kposy

C 330 czy T 25?

Polecane posty

pablo21    29

Zalezy o jakim T-25 mówisz ja tam mam 30km przy 1800obr/min wiec w praktyce T-25 jest mocniejsze od C-330 bo ma wieksza moc na tych samych obrotach. Ale to nie znaczy ze C-330 jest złe ;)

 

Powtarzam drugi raz ze w C-330 nawet nowa dobra kabina nie uszczelni idealnie podłogi bo ciagnik ma taka a nie inna konstrukcje a plandeka z tyłu sie nie nadaje do niczego nigdy zabudowie lub szybie nie dorówna.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Ale np jak osoba nie moze zginac nogi w kolanie (ja :P ) to władkiem sobie nie pojezdze bo jest tam za ciasno :)

W swojej c-330 nie mam takiego problemu :) Nawet fotela nie musze max odsuwac - jest na srodku ;)

@Marco184 my rozmawiamy o c-330 i t-25 a nie c-360 :)

Tak ciezko napisac zalety c-330 czy ich po prostu nie znasz?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco184    0

Po prostu ich nie ma

 

Nie cytuj poprzedniego postu!!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Naklepaliście 32 strony o ciapku i wladku żeby w końcu napisać że nie mają zalet? mój ojciec czekał na c 330 5 mc-y dłuzej bo na żniwa miał przyznany c 360 w 79r ale po co mu wtedy był taki duży ciągnik, tak samo sąsiad miał przyznane 3p ale on ponad rok czekał chodząc za koniem na swoją wymażoną c 330 Mkę i przy piwko nieawno żalił się jaki to głupi był bo miał przyznane 3p a teraz po latach chętnie szuka gdzie by taki kupic, jak stwierdził teraz a przewineło się u niego duzo ciągników c 360 że ciapke to ciągnik do nieczego, ale 30 lat temu to był szczyt marzeń chłopaków na wsi może większy niż teraz nowy JD, ociec nacieszyć się nie mógł, tak samo ak inni t25 bo można było konne maszyny przerobić i ciągać ciągnikiem, ale świat idzie do pzodu pojawiły się kosiarki rotacyjne, prasy, przyczepy zbierające, agregaty i ciapek nie ma miejsca na poslkiej wsi i to już lata temu, to co jest teraz to boje się ze za kilka lat 80km 4x4 bedzie znaczyć tyle co c 330 teraz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny11901    0
Ja Nie moge wy chyba z miasta jestescie

-o czym wy wogóle piszece MF za chiny nie spali mniej od ruska a kto tak mowi to chyba ni jednym ni drugim nie robil

- c-360 nawet na pusto spali kolo 5-6 litrow przez 10 lat mialem c-4011 2x C-360 to wiem

- a na dodatek wiekszasc tu nie ma pojecia o spalaniu paliwa jak co nie ktorzy twierdza ze 10-15 l na godz to duze spalanie na ciagnik 100 -120 KM to chyba raz w roku na wakacjach u babci na wiosce byliscie

a jak ktos twierdzi ze mf spala 2.2l to chyba na 30 minut bo spalanie podane przez producenta jest wieksze w takim razie rusek pali 0.5 - 2 l/h

A tak a propo to jest forum tu ktos sie chce czegos dowiedziec a nie walicie scieme i sie przechwalacie tu nikt nikomu nie ujmie weic piszcie szczerze

 

Mf 255 podczas koszenia żyta kosiarką 1.6 metra spalił mi ok 7 litrów ropci na 2.5 ha .spal tyle samo ruskiem w takim samym czasie z taką samą predkością ,to jutro go od ciebie kupuje . rusek i 30 -stka to jedno wielkie dziadostwo pomimo że sam mam 30-stke tak naprawde te ciągniki są bo są bo naic lepszego kogoś nie stać .lepiej zainwestowac własnie albo w mf 235 lub 255 ewentualnie w 3p . a co do kabin to ta z 30-stki jest lepsza przynajmniej u mnie bo też na łeb mi nie leci jak chce mić cicho to zakładam nauszniki a chociaż moge bez problemu do niskiej obory wjechać no i wygląda chociaż normalnie a nie jak bocianie gniazdo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Tylko zauważ ile trzeba wydać żeby kupić ciapka a ile żeby mf255. Ciapek to wydatek ok 12 tys, t25 ok 8-10 tys, a mf255 to już trzeba 20tys mieć.

 

Dziwi mnie trochę wypowiedź @Marco184 bo u mnie jakoś 60 potrafi w lekkiej robocie zejść poniżej 3l/h...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco184    0

nie wierze ze 60 pali ponizej 5 l chocby stala na podworku w miejscu na wolnych obrotach i tak samo w to ze mf spali mniej jak rusek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaldo    2

gdybym miał wybrać c330 czy mtz25 wybrałbym c330 bo to jes dobry ciągnik nie trudno o części tyle że jest on w dość sporech cenach bo no jest on raczej dość dobry do małych gospodarstw czy na plantacje i sady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Jaki MTZ 25 co to jest???

 

Cos mi sie wydaje ze mówisz ze C-330 lepszy bo T-25 widziałes tylko na zdjeciach a nie pracowałes nim w polu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco184    0
Jaki MTZ 25 co to jest???

 

Cos mi sie wydaje ze mówisz ze C-330 lepszy bo T-25 widziałes tylko na zdjeciach a nie pracowałes nim w polu. ;)

 

 

Kompletnie sie zgadzam z Pablo21 a kolega to chyba nawet o c 330 za bardzo pojecia nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
nie wierze ze 60 pali ponizej 5 l chocby stala na podworku w miejscu na wolnych obrotach i tak samo w to ze mf spali mniej jak rusek

Jak chcesz to chętnie się podzielę spostrzeżeniami, na PW lub gg żeby nie brudzić tematu.

A wracając do tematu powiem tak. Rusek ma parę bardzo fajnych rzeczy (m.in fajna blokada), ale i tak jakbym miał wybierać wybrał bym ciapka. Dlaczego? i tu bym się zastanowił bo chyba tylko z sentymentu że to polski ciągnik.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

milanreal1 nie kupisz dobrego ciapera za 12 tyś

a ni masseya 255 za 20 tyś

rusek to szajs

c 330 niewiele lepsza

heheheh c 360 i c 360 3p

w miare a massey 255 też nie cuda

ale lepszy jak c 360 pod warunkiem ze ma na tyle 14.9 x 28 z obciążnikami to tak

jak kolega pisał

ludzie kiedys cieszyli c 330 i t 25 bo poprzerabiali maszyny konne

i heja

a teraz co zapniesz rolującą do c 330

ona na sipme i rotacyjną jest za słaba

nie mówie o rozrzutniku 4 tonowym

stęka jak ta kur.. i dymi

a dym to ropa nie powietrze

wir w baku

jak i w t 25


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Takie ceny były ja wiem.... parę miesiaków temu jak allegro przeglądałem. A teraz czasu nie ma to i ceny się zmieniły. Ale wiesz taki ciapek czy t25 to wiadomo że główna siła robocza nie będzie(chyba że na 5, max 10 ha). A wiadomo na takie małe areały to raczej ludzie belujących kupować nie będą.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco184    0
milanreal1 nie kupisz dobrego ciapera za 12 tyś

a ni masseya 255 za 20 tyś

rusek to szajs

c 330 niewiele lepsza

heheheh c 360 i c 360 3p

w miare a massey 255 też nie cuda

ale lepszy jak c 360 pod warunkiem ze ma na tyle 14.9 x 28 z obciążnikami to tak

jak kolega pisał

ludzie kiedys cieszyli c 330 i t 25 bo poprzerabiali maszyny konne

i heja

a teraz co zapniesz rolującą do c 330

ona na sipme i rotacyjną jest za słaba

nie mówie o rozrzutniku 4 tonowym

stęka jak ta kur.. i dymi

a dym to ropa nie powietrze

wir w baku

jak i w t 25

 

 

Oj kolego mylisz sie , nie wiem jak c 330 ale rusek w 6 t rozrzutniku chodzi u kumpla a ma pagorki jak trzeba i nie ma problemow u mnie w 4 tez nie ma sipma rolujaca tez nie problem no chyba za na sianokiszonke no to czasami przydusi ruska z rotacyjna z 173 problemow nie ma tylko w samozbierajacaj i prasie przeszkadza to ze jednostopniowe sprzeglo jest po za tym jest ok a widze ze nie masz pojecia o t 25 skoro tak piszesz ja w 4 t rozrzutnikem t 25 mniej spale jak ty kazdym inny ciagnikem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

człowieku takie bajki to idź opowiadać do przedszkola może tam ci uwierzą ale nie tutaj gdzie ruska do 6 tonowego rozrzutnika :) :) a z tą prasa rolująca to juz przegiąłeś panie hahah :P


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

Co sie śmiejecie? Chłpak nie żartuje. Poprostu nie dopisał że te maszyny ruskiem ciąga na pusto i tyle.

Władkiem to byś takie bele ubił, że byś je mógł widłami podawać na przyczepe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

@Waldekps2 masz racje chłopak zapomniał się :P


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Ja może w tym roku spróbuje zapiąć do mojego T25 rozrzutnik tytan 10 oczywiście na pusto o pełnym nie mam mowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
Oj kolego mylisz sie , nie wiem jak c 330 ale rusek w 6 t rozrzutniku chodzi u kumpla a ma pagorki jak trzeba i nie ma problemow u mnie w 4 tez nie ma sipma rolujaca tez nie problem no chyba za na sianokiszonke no to czasami przydusi ruska z rotacyjna z 173 problemow nie ma tylko w samozbierajacaj i prasie przeszkadza to ze jednostopniowe sprzeglo jest po za tym jest ok a widze ze nie masz pojecia o t 25 skoro tak piszesz ja w 4 t rozrzutnikem t 25 mniej spale jak ty kazdym inny ciagnikem

nie no jeszcze jeden taki post i wylatujesz kolego na długie lata, nie myśl sobie ze na agrofoto jest ciemnota i mozesz kazdemu swoje bajki wciskać. ja mam górki i c-330 w rozrzutniku 3,5t jednoosiowym ma w górkę straszliwie cięzko i nie wmawiaj ze rusek to spokojnie pociągnie bo ani on silniejszy ani większy.

gdzies jest filmik jak ferguson 255 w farmie rolującej przy dobijaniu przygasa-nie no z twojego postu to sie uśmiałem musze go pokazać tacie :P szalejesz ale troche się ogarnij bo wylecisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310
Jak chcesz to chętnie się podzielę spostrzeżeniami, na PW lub gg żeby nie brudzić tematu.

A wracając do tematu powiem tak. Rusek ma parę bardzo fajnych rzeczy (m.in fajna blokada), ale i tak jakbym miał wybierać wybrał bym ciapka. Dlaczego? i tu bym się zastanowił bo chyba tylko z sentymentu że to polski ciągnik.

 

No i tak jest w większości po prostu jadą na ruska choć wiedzą że nie jest lichy, bo maja sentyment do ciapka( nie weź tego do siebi że mowie że ty też tak robisz)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj