Gumis32

Jakie maszyny do gospodarstwa ok. 100 ha?

Polecane posty

Gumis32    1

Siemka :D

Mam pare co do rozwijających się gospodarstw?

Sam chce powiększyć swoje gospodarstwo i nie wiem jaki sprzęcior wybrać :/

Doradzajcie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Określ się czy sprzęt ma być nowy czy używany i ile masz kasy bo to najważniejsze.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

To jak sie o kasę nie martwisz to bierz to co najlepsze i najdroższe. Swoją drogą zazdroszczę Ci że o kasę się nie musisz martwić. Potrzebny Ci będzie ciągnik myślę ok.150KM i jakiś mniejszy do lekkich prac typu opryskiwanie i rozsiewanie nawozów. Co do ciągnika to John Deere serii 6030 jest chyba godny polecenia. Sam bym go kupił ale mnie nie stać. Mniejszy ciągnik to coś w stylu Ursus 5714. Wiadomo maszyny towarzyszące do nich. Co do kombajnu to sensowny byłby Claas Dominator.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Hmm.. nie martwisz sie o kasę ?? To zdradz ile w lotka wygrałeś hehe ,a na powaznie to ja widzę to tak: JD 6630 , DF K100 z ładowaczem czołowym Stolla , prasoowijarka Krone , zgrabiarka Pottinger i przetrząsarka również (coś z serii Eurotop) , zestaw kosiarek tzn . czołowa i tylna dyskowa Pottingera , pługi Krevlanda 4 obrotek na zabezp. sprężynowych z packomatem , agregat podorywkowy Kongoslide ,agregat uprawowo-siewny Kongoslide , siewnik do kukurydzy Amazone , beczka asenizacyjna Joskin 10tys. litrów , rorzutnik obornika Jeantil 10 ton , 2x przyczepy Fliedla 10 tonowe , kombajn zbożowy JD CWS 1450 i sieczkarnia do kukurydzy JD . Chyba wszystko . Z niektórych maszyn mógłbys zrezygnowac gdybyś nie prowadził produkcji zwierzecej .(w tego lotka to dużżżżżaaaaa kumulacja by musiała być) PZDR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

Jeszcze należało by się spytać co zamierzasz obsiewać i jaką chodowle prowadzić. A z ciągników to polecam Fendta 716.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gumis32    1

Mówiłem że z kasą nie ma problemu bo w banku jej pod dostatkiem :D

Jeśli o hodowle chodzi to najlepiej bydło :D

A co do sieczkarni, to jaką byscie wybrali??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

kolejny potencjalny kredytobiorca :D niezłe myślenie... no ale może nie znamy dobrze sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1634    1

Ja na twoim miejcu bym kupił jak bym miał kase:Fenda 716vario, pług ibis 4+1 z packomatem, ładowarke JCB,Agregat uprawowo siewny Amazone 3m,Agregat scierniskowy lemkena 4m,2 przyczepy promar o ładowności 14t.,Kąbajn John Deera 1450CWS,John deera do mniejszych prac np.6220


................................
Mój I filmik
http://pl.youtube.com/watch?v=pS0RE4CqVSw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

jak to mówi znajomy mojego ojca "juz 80% na ciagnik mam tylko jeszcze te 20% własnego wkładu..." :D


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirmnemonic    1
Fenda 716vario, pług ibis 4+1 z packomatem.....

Ibisa? Jak ja bym miał się nie martwić o kasę to bym kupił pług Overum,Lamken lub Khun. Kolega kupił taki właśnie nowy pług(Ibis), a wcześniej miał 4 Lemkena, teraz sobie w brode pluje, że nowego Lemkena lub innego zachodniego nie kupił. To jest tak samo jak z kupnem nowego Poloneza albo Volkswagena, albo butami z rynku lub adidasami ze sklepu, dajesz więcej ale używasz dwa razy dłużej. Ten ibis jest dużo cięższy, stawia większy opór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

ja też modernizuję park maszynowy i jedyną polską maszyną jest agregat ścierniskowy z Gliwic... reszta wszystko zachodnie choć używane ale nie narzekam, cóż może kiedyś będzie mnie stać na nowe :D


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirmnemonic    1

Te używane pochodzą ci dłużej niż Polskie nowe. Mam nadzieję, żę kiedyś polskie maszyny będą tak dopracowane jak zachodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Już pisałem w tym temacie ale nadal zastanawiam się jak Ty dostaniesz kredyty na takie drogie maszyny? Jaki bank da Ci kredyt?


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gumis32    1

Nom wiecie, :D nie gorączkujcie się tak z ta kasą :D

Jakbym wygrał w totka to bym wam powiedział :)

Wiadomo, że wszystkiego na raz nie kupie :) dlatego się pytam co i jak w trawie piszczy

Mówicie że polskie maszyny nie są wytrzymałe. Nie raz byście się zdziwili!!!

A taka firma jak "UNIA" co o niej powiecie, moze daleko im do zachodnich koncernów ale produkują w cale nie taki głupi sprzęt.

Cieszmy się z tego co Polskie :)

Pozdro niedowiarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat trafiłes według mnie w najgorsza marke polskich maszyn bo znajomy kupił nowy siewnik poznaniaka i po roku złamał mu sie w pół a miał go przy 360 :D ja mam pług unii i nie jestem zadowolony :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

ja mam grubera unii i nie narzekam.


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RobertN    1

Ale i tak nie porownasz uni do dobrych zachodnich maszyn, nie mówie że unia jest zła ale co nie polskie to jednak lepsze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
Ale i tak nie porownasz uni do dobrych zachodnich maszyn, nie mówie że unia jest zła ale co nie polskie to jednak lepsze :(

 

moim zdaniem maszyny unii są dopasowane idealnie do polskiego rolnika, mianowicie kosztują o wiele mniej niż zachodnie oraz będą wykorzystywane w 30-50%, więc może się okazac, iż są bardziej żywotne niż w pełni wykorzystywane zagraniczne maszyny dlatego też wielu producentów rolnych wybiera właśnie polskie maszyny spełniające w pełni ich oczekiwania, co do tematu to na 100ha maszyny współpracujące z ciągnikiem o mocy w okolicach 150km spokojnie mogą byc produkcji polskiej i będą one w pełni użyteczne przez co najmniej 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gumis32    1

Aha, a gdyby tak używane maszyny taniej by wyszło tylko chodzi oto czy sie spiszą w pracy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
longerbycz    2

widze że sa różne koncepcje na ciagniki i kombajny itd itd ale ja tylko powiem że 100ha gospodarstwo bez skrętnego ciągnika z dobrym turem albo jakiejś ładowarki teleskopowej to nie może istnieć tym bardziej że cos chcesz chować(hodowac) a jeśki rzeczywiście nie martwisz sie o kase to polecam ci ładowarke manitou 731 z klima lub claasa scorpiona :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gumis32    1

No ja myśle że do mojej C-360 dokupie jeszcze jakiś ciągnik ok. 80-90km+tur i jakiś podstawowy ciągnik np. Case MXM-U 135 by mi chyba wystarczył na taki areał. Do tego dokupić musze pierwsze pola noi sprzęcior współpracujący z tymi maszynami co wymieniłem powyżej. Jak narazie to mnie rodzice do głosu nie dopuszczają, :angry: ale to tylko kwestia czasu i cierpliwości :)

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś propozycje to proszę piszcie jakieś wprowadzenie muszę mieć do tego jakimi maszynami mam się posługiwać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj