Gość Profil usunięty

Edward Gierek

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może to trochę głupie pytanie, ale co sądzicie o radząch Edwarda Gierka, jedni mówią ze zniszczył Polskę, a drudzy chcą mu budowac pomniki, jestem ciekaw Waszego zdania, bo chyba jest ktoś na AF kto pamięta chyba te czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel2450    0

urodziłem się dopiero w 88 r więc nie moge pamiętać tych czasów, ale z opowieści oraz z różnych źródeł myśle że napewno po nim lepszego rządcy w Polsce nie było i długo nie będzie. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paatrykk    0

Za Gierka polska miała tylko trzydzieści pare mln długu w budżecie a obecnie jest trzysta pare mln długu i za Gierka powstało dużo kilometrów nowych dróg a teraz nawet dziur nie potrafią załatać!

Tak że moje zdanie jest oczywiste czasy Gierka to były złote czasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Też tak myślę jak kolega @pawel2450 i paatryk , jestem młody, ale tata mi dużo opowiadał.Edward Gierek wiedział co to gospodarka i praca na wsi.Z chęcią postawił bym mu nie jeden ale sto pomników!

Popieram go, ale te dzisiejsze rządy to.... Sami wiecie jak jest teraz z polską gospodarką, z małymi gospodarkami. popieram E.Gierka w 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

No oczywiscie popieram kolegów. Pomniki dla Edwarda. Były złote czasy wiele ludzi tak mówi. Ale wtedy rolnictwo mmm każdy nowy ciagnik, czekali ale stać było a dziś? ;)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Także myśle jak moi poprzednicy, Gierek zasłużył sobie na pomnik i to kilka, a Ci co mowią ze zrujnował Polskę, to chyba nasłuchali sie Kościoła i Solidarności, a tak po za tym @glendus3512 po co dwa tematy, jak już zaczęliśmy w tym pisać to piszmy tutaj, a tamten niech mod zamknie, jeśli oczywiście może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paatrykk    0

No oczywiscie popieram kolegów. Pomniki dla Edwarda. Były złote czasy wiele ludzi tak mówi. Ale wtedy rolnictwo mmm każdy nowy ciagnik, czekali ale stać było a dziś? ;)

wg. mnie nowe ciągniki to dzięki komunie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel2450    0

JA MAM PROSTY PRZYKŁAD KOLEDZY. Dziadek kipił wtedy nową trzydziestkę, jescze w zielonaej masce wtedy były i kupił za gotówkę wypracowaną z gospodarstwa, a dziś gospodarka wiele większa niż wtedy dziadek miał to i tak ojciec by nie dał rady kupić dziś nowego traktora za gotówkę bez kredytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a dziś niektórym na stary nie starcza, renty tez wprowadził Gierek, pozwole sobie przytoczyć wypowiedz Prymasa Glempa z przed kilku lat, który mówi ze renta dla rolnika to jest absurd, gdyż rolnik ma kaczki zboże i świnie wiec do końca zycia pieniądze mu są nie potrzebne, bo mu kura jajko zrobi itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Wtedy bylo malo towaru ale ludzie mieli kase a teraz jest pelno towaru a malo kto ma kase. urodzilem sie 1989 jak zostala obalona komuna wiec tez wiem malo o tych czasach ale duzo slysze ze za komuny bylo lepiej teraz jest tylko coraz gorzej, nie tylko w rolnictwie bylo lepiej tylko z tego co slyszalem gospodarstwa rodzinne powyzej 50ha nie mialy za wesolo (nie wiem o co dokladnie chodzilo) byly PGRy wiele panstwowych firm ktore dobrze sie rozwijaly, nawet w miescie mozna bylo sobie smialo znalesc prace moj ojciec konczac szkole juz mial podpisane 3 wstepne umowy z zakladami pracy a jak skonczyl to wybral jedna wtedy ceniono pracownika a teraz nie podoba sie to nara na twoje miejsce jest 10 nastepnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

ja również czasów Edwarda Gierka nie pamietam osobiscie bo urodziłęm sie kilka lat po jego odejsciu od władzy ale moi dziadkowie i rodzice żyli w czasach Gierka i sporo osób z którmi pracuje również te czasy dobrze pamietają - w mediach zarzuca się gierkowi ze owszem wprowadził w polsce dobrobyt ale za pożyczone pieniądze

 

po Edwardzie Gierku zostało Polsce troche kredytów (które jak sie wczoraj dowiedziałem zostały już spłacone) które owszem szły częsciowo na bierzącą konsumpcje ale za tę kasę budowano również drogi fabryki licencje i technologie z zachodu zbudowano w polsce 1000 szkół (głównie na terenach wiejskich które sie obecnie zamyka) budowano też osiedla bloków z wielkiej płyty (oddawano rocznie 300 000 nowych mieszkań - obecnie pewnie 10 % z tego a i tak mało kogo na nie stać) - a obecnie nabrano kredytów które idą na załatanie ciagle rosnącej dziury budżetowej ewentualnie na wsparcie budowy świątyni opatrzności bożej

 

poza tym za gierka "inaczej się żyło" jak to mówią - robotnik w fabryce mogł pracować po dwie zmiany i w dodatku w akordzie i za swoją prace był solidnie wynagrodzony - był obowiazek pracy i każdy dorosły obywatel miał prace jaką miał i na swoje utrzymanie zarobił i po pracy nie miał już ochoty na jakieś ciemne interesy

 

to moje zdanie oparte głównie o opinie znanych mi ludzi - ale myśle sobie skoro opinie te są do siebie podobne to musiało tak być w rzeczywistosci

 

i wydaje mi się że ta cała paplanina ze za gierka było źle to propaganda telewizorni i jej pracowników - bo przecież za gierka taki Kraśko nie miał by kontraktu gwiazdorskiego w TVP limuzyny mieszkania służbowego i 100 000 zł miesiecznie pensji


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Może niektóre jego inwestycje nie były za dobre ale jak się coś robi to każdy może popełniać błędy... Na pewno chciał dobrze w dużej mierze według mnie mu to wyszło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mackov    6

niestety urodziłem się w 83 nie załapałem sie na niego ale to chyba najciekawsza dekada prl człowiek był ciekawy za jego czasów nastąpiło "zelżenie" zatwardziałego komunizmu prowadzonego przez jego tępych poprzedników sterowanych z moskwy. pozwolił na założenie solidarności(wierzył w ludzi)zjednał sie z zachodem (niemcami) sama przyjacielska wizyta Willy Branta dużo świadczy Gierek szukał kontaktów handlowych poza rosją, budował nawet w stoczni gdańskiej dla polski tankowce bo umówił sie z bliskim wschodem o dostawy tańszej ropy(niewiem co sie stało z tymi tankowcami).wiele by można pisać na ten temat ale w połowie jego plany przerwano odsunięto go od władzy były wtedy jakieś problemy z cenami żywności z którymi pewnie by sie uporał. a o rozbudowie miast wsi o drogach nie wspomne do dam tylko na koniec że umarł w skromnym domku jak widać nie nakradł jak nasi współcześni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

za Gierka powstało duzo fabryk, obecnie (pisze po swojej okolicy) Fabryka Łożysk Tocznych w Krasniku upada, polowe przejeli japonczycy, cały Krasnik Fabryczny rozwinął sie przez fabtyke gdyby nie ona miasta by nie było, 95% ludzi tam pracowało, teraz zostało moze z 1000 osob w fabryce masowe zwolnienia i zeby utrzymac sie zaciągnięta wielki kredyt ;) a burmistrz sobie ładną chatkę na obrzeżach postawił.

W miastach jest sodoma i gomora, młodzi nie chcą pracowac wolą stac pod blokiem i palic jointy, za Gierka jak sie skonczyło 18 lat to albo szkola albo robota-tak szlyszalem z opowiesci, ale wolałbym robic w takiej fabryce niz sie uczyc do 25 roku zycia studia itp. i isc na bezrobotne albo jechac na saksy.

 

a teraz co? same żydostwo w rządzie, ci z PO nawet dobrze po polsku nie umią tylko seplenią coś pod nosem, stocznie, fabryki, kopalnie, gospodarstwa zniszczyc, chłop ze wsi ma robic duzo za male pieniądze, za przeproszeniem zeby na dupi* nie siadał najlepiej tyko non stop robił.

ale co niektorym miastowym sie dobrze zyje, "za nasze piniądze"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

do dam tylko na koniec że umarł w skromnym domku jak widać nie nakradł jak nasi współcześni

 

 

przecież jak Gierka odsunięto od władzy Jaruzelski wsadził go do więzienia a do końca życia utrzymywał się z niskiej emerytury która nie przekraczała 1tys, a dziś SB-cy ZOMO-wcy biorą bo 8tys, widzimy co się robi z ludźmi którzy chcą pomóc Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

no co Ty przeciez ZOMO było "dobrą" istytucją, jak pałowali ludzi to az im piana z pysków ciekła, ustrój ich wyszkolił i nafaszerował ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tak a jak i trzeba było to i zastrzelili, jedną zaleta MO i ZOMO było ze jak sie szło po ulicy to nie do pomyślenia było żeby Cie ktoś napadł i czy byś zobaczył jakiegoś pederastę itp. Co jak co ale porządek za komuny był ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Z tego co ja słyszałem od ojca i dziadka do dopóki do władzy nie doszedł Gierek to większość budynków gospodarczych była drewniana, a za jego czasów rządzenia zaczęły powstawać nowe murowane budynki. Poza tym drogi asfaltowe oddawane na 22lipca pewnie nigdy by nie powstały gdyby nie on i kredyty, których nabrał. Ogólnie pomysł na rozwój kraju miał chyba dobry. Tylko szkoda ze spora cześć tych pieniędzy z zachodu została przejedzona przez partie i nie zawsze logicznie inwestowano te środki. Można też powiedzieć ze przez to zadłużenie Polski przyczynił się do szybszego upadku komunizmu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Jeszcze jako kajtek pamiętam wystąpienia Gierka w telewizji i czas ogromnych inwestycji. Budowały się wtedy PGRy, budowały i gospodarstwa rodzinne, przybywło masa sprzętu i traktorów. Może tak trochę na przykładzie naszego gospodarstwa, ojciec chciał wyremontować starą oborę więc udał się do gminy aby dostać przydział na materiały budowlane, wrócił z pozwoleniem na budowę nowej obory i prawie kredytem w kieszeni. Wszystko po to aby podnieść wydajność, powiększyć produkcję, aby na wsi oderwano się od przyzwyczajeń że wszystkiego musi być po trochu. W gminie było coś jak ODR i nazywało się Służba Rolna, gość przekonał ojca żeby posiał 4ha słonecznika na kiszonkę, gdy przyszedł czas zbioru i przyjechał gminny SKR okazało się że sprzęt sobie nie radzi z aż takim plonem, następnego dnia rano o 6 rano przyjechał pożądny sprzęt z SKRu oddalonego o 60km. Porządek wtedy był.

Niedaleko mnie jest SHIUZ Olecko i trafił tam buchaj hodowlany którego Gierek otrzymał od prezydenta USA podczas wizyty w tym kraju, na nieszczęście podczas wprowadzania do tatejszej stacji byk wyrwał się i uciekł na ulicę miasta. Po kilku godzinach udało się byka zagonić jednak po nocy padł i afera była wtedy straszna, poleciały głowy.

Ogromny rozwój Polski i jej otwarcie na zachód nie podobało się naszemu wschodniemu sąsiadowi, dodatkowo naszej władzy zachciało się stać się mocarstwem atomowym i rozpoczęto pracę nad wzbogacaniem uranu. To zdecydowło o odsunięciu Gierka od władzy i wstrzymaniu kredytowania inwestycji, wielu nie dokończonych zresztą. Czasami myślę że co Gierek zbudował to demokracja przez kilka lat przejadła, dziwnie sprywatyzowano lub zniszczono. Polska była dużym eksporterem statków, maszyn rolniczych, broni, górnictwo i przemysł ciężki był naszą chlubą

Co z tego dziś zostało???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Gierek poprawił stan Polski. Tak jak mówicie zaczęło powstawać wiele wiele zakładów, PGR-ów itp. Zaczęto kupować różnorakie patenty. Szkoda tylko że to wszystko za parę lat stało się przestarzałe. Na to wszystko wziął ogromne kredyty. W czasie komunizmu w Polsce był spokój, to prawda że nie było za dużo towarów na półkach, lecz były pieniądze, nie było takiej nienawiści jak teraz (ja tego pamiętać nie mogę bo miałem 1 rok, lecz wiem z opowiadań). Co z tego że Gierek "zastał Polskę drewnianą a zostawił murowaną" jak przyszła kolejna władza i zaczęła się prywatyzacja na szeroką skalę (klientelizm, korupcja itd.) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

zgadzasię nasi współcześni źle żądzą !

 

ale za Gierka to było nie tak jak piszecie{PAMIĘTAM} ;)

a było tak "czy się stoi czy się leży 100 się należy" :) ludzie mieli prace ale nie pracowali bo było ich zawielu ,kradzieże w zakładach były wszystkiego bo nic nieszło kupić więc każdy towar był chodliwy na kradzieże nie zwracano uwagi bo to przecież państwowe-niczyje , wszystko było na przydziały jak dostałeś przydział to cię było stać bo kasa była w banku a inflacja ją zżerała tylko jak chciałeś kupić poza przydziałem to z SKR,PGR,RSP kupiłeś na przetargu starą maszynę drożej nisz nowa a państwowa firma brała nową i jeszcze kasy zostało :) ziemię dostawali zadarmo po rolnikach co oddawali na takzwany skarb państwa za rentę.to były czasy na kredyt podobnie do współczesnej Grecji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z opowieści taty wiem, że za rządów Pana Gierka powstało wiele budynków i ogólnie lepiej się żyło... Ale według mnie powstanie takiego pomnika wzbudziło by kontrowersje wśród społeczeństwa... Osobiście jestem za, nie było mnie na świecie kiedy Edward Gierek sprawował władzę, ale to powinno być upamiętnienie i przypomnienie o tym panu młodym pokoleniom.


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Kradzieże zaczeły się po Gierku bo dopiero wtedy zaczęło się wszystko sypać.

Jeśli inwestycja w trakcie budowy przestanie być kredytowana i nie ukończona to raczej trudno ją dokończyć i spłacać, raczej się nie mylę co do tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja urodziłem się gdy u władzy był niejaki Władziu Gomułka.Czasy Gierka to epoka mojej młodości,a kres tej epoki to prawie moja pełnoletność.Pomnika bym mu jednak nie postawił,co nie znaczy że postawił bym go komuś z następnych po nim.Ten pomnik miał by sens pod warunkiem że u jego cokołu nie płynęła by krew paru zwykłych ludzi,a może niezwykłych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

tak a jak i trzeba było to i zastrzelili, jedną zaleta MO i ZOMO było ze jak sie szło po ulicy to nie do pomyślenia było żeby Cie ktoś napadł i czy byś zobaczył jakiegoś pederastę itp. Co jak co ale porządek za komuny był ;)

pamiętasz?

byłeś w takiej sytuacji po której stronie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj