kposy

C 330 czy T 25?

Polecane posty

Piotruniu25    3156

Bez przeci wagi to nawet 30 tyło poderwie ale w 30 nie ma rewersu. ;) Co do skrzyni biegów to od nowości nie zaglądałem a ciągnik ma 23 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@Piotruniu moge wiedzieć co to za ciągnik mas zna awatarze? a tak wogóle to co się stało z ltz 55A czy ten ciągnik to z tej samej fabryki co wladymirce wychodził, miałbyć takim hitem na polskiej wsi a są tylko nieliczne egzeplarze, czyżby był gorzej wykonany od władka bo słyszałem takie opinie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3156

W avantrze mam T25A2 (skrzynia z rewersem).LTZ chyba nie wychodziłe z tej samej fabryki bo na stronie władka jest tylko T25(różne modele)T30,T50 i T85.LTZ się poprostu nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Witam wszystkich, według mnie lepszy bedzie Ursus lepiej sobie poradzi w polu nawet w bronach nie bedzie tak krecił kołami jak Ruski, no i do ładowacza jakby co będzie lepszy bo ma pompe lepszo ;)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Z tego co kiedyś czytałem w RPT ze 3-4 lata temu to pisało ze w C330 pompa dłużej wytrzyma w pracy z ładowaczem niż w Ruskim.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2
władek do tura? a przypadkiem władek nie jest za lekki za krutki i za delikatny? chwalicie te władki nie mam to nie wiem, ale znajomi narzekają na dużą awaryjność skrzyń biegów i każdy kto ma remontował skrzynie biegów, jak kilka dni temu zajrzałem do skrzyni biegów w c 330 poza incydentem z rozkręconym kołem talerzowym śruby się poluzowały ale ciągnik chodził, dokręciłem śruby na kole talerzowym i wymieniłem pekniętą sprężynkę na wodziku od 4tego biegu i skrzynia wygląda jak nówka, poza delikatnie zaokrąglonymi bokami w ząbkach trybów łożyska i cała reszta wygląda idelanie i to po 30 latach a ciągnik nigdy oszczędzany nibył, ciekawe czy jakiś władek może się poszczycić pierwszym zdęciem dekla ze skrzyni po 30 latach intensywnej eksploatacji?

Ja w swoim skrzynie rozbieralem po 29 latach pierwszy raz i to nie dlatego że sie coś poluzowało ale dlatego że przerabiałem na 2 wajchy żeby miec rewers. Rusek sie nadaje lepiej do tura niż c-330 bo ma dużo biegów do tyłu. Udźwig i dopuszczalne obciążenia są zbliżone w obu traktorach. I nie są za delikatne do tura. Tu raczej chodzi o rozsądek operatora w czasie pracy turem i nie przeciążanie sprzętu. Wujek ma ciapka z turem a ja mam t-25. W tym czasie co ja załaduje przyczepe bel on kładzie ciapkiem 2 bele mniej ze względu na brak biegów do tyłu.

 

Z tego co kiedyś czytałem w RPT ze 3-4 lata temu to pisało ze w C330 pompa dłużej wytrzyma w pracy z ładowaczem niż w Ruskim.

Nie wiem jak z tym jest ale wiem że pompa do c-330 kosztuje około 250 - 300 zł a do Władka 60 - 100 zł i u władka jest dostępna bez rozbierania dodatkowych podzespołów jak w c-330.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jak tak piszecie i to czytam to normalnie nic tylko sprzedać ciapka i kupić sobie władka, ale musiał bym go poszerzyć i obnizyć he he (nie jest tak że obnizony włądek się zawiesza łatwo?)

A tak wogóle jak już zmieniłem sprężynkę na wodziku od 4ki i R bardzo lekko wchodziła ale wyskakiwała to przerzucanie biegów w tym ciągniku to koszmar, ojciec stwierdził że i tak bajka w porównaniu do tego co było w nowej, a kiedyś jak była nowa ojciec wypożyczał c 330 na egzaminy na prawojazdy T to dziewczyny i wątłego zdrowia chłopaki nie byli w stanie włożyć 4ki, ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

Jak masz ciapka to nikt ci nie każe go zmieniac na t-25 ani odwrotnie bo to nie ma sensu. Jak masz dobry traktor to po co go zmieniac na inny takiej samej mocy skoro można przy tym trafić na mine? Jak zmieniać to na większy albo takiej samej mocy ale jakiś nowoczesniejszy. Nie ma najmniejszego sensu zmieniać t-25 na ciapka i odwrotnie ciapka na t-25. Temat jest dla tych którzy nie mają żadnego z tych traktorów i chcą wybrać jeden z nich. Ale tak naprawde to nie wiem czy można sie kierować wypowiedziami niektórych tu piszących bo są mocno naciągane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakobek    4

A ten T-25 ma sprężarkę powietrza ZACZEP ROLNICZY O KTÓRYM NIKT NIC NIE PISZE ma odprężnik jest niewygodny bo jak bym miał trzymać pół dnia kierownice a takiej pozycji to bym ich chyba nie czuł a koła takie cienkie i się zapada raz kumpel tak nim skręcał (na originalnych kołach) po polnej drodze że go prawie wywalił ledwo jechał na 3 kołach a ja w C-330M skręcałem przy całym gazie na 6 biegu ;) to mi tylko tył zażuciło jak jechałem z kolegą on na kolibce stał no może macie racje że w rusku lepiej jest dobrać biegi ale żeby go wrzucić to jest trudne ja jak chciałem zmienić bieg u sąsiada to naprawde trudno było wybić bieg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

No sprężarki nie ma a zaczep łatwo dorobić i jakoś sobie z tym każdy chyba poradził bo na fotach w galerii widać że każdy go ma. Odprężnik t-25 akurat ma, a z biegami to jest akurat tak że wystarczy pół dnia pojeździć i opanujesz biegi w każdym sprzęcie więc skoro ty nie umiesz biegów zmieniać znaczy jedynie tyle że niewiele miałeś wspolnego z ruskiem. Pozycja za kierownicą mi akurat odpowiada. Bardziej uciążliwe jest to że w pewnym zakresie obrotów kierownica bardzo drży i jest to nieprzyjemne uczucie. Władek chciał sie przewrócić na zakręcie bo jest szybszy i zapewne szybciej wszedł w zakręt poprostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15

Władek ma po prostu wyżej środek ciężkości i chyba jest nieco węższy. Każde biegi da się opanować. Jednak mimo wszystko powinny być w miarę wygodne bo jednak jest to często używana dźwignia a to że przy zmianie o jeden bieg trzeba wykonać z 8 ruchów na pewno nie usprawnia pracy. Nie wiem po co te kacapy tak kombinowały skoro migli dać jedną dźwignię więcej i by były oddzielnie półbiegi. No ale oni zawsze lubili sobie utrudniać życie i komplikować wsszzystko co się da. A co do kierownicy to mi też ona nnie leży w rękach. Jest strasznie wysoko i tak pochylona ze chyba lepiej byłoby ją trzymać od dołu. Poza tym bardzo ciężko chodzi. Ale za to kabiny władki mają całkiem nie najgorsze. Jest jakieś tam ogrzewanie, w miarę szczelne to to. Ale szczelne tylko do czasu - dopóki się nie wybije głową którejś z bocznych szyb - i oby to szyba pierwsza poleciała a nie głowa. Jeździłem różnymi ciągnikami ale w żadnym innym tak nie trzęsie jak w ruskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

No fakt, w ruskim strasznie trzęsie. To dlatego że wysoko sie siedzi a traktor jest lekki i na byle czym podskakuje. Ja u swojego założyłem właśnie wspomaganie kierownicy i jak robiłem kolumne kierowniczą to zrobiłem troche niżej kierownice i teraz sie nie moge przyzwyczaić do tego a dodatkowo zawadzm kolanem o nią jak wysiadam. Na ciapka łatwiej sie wsiada, to trzeba przyznać. Jak ktoś jest starszy i dodatkowo grubszego rozmiaru to sie musi gimnastykować w rusku z wsiadaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Moze troche trzesie to fakt. Ale jak ma sie cos zawieszone na podnosniku to juz jest lepiej troche.

Ale jak ma sie 2 dzwignie to biegi lepiej sie zmienia niz w C-330. Ja mam normalne polskie siedzenie i kierownica jest umocowana bardzo dobrze jakby była nizej bo była by za nisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenekolasa    0

w poście http://www.agrofoto.pl/forum/Ciagnik-na-5-ha-t13893.html napisałem:

 

mam 4,5 ha z czego ok połowa lasu. muszę kupić jakąś maszynę.

czy da radę wyrwać t25 ok 1ha brzeziny a reszcie zrobić przecinkę? rośnie w samopas tak z 15 lat i czas się tym zająć...

 

zapomniałem dodać że jestem świeżym włąścicielem gruntu a więcej nie dokupuję... mam jedynie 15 góra 17 tys i chcę kupić prócz ciągnika podstawowy sprzęt (pług, brony itp...)

 

dodam tylko że nie zamierzam "rolniczyć", traktorek potrzebny mi bedzie głównie pod kosiarkę, a uprawy będę jedynie na własne potrzeby (i najbliższej rodziny). zdaję sobie sprawę że t25 z rotacyjną kiepawo chodzi ale chodzi. teren lekko górzysty (centrum g świętokrzyskich)

 

proszę o szybką odp bo sprawa pilna - akurat tu gdzie brzezina chcę zacząć budowę jeszcze wtym roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manieks120    236
Napisano (edytowany)

zdecydowanie c-330

 

Post bez uzasadnienia - spam

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

No za 15 to chyba dobrej c330 nie kupi i jeszcze plug na twoim miejscu wzilobym t25 i jeszcze ci zostanie na plug i na inne narzedzia.No za 13-15 to juz porzadny t25 kupi. manieks120 nie pisz postow bez uzasadnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

A czemu ma nie kupic pozadnej 30 za np 13 tysia?? Trzeba poszukac a nie patrzec ze na allegro u handlarzy stoja po 16 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3156

Za 15 tys widziałem na allegro T25 Leda z 1996r z nie całym tysiącem mtg.Ale chyba już go nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Za 15 tys będzie przeciętna 30 ale nie będzie najgorsza i nie zbyt ,,stara'' wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć i poszukać bezpośrednio od rolnika.

@Piotruniu25 takiego T25 znaleźć to trzeba mieć szczęście i wątpie żeby się teraz taki drugi znalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenekolasa    0

No o to chodzi że w moim regionie 30 z początku lat 80 chodzi od 16000 pln w podobnych pieniądzach c360 (ale o tych tu się nie najlepiej mówi). t25 z końca 80 można złapać za 10000. co do przebiegów to ciężko mi powiedzieć.

przetrząsłem najbliższą okolicę, staję jak tylko widzę coś przy drodze, a anonsami to rozpalał będę przez całą zimę. tak uważniej oglądałem ze szwagrem z 10 sztuk (on 2 lata temu kupił mf225 z 1987 za 14000!!! tylko pomalował i obrabia 15ha bez dokładania- jakbym wiedział że i mnie się przyda to miałbym extra sprzęt).

a tak szczerze to u handlarzy było taniej niż u rolnika... tylko wszystko było tam tak odpicowane, że mam wrażenie że poza lakierem to nic tam tak ładne nie jest...

 

pogrzebię jeszcze ze 3 tygodnie i muszę coś kupić bo na początku lipca zaczynam robotę.

 

wnioskuję z wypowiedzi, że jak znajdę ciapka w okolicy 13-14 tys brać prędzej niż władka za 10ooo mimo różnicy 10 lat i często 2krotnego przebiegu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek1993    2
Napisano (edytowany)
Czyli werdykt jest taki:

Jako ciągnik główny do małego bądź średniego gospodarstwa t25 ustępuje pod wieloma względami trzydziestce, jednak już jako ciągnik pomocniczy np. do lekkich prac t25 może być całkiem pożyteczną maszyną np. combo c 360 (lub jakiś Zetorek) + t25, sześdziesioną odwalamy murzyńską robote a rusek zostaje nam do lekkich prac polowych :P Dodatkowym atutem jest cena , w końcu mało kogo stać aby dokupić mniejszy ciągnik do gospodarstwa za 15-20 tyś. a ruska kupi się za dużo mniejsze pieniądze i do lekkich prac wystarczy w zupełności :)

 

heh masz racje :) u mnie w gospodarstwie jest MF 675 +tur 4x4 i "Władek":)

wszystkie bronowania ograbiania rozsiewania odwalam wladkiem i jestem bardzo zadowolony a jeszcze jak sie z tylu mu kapcie od 30 zalozy to juz zupelnie...

a co do palenia to moge sie zalozyc ze szybciej go odpale w zimie niz 30. :)

 

Pisz w pierwszym okienku całego posta!!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj