lukasz150

Ciagnik Renault 103.14 TX

Polecane posty

lukasz150    10

Czy wie ktos cos o Ciagniku Renault 103.14 TX lub podobnym. Chodzi mi o ciagniki w granicach mocy 80-95km. Prosze o jakies informacje np. spalanie itp. Czy Ciagniki Renault są lepsze o MF? np. 3070

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Z tego co słyczałem od znajomego mechanika to RENAULT mają słabe skrzynie, tzn. bardzo delikatnie trzeba się obchodzić z dzwignią biegów.


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Ciekawe, jakoś taką urzytkuję od roku, i żadnych problemów z skrzynią biegów biegi super wchodzą. Jedyna awaria w skrzyni to uszkodzony kieł od blokady. Po prostu kierowca sadysta i nowe opony :) Już naprawione, koszt 300 zł, szkoda tylko, że trzba było kabinę podnosić, plecak ściągać i jedno koło odkręcać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi83    0

Bardo dobre sprzety,durzy moment obrotowy silnika jak by niepatrzec wszystko na podzespołach Fenda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek36    0

Ja mam renault 106.14 narazie jeden sezon u mnie przepracował, ale bezawaryjnie. Z częściami nie ma problemu (silniki MWM, to samo co w fendtach) Są to proste i solidne ciągniki. Dobrze wyciszone, skrzynia biegów bez zadnych zarzutów. Spalania dokładnie jeszcze nie mierzyłem, ale wyszło mi że dużo mniej paliwa spalił niż c-360 a to o czyms swiadczy. Na twoim miejscu nie pchałbym sie w MF bo jak ci siadzie elektryka to cie może duzo kosztować. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek36    0

Według mnie ten ciągnik nie odbiega znacznie komfortem od niektórych nowszych ciągników. Radio, ogrzewanie, miękkie siedzenie itd. Super wyciszony, można normalnie muzyki słuchać lub rozmawiać przez telefon. Wszystko jest pod ręka, dobre jest to ze jest sterowanie podnośnikiem z zewnątrz nie trzeba biegać do ciągnika żeby coś podhaczyć. Hamulce są wspomagane hydraulicznie, bajer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

Według mnie Renówki to super ciągniki nie docenione u nas, na chwile obecną nie ma już chyba większych problemów z dostępnością części jest wszystko !!! Silniki MWM czyli jak w Fendtach to chyba o czymś świadczy :) Bardzo funkcjonalnie rozwiązane ciągniki o spalaniu prawda jest taka że za darmo nic nie pojedzie ale w przeliczeniu na hektar wychodzą bardzo przyjemnie :) Polecam :)


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Spalanie super, z moich pomiarów wynika, że pali od 6 do 10 litrów na MTH. Jak już sam z resztą widzisz, wszyscy urzytkownicy chwalą, a tekstów typu ,, Słyszałem ... " to można w bajki wsadzić. Sam jestem w 100% przekonany do tej marki, dwa dni temu zmieniłem MF 255 na drugą renówkę 95.12 w kabinie TX, komfort super co więcej w tej co kupiłem mam klime. Myślę, że z ciągników na rynku wtórnym to najlepsze spasowanie ceny do jakości. Powoli zaczynamy myśleć o Aresie 540, i nic więcej mi do szczęścia nie będzie potrzebne :)

P.S. Z mojej obserwacji, te ciągniki zaczynają podbijać rynek polski, ceny od zeszłego roku wzrosły o jakieś 10%, o ile nie więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaPro    1

Witam.ja mam 113.14 tx, kupiłem go nie dawno.jeszcze nie sprawdziłem go dokładnie,ale myślę ,że maszyna nie jest zła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deyu    0

Moj sasiad posiada renie 103.14 trzy sezony bez awari,tak jak kolega wyrzej pisze rosadna cena kupna w poruwnaniu do MF chociaz mf 698T tez bardzo dobre ciagniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    702

Dla porównania John Deere o mocy 80 koni spali ok 20l na godzinę pracy a rozmawiałem z właścicielem Reni 155.54 i mówił że w 15l się mieści :) ale różnica mocy jest spora...


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1414    0

Czy wie ktos cos o Ciagniku Renault 103.14 TX lub podobnym. Chodzi mi o ciagniki w granicach mocy 80-95km. Prosze o jakies informacje np. spalanie itp. Czy Ciagniki Renault są lepsze o MF? np. 3070

 

orząc ursusem c-360 zużycie paliwa na hektar orki wychodziło 25-30l na 1 hektar bo mamy ciężką ziemie a renatą 103.14 wyszło nam w granicach 16l na 1 hektar od dwóch lat pracuje bezawaryjnie a jeżeli chodzi o moc to ma on 95 koni i na ciężkiej ziemi bardzo dobrze ciągnie czwórkę

 

A może wiecie coś o spalaniu?

 

spalanie wynosi 16l na hektar orząc bardzo ciężką ziemię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

czy w Reni są świece żarowe bo kupiłem taką i nie wiem a jak jest zimna to ciężko pali. Pomoże ktoś był bym bardzo wdzięczny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinrk    0

tomekgeo2 nie napisałeś jaki masz model ale np w 103.14 jest. I grzeje się przytrzymując lekko przekręcony kluczyk (nie pamiętam w jakiej pozycji a nie chce mi się iść sprawdzać). U mnie problem z odpalaniem na zimnym był spowodowany nieszczelną pompką paliwową. Kopci normalnie podczas kręcenia?

Co do samej oceny ciągnika to rónież polecam chociaż mi np wyskakuje 1 bieg :rolleyes: ale tak było jak już go kupiłem więc nie mogę powiedzieć że coś się popsuło. Spalanie mniejsze niż zetor 7211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
360P    4

Co do samej oceny ciągnika to rónież polecam chociaż mi np wyskakuje 1 bieg :rolleyes: ale tak było jak już go kupiłem więc nie mogę powiedzieć że coś się popsuło. Spalanie mniejsze niż zetor 7211

A który rocznik Twojej reni? Zakupiłeś ją w PL czy z zagranicy?

Jeśli wyskakuje bieg to duże prawdopodobieństwo, że synchronizator do kitu. Znajomy miał taki przypadek.

PS. Świeca żarowa - kluczyk przekręcasz raz, przytrzymujesz, czekasz aż kontrolki gasną i dalej to już wiadomo :)


"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Renault103 14 z Francji kopci taki jakby biały dym ale jak odpali i zgaszę to już normalnie najgorzej po nocy ale żadne kontrolki nie gasną jak przekręcę.Jeszcze jedno pytanie co to za kontrolka obok kontrolki od ręcznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pedro    16

Odświeże temat

Koledzy możecie ocenić Renault 103.14TX, ostatnie posty są z 2010 roku więc pare sezonów już za nimi, chodzi mi głównie o spalanie, awaryjność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mierzwik20    0

Miałem Renault 103.14 przez trzy sezony i złego słowa nie mogę powiedzieć na temat tego ciągnika. Żadnych poważnych awarii nie było, a spalanie wychodziło na poziomie 14l/ha przy orce 4 zagonowymi na średniej ziemi. A teraz przesiadłem się na 110.54 i po pierwszym sezonie jestem z niej także zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Pomorze kto jak się dostać do filtra kabiny w Renault 95.12TX nie mogę się tam dostać od środka są dwa pokrętła ale ani drgną nawet kluczem.Pozdrawiam użytkowników Renault.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

filtr kabinowy masz z przodu na górze pod tą białą osłoną z napisem, prawdopodobnie przykręcony na 3 motylki m6

Znalezione obrazy dla zapytania filtr kabinowy renault tractor

FILTR RENAULT FILTER KABINOWY POWIETRZA SER.14/54


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz3564
      Witam poszukuję drzwi lewych do renault 9034 TX jeśli ktoś posiada proszę o wiadomość.
    • Przez MarcinKa
      Witam
      Może ktoś podpowie czy jest jakis zawór czy jakaś inna przesłona czy jakby tam zwał na przejściu pomiedzy zbiornikami górnym a tym pod kabina??
      Pytam bo lalem paliwo i zapełniłem górny na maksa i nie poszlo w dolny dopiero jak przejechałem na pole to paliwo spadło do dolnego zbiornika...
      Dziwne trochę,przewód łaczacy oba gruby jest powinno samo lecieć nie ma zadnych kraników nie wiem co za przypadłość...
      Ktoś coś??
    • Przez Mati3005
      Witam, Panowie mam pytanie odnośnie ustawienia balansera, tłumika drgań zwał jak zwał, przy remoncie silnika mechanik nie zaznaczył położenia wału względem ustawienia balansera, i teraz podczas pracy są odczuwalne drgania na ciagniku, nie wiem jeszcze jak z sila przy ciężkiej pracy bo na razie tylko pracował z opryskiwaczem ale takich drgań przed remontem nie było wiem ze ma być ustawione dwa skrajne tłoki w GMP i teraz pytanie czy jest gdzieś na kole od wału oznaczenie tego czy czeka mnie metoda prób i błędów ze śrubokrętem we wtrysku?? 🙂 na balanserze jest oznaczenie na kole zębatym, za pomoc dziękuję 
    • Przez Wojtas974
      witam tak jak w tytule, nie mogę wrzucić tych biegów, 3 i 4 wchodzi normalnie, ktoś miał podobny problem?
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam. W mojej renówce pojawił się problem z włączającym się napędem, a mianowicie podczas jazdy bez różnicy czy wolno czy szybko, na niskich czy wysokich obrotach zapala się i po jakimś czasie gaśnie (albo nawet miga) kontrolka od ręcznego, co za tym idzie czuć i słychać jak zaczyna ciągnąć przedni napęd. Potrafi włączyć się nawet jadąc po drodze co jest dość uciążliwe. Jeśli ktoś orientuje się w czym może być  problem byłbym wdzięczny za odpowiedź. Renault 103.54 16x16  mechaniczna. Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj