kposy

C 330 czy T 25?

Polecane posty

pablo21    29

Dobra zgadzam się z toba.

A w kabinie jest ta skrzyneczka gdzies pod wskaznikami i co tam z nią zrobic zeby dobrze ładował bo ja myslałem ze regulator napiecia to jest juz w alternatorze a nie w ciągniku.?

 

U mnie jest chyba oryginalny rozrusznik i nie chce wyjsc bez ruszania alternatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

Słuchaj @Pablo21 ja miałem wymieniać ten regulator ale kosztował dość dużo. Przypadkiem trafiłem do pewnego elektryka i on mi sprzedał alternator nowego typu z wbudowanym już regulatorem za śmieszne pieniądze. Chyba 100zl za nowy bo on tego nakupil jeszcze ja Rosjanie przyjeżdżali chandlować.

W sprawie tego regulatora co jest w kabinie poczytaj w dziale o elektryce bo niewiem czy nie było coś o tym pisane lub pogadaj z @elektrotechem z AF. Kiedyś miałem z nim spięcie właśnie na ten temat i powiedział że to skąplikowane i napewno "bym popłynoł w tym temacie" także on sie pewnie zna i ci coś zaradzi. Pozdro :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody12    2

pablo21 nie mam pojecia ja tylko pomagałem wujkowi jednego razu to tam jakies srubki dokrecalismy wtedy u sasiada odkrecilismy i patrzylismy co jest nie tak w tym :(

A rozrusznik orginalny wychodził nam bez problemu a teraz jest planetarny nawet jest krutszy to wogule niema problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny11901    0
U mnie silnik wytrzymał coś koło 4000mth i padł na dobre bo pękł wał korbowy. Wtedy pszeszedł remont kapitalny. Dostał nowy wał, cylindry, tłoki, pompe oleju, panewki, korby. Po 200mth znowu pękł wał :angry: ale na szczęście nic sie więcej nie rozwaliło wtedy. Zrobiny był jeszcze raz od nowa i tak chodzi do tej pory. Ma teraz 5500mth. Nie bierze oleju ani nic sie z nim złego nie dzieje. Jeszcze przy 5000mth pękła jedna głowica. To tyle przy silniku. Skrzynia nie była ruszana od nowości poza przerobieniem jej na dwuwajchwą. Byly wymieniane sprzęgła 3 lub 4 razy, raz pękła pochwa zwolnicy no i w zeszłym roku zrobiłem układ kierowniczy od podstaw i układ hydrauliczny też praktycznie w całości nowy był założony.

 

 

to z innego tematu ale chyba dowodzi że ruski jednak chyba nie są aż takie bezawaryjne jak to niektórzy określają , 30-stki też sie psują ale chyba nie aż tak......moja pierwszy remont silnika po 9000 mtg a pompa paliwowa chodzi już 23 lata bez zastrzeżeń lato czy zima :) ..........pozdro

ale ja to rozumiem mimo wszystko bo sam mam 2 graty które non stop trzeba remontować :( stare to jest dobre wino i skrzypce ,a co do cytowanego tekstu to jka ktoś w przeciągu 5000 mtg robi 4 razy sprzeglo to jest coś już nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

No niestety, tak było jak to napisałem. Wtedy władek był sami naprawde w dupe dostawał. Prze ostatnie 10 lat odkąd mam c-360 była tylko jedna awaria a mianowicie pękła głowica.

Co do sprzęgła to bardziej 3 razy niż 4, no i dużo zależy od jakośco części zamiennych. Orginał pochodzi 15 lat a zamiennik jakpołowe wytrzyma to bedzie dobrze.

Układ kierowniczy i hydraulike robiłem tylko dlatego bo u mnie traktor musibyć idealny. Jak bym miał trzydziestke w takim stanie jak twoja to by odrazu na warsztat do poprawek poszła jeśli nie mechanicznych to napewno wizualnych.

Ciesze sie że sledzisz moje stare posty. Czytaj i "ucz" sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny11901    0

nie szukaj znów powodu do kłótni bo to nie potrzebne dobrze ci radze . wizualny stan mojego ciągnika jest bardzo dobry wystarczy go tylko umyć ,w lato mial robioną blacharke i malarke ,a że wygląda jak wygląda i że ma przecieki to już niestety nie moja wina tylko pory roku i codziennego używania w oborze . wstawie dziś fotke 30-stki z wakacji to sam ocenisz jej wygląd bo zima niestety daje jej w kość :( A i dorób sobie przy turze drugie dziury tak jak w moim to bedziesz wyżej stogować bele słomy i siana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

johny11901 Twoj c 330 wytrzymał bez remontu silnika 9000 mth

napeno nie dostawał w kość

mój wytrzymal 4000

i wiem jaka jest żywotność silnika

Twój ciągnik poprostu nie robił za ciężko


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny11901    0
:(:) :) :) ale sie uśmiałem, chcesz to nie wierz ja ci nie karze, ale dostawał po d*pie równo, a po za tym jak sie dba tak sie ma ,zapewniam cie że wytrzymałość silnika od 30-stki dorównuje nawet zachodnim ciągnikom, jak chcesz to sie śmiej z tego ale tak jest. Mój dostawał w kość i to bardzo :) Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

No i bardzo dobrze że się uśmiałeś

Cieszy mnie to ....

I nie mów mi jak się dba o ciągnik...


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
:(:):):) ale sie uśmiałem ,chcesz to niewierz ja ci nie karze, ale dostawał po d*pie równo ,a po za tym jak sie dba tak sie ma ,zapewniam cie że wytrzymałość silnika od 30-stki dorównuje nawet zachodnim ciągnikom ,jak chcesz to sie śmiej z tego ale tak jest .Mój dostawał w kość i to bardzo :)

Prosze nie porównujcie ciągników polskich do zachodnich (porównanie nieba do ziemi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny11901    0

chodziło mi tylko o silnik no może jeszcze o skrzynie biegów ale tylko w sensie jakości wykonania bo gdyby w skrzynie w 360 były tak dobrze wykonane jak w 30-stkach (ciche i bezawaryjne) to sklepy z częściami by cienko przędziły :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310
O, widzę ży duskusja wre...już 23 strony ciekawe ile jeszcze bedzie.Ten temat to niekończąca się odpowiedź.Tym, którzy uważają że Władek jest lepszy od C-330 radziłbym spojrzeć na to z innej strony.Zauważcie żę C-330 to jest POLSKI ciągnik, i jeżeli sami go nie będziemy chwalić to nikt go nie pochwali.To chyba nasza cecha narodowa, zachwycać się wszystkim co obce, a krytykować własne.

 

Nie będe chwalil czegoś do czego nie mam przekonania tym bardziej patrząc jak stoi Ursus a jak chociaz by wschodnie Marki. One sie trzymią, i modernizują a u nas, więc nie ma też co wychwalać bo i tak nie mam przekonania do tej marki C-360 wyjace zwolnice, troche za mało mocy, jeszcze 6, czy 4 to jo ale wspólpraca z zetorem.

Johny11901 To ze sie to Waldkowi stalo to nei znaczy że kazdemu, jak na razie to jedyny przypadek słyszałem o pęknięciu glowić ale juz wymienianych oczywiście, chińska z polskiego zlomu, nie ma się co dziwić


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buka    0

Sorki ale nie moge tego czytać.....ciagniki ruskie w latch 70 ; 80 i poczatek 90 nie umywały sie do Polskich chociażby taki 1614 z czym to porównywać? z mtz-em?heh.Mój dziadek w latach 70 kupił jumza i juz od nowości cały zalany olejem....urusy na wsi przeganiały go prawie wszystkim

Zaden ruski ciagnik nie przeskoczy ursusa a tym bardziej c330 ( najbardziej udanego i dopracowanego z polskich).Władek to juz jest kompletna porazka.

Mój wujek kupił pare lat temu nowego ruska i co najśmiesznejsze ze jak pochodził z rok przy turze złamała sie rama w pól naszczescie dobra firma wszystko ładnie zespawała.Teraz juz mowi ze nigdy by drugi raz ruska nie kupił. Wiec nikt mnie nie przekona do ruskich sprzetów bo to jest poprostu tania plastelina i szmelc, a ludzie w polsce to kupują bo poprostu nie mają pieniedzy na inne ciagniki...pojedzcie sobie na zachód chociażby do niemiec i kto z was tam spotka jakiegos ruska?

Tak jak mowi kolega wczesniej trzeba szanować polski sprzet tylko wtedy osiagniemy cos w przyszlosci bo nie moze nas zalać szmelc i taniocha ze wschodu

ufff....ale sie rozpisałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny11901    0

ja mam podobne zdanie o ruskich wynalazkach ale koleś wyluzuj troche :( nie trzeba przesadzać że to znowu taki szmelc. ruskie części tez są niczego sobie . Mi ciągle w mf 255 przepalał sie przerywacz o d kierunków (taki sam jak w 30-stce) kupiłem na próbe od ruska i odziwo chodzi już 2 lata i miga doskonale. Z tym szmelcem nie ma co przesadzać naprawde :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozpisales sie ale bez wiekszego sensu. A czemu na zachodzie nie ma Ursusów 330 skoro to takie wspaniale maszyny?

 

Ovzywiscie chodzilo mi o wypowiedz @buka. A johny mi sie wcial :(


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buka    0

takie jest moje zdanie ...poprostu na 2 ruski jakie mi sie w rodzinie przydarzyły oba to byly szmelce takze nikt mnie nie przekona...

paktofonikas1987 nie mowie tu o c330 tylko o wiekszych ursusach ktorych w niemczech jest duzo ( mój ojciec pracował) a z mniejszych to tam zdaza sie c4011 a najwiecej to JH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszesz ze 330 jest najbardzoej dopracowany i udany wiec myslalem ze mowisz o tym ciagniku. A pozatym jest to temat o 330 a nie o 1614


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody12    2

Gdzie to dopracowanie przepasci miedzy 4 a 5 brak porzadnej orginalnej kabiny brak wspomagnia i to jest dopracowanie a skrzynia nie jest tak cicha :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

biegu między 4 a 5 brakuje

ale skrzynia nie jest głośna

a tylny most jest bardzo cichy w c 330


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Super cichy nie jest jezli porówujecie w kabinie bo we Władku kabina jest nad skrzynia i jesli jest wszystko O.K to wcale pracy mostu nie słychac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

gdyby w c 330 kabina była nad skrzynią jak w zetorze

to słychac było by jedynie silnik

konstrukcja komunistyczna

poco zmieniać coś co się sprzedaje do samego końca produkcji


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody12    2

Ruski tez sie sprzedaja spzredawały i ludzie jeszcze przez wiele lat beda je kupowac :(

I są sporo sporo tansze :)

A jesli chodzi o skrzynie to moze takim poprostu jezdziłem ze zwolnicy wyły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

buki twoja wypowiedź mnie powaliła, to czemu w naszej wiosce nikt nie narzeka na ruskie, w sumie u nas nikt na nic nie narzeka, nic nikomu nie cieknie (no chyba że jak to mój sasiad w lesie zrobil że urwał wąz od ciśnienia oleju w ruskim ;) ) Kto ma osobiście T25 ten zna jego zalety, nie ma co nikogo przekonywać bo i tak znajda się tacy co znaja ten ciągnik tak jak by go składali w zwiazku radzieckim


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2
Johny11901 To ze sie to Waldkowi stalo to nei znaczy że kazdemu, jak na razie to jedyny przypadek słyszałem o pęknięciu glowić ale juz wymienianych oczywiście, chińska z polskiego zlomu, nie ma się co dziwić

Glowica ktora mi pekla byla orginalna od nawosci a nie chinska. Pozdrowienia dla johnego ;) tez sie nie chce klócic i wyzywac. Nie pisze nic bo jestem za granica. Jak wroce to zobacze twoja trzydziestke bo teraz mam ograniczony dostep do neta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj