masiew

problem z bykiem

Polecane posty

masiew    31

Mam problem z bykiem. Od pewnego czasu nie chce on pić zimnej wody. Pije jej najwyżej wiadro dziennie, więcej nie chce. Nie ma natomiast problemu z jedzeniem. Co może być przyczyna?


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

A ciepłą pije, bo jak tak to po prostu woli poczekać na cieplejszą:)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

Ciepłą pije bez problemu, ale to spowy problem ciągle nosić mu ciepłą. Nic nie mocze. Dostaje kiszone wytłoki z jabłek i siano i śrutę


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Co ty się dziwisz, sam napij się zimnej, na pewno wolałbyś się napić ciepłej. To jest normalna reakcja, u mnie wszystkie tak robią. Na zimę daję "letnią" wodę, na wiosnę zaczynam coraz zimniejszą dawać, ale stopniowo to robię i się przyzwyczajają :)


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

Tylko że z tym jednym bykiem mam tan problem


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

To ja mam takie 2, ciepłej wypije 2 wiadra (jeden byk), a zimnej litr może 2, skubaniec będzie ryczeć i czekać ,aż ciepła dostanie. W moim przypadku trudno się mówi, ja mam w oborze gorącą i zimną wodę i muszę mieszać :)

Krowy piją prosto z pod lodu i nie mam problemów :)


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baza18    9

Moim zdaniem to porpostu jest wybredny ... dziwne ale prawdopodobne... tak jak kolega powyżej napisał - ciepła woda mu bardziej odpowiada ... ja bym spróbował go przetrzymać ... jeśli by nie pił zimnej dopiero bym dzwonił po lekarza .. takie jest moje zdanie


Baza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Bo się nauczył ciepłą pić nie daj mu ciepłej do się szybko nauczy :)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Też tak uważam że się tak nauczył... Spróbuj mu stopniowo dawać coraz zimniejszą wodę to może się oduczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Też mam takiego jak były duże mrozy to dostawał ciepłą i się przyzwyczaił tak że zimnej rano czy wieczorem to pił po 2l a gdy dostał ciepłej to już normalnie, stopniowo dolewałem mu coraz mniej ciepłej i się powoli przyzwyczaił do zimnej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj