KICAJ

Nawigacja polowa farmnavigator

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
KICAJ    0

Witam!!!

 

Miał może ktoś do czynienia z tym urządzeniem?

Planuje zakup nawigacji polowej,i czy używa ktoś może farmnavigatora?

Zdaje mi się że to marka mało znana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
151e    0

Witam

 

Moją przygodę z nawigacją zacząłem od pocketPC z softem firmy Satconsystem. Urządzenie sprawdzało się bardzo dobrze ale już po kilku dniach pracy widać główne ograniczenie takiego systemu:

- antena 1Hz jest za "wolna" dla prędkości powyżej 10 km/h

 

Po bardzo dobrych doświadczeniach z produktem tej firmy bez wahania zakupiłem Farmnavigatora

 

Po przepracowanych 450 ha moje spostrzeżenia:

 

- antena 4 Hz pozwala na bardzo komfortową pracę przy wyższych predkościach, mocowana na magnes do maski ciągnika(łatwy montaż i demontaż)

- pełna archiwizacja prac polowych(czas pracy, powierzchnia, przepracowana powierzchnia, obwód pola, przebyta droga na polu, itp.)

- możliwość zapisu danych w formacie KMZ do odtworzenia w darmowym programie Google Earth( na podkładzie map satelitarnych mamy naniesiony ślad naszej pracy wraz z jej parametrami)

- duży, czytelny wyświetlacz

- wizualizacja śladu umożliwia mi bezproblemowy powrót na miejsce przerwania pracy( np. ostatnio nocą podczas siewu nawozów nie miałem problemu z znalezieniem odpowiedniej ścieżki po zasypie rozsiewacza)

- podczas pierwszego przejazdu poprzeczniakiem można zmierzyć powierzchnię pola

- mogę zaznaczać przeszkody/miejsce pobrań próbek ziemi na polu

- dokładność na poziomie 20-30 cm w zupełności wystarczająca do jazdy '' na rękę'', nie odbiegająca od innych urządzeń tego przedziału cenowego ( tak naprawdę to jest na tyle doładne na ile dokładnie my jesteśmy w stanie podążać za wskazaniami nawigacji)

- bardzo łatwy montaż i demontaż (samo użądzenie jest trzymane w specjalnym uchwycie magnetycznym a wszystkie przyłącza mocuje się do stacji bazowej mocowanej na szybie. Po pracy zdejmujemy jednym ruchem urządzenie z bazy , chowamy w kieszeń i idziemy do domu)

- plug `n play podłączamy zasilanie i antenę, ustawiamy tryb nawigacji i szerokość roboczą, czekamy na sygnał korekcyjny i możemy zaczynać pracę

- nawigacja drogowa umożliwia wykożystać urządzenie nie tylko na polu ale i w samochodzie - słuzy nam przez cały rok. Na dokładność nie narzekam, jak dotąd zawsze dojechałem na miejsce. Nie mam porównania do innych nawigacji, ale np. w większych miastach prowadzi też pod numer na danej ulicy. Do tego nie potrzebujemy anteny zewnętrznej, gdyż jest również odbiornik GPS wbudowany w urządzenie.

- odtwarzacz multimedialny - korzystam z nego na razie sporadycznie, ale nie mam do niego zastrzeżeń.

 

Ale najbardziej kapitalną funkcją tego urządzenia jest wirtualne sterowanie sekcjami roboczymi opryskiwacza.

Ta właśnie funkcja pozwala na najwieksze wymierne korzyści finansowe. Porównując przepracowaną powierzchnię na Farmnavigatorze( nie liczy nam zakładek- powierzchni już opryskanej lub nawożonej) z licznikiem ha na opryskiwaczu od razu widzimy jak dokładnie został wykonany siew.

Przez same dokładne wyłączanie sekcji oszczędzam 2%. Przy drobnych modyfikacjach opryskiwacza kolejne 2%. Te wartości są rzeczywiste zmierzone u mnie na polu.

Ilośc sekcji i ich szerokośc możemy dowolnie dobierać. Dlategoteż możemy wykożystać je do każdego sprzętu, który ma podział na sekcje(np. dwutależowy rozsiewacz nawozu przy którym z osobna można zamykać otwory dozujące).

 

Można by pisać jeszcze duzo o jego funkcjach i mozliwościach zastosowań. Na pewno żadne inne urządzenie nie jest tak wszechstronne.

Informacje i funkcjach znajdziecie na stronie www.farmnavigator.pl (jest w końcu polska wersja językowa)

W razie pytań piszcie na priva.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dami147    18

a wiecie może gdzie można znaleźć samo oprogramowanie przecież można je wgrać do zwykłej navi i też będzie działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@151e-ile zapłaciłeś ?-przy okazji znalazłem przegląd cen nawigacji (co prawda nie wiem jak bardzo aktualny-ale)-ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
151e    0

@151e-ile zapłaciłeś ?-przy okazji znalazłem przegląd cen nawigacji (co prawda nie wiem jak bardzo aktualny-ale)-ceny

Witaj

 

Tyle ile jest napisane w zestawieniu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gotchisc    56

Również szukam linku do navi na androida żeby prowadziła po polu , ma ktoś coś na oku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Jest tego parę aplikacji na google play'u ale bez dobrej anteny nic nie da, rozrzut będzie na parę metrów.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszhl955
      Witam zakupiłem ciągnik steyr profi 6145 fabryczne przygotowany pod gps. Tutaj pytanie co to dokładnie znaczy i co musze dokupić aby gps działał z dokładnością do 2,5cm
      ogarnę to sam czy musze wołać serwis ?
    • Przez johnyrs
      Witam
      Kupiłem ciągnik z nawigacją Trimble FMX, szukam kogoś kto pomógł by mi to ogarnąć i wytłumaczyć jak to uruchomić. W tym temacie jestem laikiem. 
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam , po raz 3 odnawiam temat
      Jakie są alternatywne wersje anten do aplikacji nawigator polowy [ nie chodzi tu o dokładność 5 cm] obecnie ciężko znaleźć jakąkolwiek działającą antenę która dobrze bedzie współgrać z tą aplikacją.
      Na ten moment znalazłem tylko garmin glo 2 które daje skalę błędu 60 cm, użytkowników posiadających te antenę zapraszam do dyskusji a osoby posiadające inne anteny o informację jaka to antena i jaką ma dokładność, dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez Moscov
      Witam serdecznie, poszukuje jakiegoś patentu na tanią nawigację do ciągnika kropka Nie potrzebuję rtk i tym podobnych, potrzebuje jej wyłącznie do opryskiwacza i rozsiewacza. 
      Posiadam tablet z Windowsem, co więcej potrzeba żeby ogarnąć coś sensownego? 
      Będę z góry wdzięczny za odpowiedzi 
    • Przez rolstudent
      Cześć od jakiegoś czasu interesuje się programem AgopenGps. Czy są tu użytkownicy tego systemu. 
      Kolega @Jarczewski ma już chyba spore doświadczenie.
      Zqmowilem https://www.autosteer.cc/produkt/arudusimple-f9p-annmb/
      I trochę się tym pobawię w ramach hobby 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj