kposy

C 330 czy T 25?

Polecane posty

razor275    279

sam uciąg prasy to nie wszystko,trzeba się jakoś jeszcze zatrzymać,ciągnik musi mieć swoją wagę i dobrą trakcję,pcha cię z góry wdół i jeszcze skręcasz no to musi cię coś trzymać bo tak to poderwie d*pke i pcha w bok(prasa ma straszne pchanie) a wtedy jest jedno wyjście.

 

I dlatego pisze żebym się nie odważył pracować wyżej wymienionymi ciągnikami :)

 

Ps.

Też jestem z małopolski i dobrze wiem jak wygląda praca na górach , wyjechać nie jest sztuką , gorzej zjechać :)


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

przy pracy trzeba uwarzać i przy postojach też,sąsiad posiadający 330 stał obok ciągnika i dpalił go wciągło go koło i sam sobie udo przejechał - niezły motyw.

 

ja jestem na południe za myślenicami a kolega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

Osobiście mam T25 , lecz czasami pracuje c330 jedyna rzecz która mi w niej nie pasuje to lekki przód :)

Lekki przód ci nie pasuje jak t-25 napewno nie ma cięższgo :)

 

Jak dla mnie to c 330 w gory sie nie nadaje

a rusek sie nadaje, jak ci sie te pasy na hamulcach urwią to bye

 

U mnie mam wyjątkowo górzysty teren, cały czas trzeba pompą dociąząc i belka podnośnika po każdej jeździe kołyska ^^

Edytowano przez Maniek101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domino788    1

W t25 zbiornik paliwa jest sprzodu to duzo daje ja mam na samym przodzie 8 ciezarkow po 25 kg jedno plus pelny zbiornik paliwa i nic sie nie dzieje :) I dodam ze t25 mam max rozszerzonego. Pozdrawiam

Edytowano przez Domino788

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

w t25 wyżej siedzisz i ma wyżej środek ciężkości,jest o wiele bardziej wywrotny od 330 i innych ciągników i basta i koniec i kropka.

nie neguje t25 ale to co piszemy mógłbyś przyznać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

eee no to o motaniu się ze skrzynią w tych ciągnikach na jakiś podjazdach to nawet nie wspominałem bo chyba by mnie zezarli za to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

co kto lubi i do czego się przyzwyczai. ja się motałem jak wsiadłem do 3512... mój rusek ma 3300 mth, w tym roku remont pompy wtryskowej i nowe wtryski, po za naprawą rozrusznika i uszczelnieniem hydrauliki zero awarii. grunt to serwis na czas. jak dbasz tak masz :) ja nie wiem jaki problem jest go zapalić na mrozie -20 stopni. 2 razy świece i pali. do ładowacza moim zdaniem lepszy niż 30. na ciągnik główny się nie nadaje-za lekki, za słaby, a kolumna kierownicza to porażka-ciężko się kręci i luzy na 1/3 obrotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Nie wiem co takiego przerażającego jest w obsłudze skrzyni, ale ile możliwości. :D:)

Jak się mało danym ciągnikiem jeździ no to może i tak jest. Nie dziwie się jak ktoś ma skrzynie z jedną dźwignią, bo to jest trochę nie udane rozwiązanie, ale na 2 dźwignie i to jeszcze w najstarszej wersji (dźwignie rozsunięte miedzy sobą) to skrzynia bajka. Szybka i nie ma takiego machania dźwigniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

W t25 zbiornik paliwa jest sprzodu to duzo daje ja mam na samym przodzie 8 ciezarkow po 25 kg jedno plus pelny zbiornik paliwa i nic sie nie dzieje :) I dodam ze t25 mam max rozszerzonego. Pozdrawiam

a w c 330 masz zbiornik trochę za silnikiem co w pewnym stopniu też coś daje, c 330 ma chłodnice z płynem trochę waży, i 40 kg cięższy silnik :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28744

do ładowacza moim zdaniem lepszy niż 30.

kolego, chyba coś ci się pomyliło, poza faktem rewersu w t25 do Tura więcej zalat ma c-330, cięższa, stabilniejsza, na szerszych (oryginalnie) kołach, z mocniejszą pompą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

od ponad 20 lat mam t-25 i nie zamieniłbym go za waszego kacapka tzw ciapka mieliśmy go lata temu i był to nie wypał ;) ruski ma lepsze wyposazenie w porównaniu do ursuska..mniejsze spalanie.... tansze czesci a juz nie wspomne o kabinie w rusku i o "bajerach" w niej chociaz wasz ursus nie wiedział co to takiego jest :) i już widze waszą urażoną dume :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

z mocniejszą pompą

 

A co to znaczy, że ma mocniejszą pompę?

 

Edit:

Prosił bym kolegę poniżej o nie śmianie się głupie tylko o jakiś argument najlepiej poparty cyframi. Nawet z instrukcji.

Bo to, że się komuś wydaje, a nigdy nawet nie porównał to dla mnie nic nie znaczy.

Tak jak teksty, że ja podniosłem a sąsiad nie. Bo nie porównuje się ciągników z rożnym stanem technicznym.

Edytowano przez mtracz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

kolego, chyba coś ci się pomyliło, poza faktem rewersu w t25 do Tura więcej zalat ma c-330, cięższa, stabilniejsza, na szerszych (oryginalnie) kołach, z mocniejszą pompą

 

 

Co do tura i T-25: rewers tak jak piszesz, półrama przy silniku c-330 tego nie ma pewnie mniejsze obciążenia wytrzyma, zresztą jeszcze nie widziałem połamanego ruska a o c-330 się słyszy coś nawet przy pługu do śniegu.

 

Jeden woli siedzieć w ciepłej kabinie z podłogą z lekko działającym sprzęgłem szybką hydrauliką bo też nie widzę porównania do c-330 już bliżej mu do c-360, drugi woli siedzieć na skrzyni biegów i cieszyć się tym, że szyby nie parują w moim ciągniku :D

Mogę się zgodzić, że układ kierowniczy, sprzęgło jednostopniowe to największe bolączki T-25 ale to i tak jest nic no może jeszcze cienkie cięgna brak zaczepów oryginalnie . Co do hamulców jak ktoś potrafi dobrze zrobić to będą na długie lata a są jakie są... różnica w dociążeniu przodu t-25 a c-330 jest ogromna np. c-330 z owijarką fruwa można pracować tylko na idealnie prostym terenie a rusek jest bliski c-360 z podnoszeniem przodu podkreślam jest bliski ale mu brakuje długości.

 

A i jeszcze co do użytkowania w zimie. Mnie by się nie chciało i nudziło nalewanie wody jeśli ciągnik trzeba dzień w dzień bo na płynie nie zapali pewnie... Wielu ludzi chwali sobie c-330 i przecież wiadomo od dawna, że to dobry ciągnik ale nie widzę w czym jest gorszy T-25 dodałbym w czym jest lepszy ale nie warto . Pierwsze co mnnie odpycha od c-330 to sam wygląd bo c-360 już jest jakieś inne nie wiem dlaczego :) Nie chiałem nikogo uraźić w tym powyższym opowiadaniu ale jestem za tymi co uważają że w Polsce nigdy nic dobrze nie będzie mogło być zrobione z ciągnikami i tak jest lepiej niż z samochodami.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

O gustach się nie dyskutuje więc może już lepiej nie zaczynać a po za tym jak tak czytam to każdy zdecydowanie chwali to co ma. O zaletach i wadach było już blisko 80 stron napisane więc nic nowego się nie wymyśli. Tylko wzajemne przepychanki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Co do wyglądu to mnie odpycha t 25 a tu właśnie sie dowiaduję że to cud techniki :P:D

 

Cud techniki to nie jest, coś nie uważnie czytasz :D A przepychanki będą zawsze bo tu jest Polska :D czyli kraj absurdów...


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28744

A co to znaczy, że ma mocniejszą pompę?

T25 ma pompę nsz10, która ma wydajność 10l/min., C-330 ma pompę o wydajności 18ltr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2701    2

Rewers w t25 szczególnie na jednej dzwigni ma się nijak w turze w porównaniu do 30 gdzie wsteczny i 4 są naprzeciwko.Uruchamianie w zimę? Płyn i świece i -20 nie straszny a rusek no cóż...odpręznik ,rozrusznik z przekładnia i co tam jeszcze...Najbardziej beznadziejne jest wsiadanie i zajmowanie miejsca ta cała drabina -szczególnie jak trzeba to zrobic kilkadziesiąt razy na dzień.O zaczepach sprzęgle i braku regulacji wieszaka nie wspomnę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 2 ciągniki tj 330 i t-25 i muszę jeden sprzedać. Są w stanie bardzo dobrym obydwa, ale niestety nie potrzeba mi dwóch ciągników na niecałe 2ha. Proszę doradźcie, którego wybrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Jak dla mnie głupie pytanie , masz te dwa ciągniki więc wiesz który Ci bardziej pasuje :)


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ruska mam od niedawna, kupiony był okazyjnie, a pasuje mi teraz coś sprzedać i nie chcę głupoty popełnić. Czytałem większość postów w tym temacie i jestem w kropce, bo już sam nie wiem, który lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj