiłem od dalszego wujka i wiem. Wniosek nasuwa siż taki ze jeśli jakoś dbamy o ciapka to nie możemy mieć zastrzeżeń do jego ukladu chłodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245
:D zgadzam sie mnie tez sie grzała ponieważ miałem juzakamienionom chłodnice i wymieniłem na nową i ciapek jest nie do przegrzania!!! tez mi nie wchodzi nawet na zielone tylko do zielonego i ani krku dalej, szystko zalezy od stanu chłodnicy a ciepek ma 3800mth od nowosci u mnie z 89r :)

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj