Gość Profil usunięty

Edward Gierek

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W zamian za pozbycie się gospodarstwa i skutki mamy do dzisiaj.Nikt nie bronił rzemieślnikowi pozostawić zakład pracy i pobierać emeryturę,natomiast rolnik miał się cieszyć jakąś jałmużną.Emerytura należała się jak psu buda,choć by z powodu obowiązkowych dostaw.PZPR to banda żuli,a to samo z siebie wykluczało by na jej czele stał porządny człowiek,przez którego jak w tekście z filmu "Dom",nikt nie płacze. :)

W Polsce,stawiano wiele pomników,wielu ludziom,myślę że część z nich nigdy nie powinna powstać,a w ogóle, gdy tak bliżej się wszystkim przyjrzeć,to okaże się że jedynym słusznie postawionym pomnikiem jest pomnik Koziołka Matołka w Pacanowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no jak mojego dziadka jak z pracy wracał zpałowali tak że zmarł po paru dniach to wszystko było tez tak idealnie ?

 

Idealne to nie było, taka była komuna niszczyła swoich przeciwników, i teraz jest to samo tylko w innej formie.

 

a teraz to pewnie do rady parafialnej

 

no pewnie ze do kościoła, jak większość komunistów.

 

Nie ma się co kłócić, miejmy tylko nadzieje ze te czasy nie powrócą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Skąd masz taka pewnośc??? Ludzie no gdzieś sie musi miasto rozrastać nie przesadzajcie bo jęczycie jak panieny...

Ale nie 1 czy 2 klase ziemi !! i tak się rozrosną na tych dobrych klasach że nie pójdzie wyżywić ich z tej 5 i 6 klasy. Będą jak kanibale sami siebie jeść. Bo jakiś kretyn wymyslił żeby postawić bloki na najlepszych klasach bonitacyjnych :) Dajcie mi te ziemie dam pod zabudowe piaski


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

I bardzo dobrze.1 ha pod zabudowę gruntu 1kl. eliminuje ok 7-8 ton zboża z rynku.1 ha ziemi klasy 6,eliminuje 2 tony zboża lub wcale, gdyż tak słabe ziemie przeważnie stoją ugorem.

Najwyższy czas mieć głęboko w du... ,kto i z czego się wyżywi,jeśli będzie o to coraz trudniej,jedynym efektem może być tylko wzrost naszych dochodów.

Już kiedyś niejaki Urban-rzecznik prasowy rządu,twierdził że "rząd się sam wyżywi",ja twierdzę ,że rolnicy również się sami wyżywią, a cała reszta mi dynda,podobnie jak ja, dyndam całej reszcie :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Ale nie 1 czy 2 klase ziemi !! i tak się rozrosną na tych dobrych klasach że nie pójdzie wyżywić ich z tej 5 i 6 klasy. Będą jak kanibale sami siebie jeść. Bo jakiś kretyn wymyslił żeby postawić bloki na najlepszych klasach bonitacyjnych :) Dajcie mi te ziemie dam pod zabudowe piaski

hahaha to mnie Czesiu rozweseliłeś :) Rolnictwo to nie wszystko,przemysł i inne branże też sie muszą gdzieś rozwijać.Xemit ma racja nie dosc że jest ogólna nadwyżka wszystkiego a ty jeszcze chciałbyś przybić gwoźdź do naszej wspólnej trumny :)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twoja filozofia kolego @Xemit zaczyna mi się podobać... w tym szaleństwie jest metoda :) :) i Jeszcze lepiej żeby to inni zaprzestali produkcji :)


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

A teraz QUIZ moi drodzy mądrzy Panowie którzy mówią że za komuny na dobrych ziemiach nie budowano. Pytanie brzmi na jakich klasach ziemi wybudowano pod Krakowem hutę wtedy im. Lenina obecnie Sendzimira? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

pewnie też 1-2 klasa, ale to była huta ośrodek pracy Polaków, a nie jakiś Chińczyków, czy Niemców itp, a tak pyzatym chciałbym przypomnieć ze temat jest o Edwardzie Gierku a nie o tym na jakiś ziemiach się coś stawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

@XEMIT masz dobrą pamięć :) Urban to przykład na potwierdzenie tezy że g@wna i męty zawsze na wierzch wypływają!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3035

rocznik 73 co nieco pamietam,huta obecnie mittal steel sie nazywa i jest wlasnoscia indusa a pracuja tam jeszcze moi znajomi i koledzy-codziennie pelny autobus robotniczy,zostalo ich 3 tys i produkuja wiecej niz 20 lat temu 21 tys.ludzi ,wtedy od nas jechaly 2 autobusy,w zniwa puste wszyscy na chorobowym,w nocy spali w dzien sie obijalii tak calymi latami.wszyscy i wszedzie[z malymi wyjatkami]kradli,do dzis mam 100 m kabla z odwiertow,lozyska,sruby,podkladki itp

jak stawiali hute katowice wujek przywiozl sobie cala ciezarowke drutu budowlanego jeszcze 2 lata temu synowi dom z niego stawial.rope do rowow wylewali bo nie bylo komu sprzedac.

we wsi byly 2 auta[teraz przed kazdym domem sa 2]ani jednego ciagnika-wydaje mi sie ze wtedy indywidualni rolnicy nie mogli jeszcze ich kupowac,za kazda maszyne trzeba bylo dac lapowke-za przydzial i w magazynie zeby nie dali najgorszej,na kazdy worek cementu,kazda cegle-przydzial.byli tacy co im sie dobrze zylo z pzpr,zsl,ormo,milicji,wojska,syn gierka w sasiedniej wsi mial kiedys dacze.

jesli uwazacie ze bylo tak dobrze to czemu tak szybko sie skonczylo??


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

komuna ZBANKRUTOWAŁA obeszło się bez modlenia , choć JAN PAWEŁ WIELKI dawał ludziom nadzieję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jarki,to prawda,komuna zbankrutowała, jednak komuniści się uwłaszczyli,okrzepli finansowo,zasilili większość z obecnie funkcjonujących partii i zdarza się często,że mają statut osób prześladowanych.Dzisiaj upiory przeszłości,jak Gierek,Bierut,Gomułka wraz z żyjącymi np.Urbanem czy Jaruzelskim dla niektórych stają się synonimem dobrych czasów , wzorem do naśladowania i budowy kolejnego pomnika.

Mam nadzieję że najmłodsze pokolenia dowiedzą się kim byli ci ludzie i jaką moralność propagowali.

Dla mnie w większości to kanalie i męty społeczne,które doszły do władzy tylko dzięki radzieckiej pepeszy i przydupasom z pod znaku SB,ZOMO,WRON,ORMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

Właśnie dlatego nie wytrzymałem jak zobaczyłem co dzisiejsza MŁODZIEŻ wypisuje nie pamiętając tamtych czasów a jedynie opierając się na OPOWIEŚCIACH :)

I W D@PIE MAM JAKIEŚ KARY OD DZIECIAKÓW KTÓRZY JE TU STOSUJĄ ZA PRAWDĘ O KTÓREJ TERAZ MOŻNA PISAĆ , oni się kształcą w WOLNEJ POLSCE :) i nie wiedzą co to jest KOMUNA !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Towarzysze pomozecie -Pomożemy!!!.Pamiętam te czasy bardzo dobrze,napewno był niewątpliwy postęp w stopie życiowej zarówno mieszkańców miast jak i wsi i to jest jedyny plus tych rządów ,ale jakim kosztem.Zadłużenie kraju osiągnęło ok30 mld USD co na tamte czasy było kwotą astronomiczną.Tak więc towarzysza Gierka nia na pomniki a do śmietnika histori.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

komuna miała wady i zalety zresztą jak każdy ustrój, nie ma co sobie za bardzo do głowy przybierac że wszyscy kradli ci na dole i ci na górze, teraz jest podobnie tylko że kradną tylko ci na górze....

U nas w Kazimierzy Wielkiej była cukrownia pracowało w niej ponad 300 osób przez kampanie, jedni wchodzili główną bramą a wychodzili tyłem a przed końcem zmiany wracali tyłem i nornalnie wychodzili główną bramą i też kradli i wynosili co się tylko dało albo godzine robił a 7 myślał jak co wynieś i co z tego wyszło? dziś cukrowni już nie ma zostało tylko troche gruzu który i tak wyworzą. w ostatnim roku cukrownie zmodernizowali i stwierdzili że nie opłaca się jej utrzymywac i wykupił ją niemic (sudzcuker)czy jakoś tak pociągnęła jeszcze ze 4-5lat i ją zamkneli teraz buraki jeżdzą do Robczyc 180km a za transport płaci rolnik, a wracając do Gierka to robił co mu kazano, tyle samo wartał co i te wszystkie kaczory i reszta tej spółki co byli są i będą przy korycie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Właśnie dlatego nie wytrzymałem jak zobaczyłem co dzisiejsza MŁODZIEŻ wypisuje nie pamiętając tamtych czasów a jedynie opierając się na OPOWIEŚCIACH :)

I W D@PIE MAM JAKIEŚ KARY OD DZIECIAKÓW KTÓRZY JE TU STOSUJĄ ZA PRAWDĘ O KTÓREJ TERAZ MOŻNA PISAĆ , oni się kształcą w WOLNEJ POLSCE :) i nie wiedzą co to jest KOMUNA !!

no tak kształcimy sie w wolnej Polsce do 25 roku zycia i idziemy na bezrobotne albo jedziemy na wyspy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

za to kiedyś Polska była krajem z najlepiej rozwiniętym systemem zasiłków dla bezrobotnych, pracę (a raczej jej imitację miał każdy) pobory na poziomie kilkunastu dolarów miesięcznie, wszyscy kradli na potęgę i jakoś się to kręciło. I właśnie ta płaca w dolarach pokazuje ogrom naszego długu zaciągniętego przez Gierka. Te 100 mld teraz to jedna trzecia tego za co nam gierek zafundował masę zakładów molochów które nigdy nie pracowały pełną parą bo nie było surowców, większość inwestycji była po prostu chybiona. Owszem chłopi mają być za co wdzięczni I sekretarzowi, ale krajowi jako ogółowi to zdecydowanie zaszkodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

99% inwestycji jest trafiona, bo za prywatną kasę. Ty własnych pieniędzy też nie wyrzucisz w błoto. Za komuny państwowe znaczyło tyle samo co niczyje i gó..o obchodziło komunistycznych watażków co się wybuduje, wazne było aby było duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

no tak kształcimy sie w wolnej Polsce do 25 roku zycia i idziemy na bezrobotne albo jedziemy na wyspy :)

jak myślisz w PRL-u ile procent dzieci wiejskich kształciło się do 25 lat 1%?

i co myślisz że im się nie chciało uczyć ?

nie bo żeby się kształcić należało mieć PUNKTY ZA POCHODZENIE !

więc byłbyś WROGIEM KLASOWYM-KUŁAKIEM !

abyś mógł się kształcić TWÓJ OJCIEC POWINIEN ODDAĆ ZIEMIĘ DO SPÓŁDZIELNI i wtedy byłbyś TOWARZYSZEM :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

nie zrozumiales mnie, nie kształciło sie ale mieli prace za ktora utrzymywali rodzine, teraz kształcimy sie do 25 roku zycia i idziemy na bezrobotne albo jedziemy na saksy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

bo kwestia jest taka, że większość idzie na studia na pierwsze-lepsze byle tylko papierek mieć, trzeba iść na takie po których pracę jest, a nie zasiłek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

właśnie chciałem Ci pokazać dlaczego teraz jest lepiej , kto nie chce się uczyć?

głupi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

bo kwestia jest taka, że większość idzie na studia na pierwsze-lepsze byle tylko papierek mieć, trzeba iść na takie po których pracę jest, a nie zasiłek.

teraz się narażę taki wieczny student gdyby musiał zaciągnąć kredyt na{część 30-50%}naukę to by się zastanowił , mają być jakieś zmiany !?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj