kposy

C 330 czy T 25?

Polecane posty

Ja nigdy Władkiem wczesniej nie jeździłem i jak trzeba było go przyprowadzic niedaleko ale jednak to wsiadłem i problemów z jazda nie było aby do sprzegła się przyzwyczaic bo u mnie przy samym końcu jak się puszcza to dopiero rusza ale reszta spoko aby biegi wiedziec jaki jest układ i mozna jechac.

Ważne aby świeży operator Władimirca znalazł schemat biegów o ile pamiętam to jest on na skrzynce z narzędziami i wtedy każdy powinien dać sobie rade bez problemowo ale Ursusem C330 na pewno łatwiej uczyć się jeździć ja dużo jeździłem Władimircem ale szybko się przyzwyczaiłem podobało mi się że sprzęgło chodzi bardzo lekko a porównanie miałem miałem ale do lekkich prac np: w siano kosy wole ćiapka szybko się wchodzi jak miałbym władimirca to zdjął bym z niego kabinę.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Wszystko zalezy od gustu ja naprzykład do Władka lubie wchodzic i dobrze się wchodzi ale trzeba troche przy schodzeniu uważac jak jest mokro.

A kabinkę Władek ma nieporównywalnie lepsza niż ciapek drzwi do tyłu otwierane to tez duży plus ja tylko swojego musze wygłuszyc bo jest głosno w srodku ale chociaz kabina szczelna i dla 1 osoby wystarczajaco duża, w dwie tez jakos się da jechac.

Moze jedynie dzwignia rewersu powinna byc dłuzsza a reszta ok. No i musze cos z ta kierownica zrobic bo tak cięzko chodzi ze szok da przodu jak do przodu ale cofac jest już cięzko bo ledwo można ukrecic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3162

Przesmaruj ukałd kierowniczy a do rewersu idzie sie przyzwyczaić przynajniej we władku można jechać na wsteczny wszystkimi biegami (oprucz terenowymi) a w C330 to jest bardzo wolny wsteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

hehe ale raczej na wstecznym nikt nie pracuje w polu a tym bardziej nie jeżdzi po drogach ????


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
Wasze opinie.....który z ciągników jest lepszy c330 czy rusek ???słyszałem rózne opinie ale raczej obstaje przy ursusie:)

Do czego ma służyć ten ciągnik? Inaczej temat można zmienić na:

CO lepsze pomidory czy ogórki ewentualnie czekolada gorzka czy nadziewana truskawkowa czy wiśniowa, blondynki czy brunetki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
hehe ale raczej na wstecznym nikt nie pracuje w polu a tym bardziej nie jeżdzi po drogach ????

No jesli ty wcale na polu nie cofasz to już twój problem ja sobie nie wyobrażam pracy w polu bez wstecznego.

A we Władku rewers jest przydatny, ale na cofanie Ciapkem tez nie mogę nażekac bo 4-ka i wsteczny na tej samej linii a w polu Ciapkiem tylko na 4-ce można pracowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro93    0

nigdy nie siedziałem w T 25 ale chyba jest bardziej (wywrotny) tak przynajmniej mi się wydaje, mogę się mylić, ale jak by porównać z ciapkiem to chyba T 25 jest węższy??


siemka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Władek jest bardziej wywrotny ale można go obniżyc i poszeżyc jak cos.

Tak jest troszke weższy niz C-330 ale niezbyt duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

dodaj jeszcze to kolego że jeżeli obniżysz T25 to będzie miał mniejszy prześwit jak c 330 wiec wieksze prawdopodobieństwo że się zakopie

i to jest mój problem że nie cofam


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

U nas są wszystkie obniżone w całym powiecie nie widać wysokiego,ale to mała różnica do prześwitu c330.A odnośnie szerokości to u nas są szersze o 5 cm .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Tak ale nie zakopie jak juz tylko zawiesi bo zakopywac to bedzie sie tak samo jak i podwyższony.

Ale na terenie równinnym mozna spokojnie pracowac na max wysokosci i problemu z wywruceniem nie widze trzeba miec troche wyobrażni i nie jeżdzic po pół metrowych miedzach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierol    0

Jeździłem kilka razy Władkiem i, to jest oczywiście moja osobista opinia, tego złoma to na podwórku nie chciał bym nawet oglądać.Kierownica bardzo wysoko w porównaniu do siedzenia, biegi to już wogóle do bani.Mówcie co chcecie ale C-330 jest dużo lepszy, ma większy uciąg, brakuje mu jedynie jednego biegu pomiędzy 4 a 5 do lżejszych prac na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

To, że w C-330 brakuje biegu między 4, a 5 to już nie jeden o tym mówił bo fakt brakuje :/ Sam mam C-330 to wiem ale Władimircem tez miałem okazję nie raz jechać i jednak po dodaniu wszystkich za i przeciw jednak wybrał bym Ursusa. Przez ponad 20 lat nic mi się w nim nie popsuło, w tamtym roku tylko ja pomalowałem i będzie u mnie chodzić koleje 20 lat, gwarantuję :)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bili    2
hehe ale raczej na wstecznym nikt nie pracuje w polu a tym bardziej nie jeżdzi po drogach ????

ale można do władka zaczepić widły siedzenie wrzucasz na maske a do kierownicy zakłada się przystawkę i odwraca się ja i wózek widłowy gotowy spróbuj to samo zrobić z c330 to dowiesz sie do czego służy rewers

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

Nie siedzi sie bezpośrednio na masce tylko na siedzeniu przykręconym do maski. To te starsze c-330 miały siedzenia wygodne. Miednica przykręcona do kawałka resora :):) . Przy władku wygodna kabina była już wtedy kiedy nawet zetory jeszcze miały prymitywne blaszanki. Rusek jest wygodniejszy, tańszy a zrobi to samo. Do tura np. dużo lepszy bo szybko cofa. C-330 też jest dobra, jeździłem nią sporo ale według mnie lepszy jest rusek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Coś mi się zdaje, że gdybym zajrzał do tego tematu za 20 stron to nadal by nie było rozstrzygnięte co jest lepsze. Każdy ma inny gust, a o gustach się nie rozmawia i koniec :)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

Za cene ciapka można mieć ruska z napędem lub zwykłego + kilka drobnych maszyn. Rusek jest lepiej wyposażony. Tak więc pod względem komfortu ruski lepszy , z ekonomicznego punktu widzenia też lepszy bo tańszy, w polu zrobi to samo co ciapek więcdla mnie byłoby jasne co wybrać. U nas rusek jest prawie u każdego gospodarza i jeszcze takiego nie było kto by sie go pozbył. Trzydziestek jest dużo mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

wózek widłowy

to chyba nie najlepszy pomysł

do tura nie wiem czy c 330 nie ma cięższego tyłu

Waldekps2 a u mnie znowu prawie każdy ma c330

co kraj to obyczaj tak było jest i będzie

temat powinien być zamknięty bo to jest

jak przelewanie wody z naczynia do naczynia


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

U mnie sasiad ma władka i c385a, to kosiarke rotacyjną 1.65m ciaga c385a, bo władkowi cos sie ostatnio stało w silniku od przeciązenia jak kosił :) i myslał zeby zmienic na c330

 

Wady Władka :

- Zbyt lekki (ostatnio go ciagałem c-360, bo nie mógł odpalic, to jak puszczał sprzegło to koła stały w miejscu)

- problemy z odpalaniem

- da sie jezdzic na oleju tym domowym (wkurzające bo jak jezdzi to plackami smierdzi)

 

Zalety :

- revers

- bardziej uszczelniona kabina

- tylny podnosnik z dociązeniem

- zwrotny

- tani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bili    2

kilka zalet władka wymieniłem w temacie "co lubicie w waszych T25 " zapraszam do tego tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Ursusc385 trochę się mylisz odnośnie wagi T25 ,waży on więcej i to znacznie od c330. A na zaciąg .bez używania, odprężnika w zimie nie da się zapalić z powodu długiego skoku tłoków .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj