Simental

Co robicie gdy wam sie Byki błodom????

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Simental    0

Ja mam byki dopiero 1 rok i zamierzam trzymać 1,5roku ile mają po półtora roku byki tak ogółem?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4368764    0

Nie wiem tak około 600kg a dlaczego nie chować do 2 lat albo do 2,5 przecież można a jak większy urośnie to więcej za niego dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Simental    0

Ja chce ich moc hodować i boje się że mi paszy braknie a żeby dokupić pasze to się nie opłaca....co robicie dla byków za kiszonki?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Simental    0

?????????????????????????? :)

+10% za spam i post pod postem

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

Ja to mam sposób na takie ogiery, albo laczek w wory odrazu spokój później to na krzyk spokój lub mam węza od hydrauliki i w czachę

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damix    2

Ja mam uwiązane na łańcuchu na dolnym oczku a rogi mocnym powrozem na

górnym oczku i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1250

Mam bardzo agresywnego byka, praktycznie nie daje podejść pod siebie gdy chcesz mu np. łańcuch zmienić. bardzo się wścieka codziennie, ogólnie postrach, jest uwiązany na 2 łańcuchach na wszelki wypadek,

Moje pytanie, czy są jakieś środki uspokajające itp. które można by domieszać do paszy?

raczej dobrze idzie 13mc, waga ok. 550kg


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciekc2    3

Ja mam byki luzem ale w oddzielnych kojcach planowałem je połączyc tylko nie wiem czy wojny nie bedzie bo jeden z nich jest ostro zaczepny staram się ich nie bic bo to nie ludzkie bic zwierzeta czasem krzykiem duzo sie zdziała

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3
Napisano (edytowany)

Ja gdy widzę, że stado jest aż za bardzo "aktywne" to dodaję do paszy preparat z magnezem. Wiadomo, że nie zadziała to od razu, tylko w przeciągu kilku tygodni, ale zadziała. A doraźnie, w razie niebezpiecznych sytuacji- dobry kij. Zgadzam się jednak z przedmówcą, że nadmiar przemocy może tylko zaszkodzić. Bydło to bardzo mądre i pamiętliwe zwierzęta!

Edytowano przez tombar123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heidi88    48

ooo nie wiedziałam że to coś złego, myślałam że to normalne że się tak siłują. Aczkolwiek podczas ścielenia czasem robi sie aż za gorąca między nimi atmosfera, wtedy moj ma niezawodny sposób poprostu kaze mi wyjść i faktycznie wszystko po chwili wraca do normy ^^

Edytowano przez Heidi88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

Ja gdy widzę, że stado jest aż za bardzo "aktywne" to dodaję do paszy preparat z magnezem. Wiadomo, że nie zadziała to od razu, tylko w przeciągu kilku tygodni, ale zadziała. A doraźnie, w razie niebezpiecznych sytuacji- dobry kij. Zgadzam się jednak z przedmówcą, że nadmiar przemocy może tylko zaszkodzić. Bydło to bardzo mądre i pamiętliwe zwierzęta!

 

Też mam problem z bykami luzem, siłują się i obskakują a co za tym idzie słabo przyrastają, ten magnez do paszy działa uspokajająco??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

tylko gdzie kupic magnez>>w aptece??? jaka firma paszowa ma cos takiego?

Edytowano przez nikolas29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

nutrena nie ma tlenku magnezu dolfos tez nie...gdzie to szukac??????????...slyszalem o tym ze daja swiną jak sie gryza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJ30    5

Czasami wystarczy takie bijące się byki polać wodą pod ciśnieniem jeżeli ma się pod ręką kran z szlauchem.Oczywiście z umiarem.Bynajmniej u mnie to działa i zniechęca byki do dalszej walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

Mój kolega bije byki i to dość mocno od małego i to za byle co, a zaczęło się od tego, że parę lat temu byk kopnął Jego mamę łamiąc Jej rękę i nogę.Teraz jak kolega wchodzi do obory to wszystkie stoją sztywno, a jak się usłyszy z zewnątrz ze się bodą to wystarczy że krzyknie i spokój.Jak na samochód trzeba je prowadzić to nawet jak odepnie łańcuch to byk się nie ruszy tylko stoi i czeka, aż kolega zacznie go prowadzić.Byki się Go nie boją tylko są mu uległe :P Ja nie mam sumienia tak robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

a sprawdzał ktoś sposoby z poganiaczem na baterie co w skupach takie co maja ?

 

http://allegro.pl/poganiacz-poskramiacz-dla-zwierzat-mocny-pro-1500-i5084539133.html?bi_s=archiwum_allegro&bi_m=Offers&bi_c=Product&bi_term=Przemys%C5%82-16696_Materia%C5%82y+i+akcesoria-121333_Gastronomia-121429_Pozosta%C5%82e-121575

 

trochę kosztuje a może warto zainwestować w takie cudo zwróci się na pewno ale czy to daje rygor ?

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

link masz w moim wcześniejszym  poście ;)

Edytowano przez martinezo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj