Simental

Co robicie gdy wam sie Byki błodom????

Polecane posty

dakota    112

Ja miałem kiedyś krowę z wypalonymi rogami, ale wcale to nie przeszkadzało jej, jak nie rogami to głową tak robiła ze nie jedna z rogami jej nie dawała rady ;)

Jedyne co można zrobić to właśnie skrócić łańcuch, albo zmienić je gdzieś miejscami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vegeta23    2

Dyscyplina jak kolega wyżej napisał ale bez przesady. Trzeba trzymać krótko towarzystwo bo się rozhula ;] Ale to też chyba zależy od "charakteru byka" jeden jest spokojny, a drugi łobuz. U mnie jeden to bodzie się z innym cały czas albo się z łańcucha urywa ;/ a inny spokojnie leży i się tuczy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paatrykk    0

Dyscyplina jak kolega wyżej napisał ale bez przesady. Trzeba trzymać krótko towarzystwo bo się rozhula ;] Ale to też chyba zależy od "charakteru byka" jeden jest spokojny, a drugi łobuz. U mnie jeden to bodzie się z innym cały czas albo się z łańcucha urywa ;/ a inny spokojnie leży i się tuczy ;]

Jak byka trzymasz w rygorze to do końca żywotu będzie spokojny. Nawet będzie mogło się obyć bez wideł itp. bo słowa pomogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

U nas jeden to drut 6 wokół rogów zagiął taką ramkę nad rogami do tego jeszcze trochę kolczastego i spokój jak trzeba od czasu do czasu poprawił gumą od dojarki


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Jak to co robimy dyscyplinka w dłoń i po łubie !!

Bynajmniej u mnie działa

aha na pewno to coś pomoże ;) . Bity byk jeszcze bardziej staje się agresywny i może kiedyś zaatakować człowieka!

Mam takiego co nawet rurka mu nie pomoże- a dlatego dostawał bo od małego z rogami do człowieka leciał, a teraz jeszcze gorzej. Inne tłuką się między sobą (zawsze podczas ścielenia "wielka wojna" :) ) i wole tak niż maja mnie bić. Ich można bez problemu pogłaskać a ten jeden nie ufa człowiekowi.

Więc radze bez żadnej przemocy!!! Jak masz ich na uwięzi to skróć łańcuch (ale tak to nie wiele pomoże- TAKA JUŻ BYCZA NATURA) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paatrykk    0

A jeszcze znam jedną metodę założyć drugi łańcuch na rogi wtedy nie bodzie bo niema jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Ja mam na uwięzi i nie da się ich powstrzymać zawsze się biją miedzy sobą ale nigdy nic się żadnemu nie stało, najgorzej jest jak się poprzestawia sztuki wtedy ostrą walczą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Simental    0

No macie ciekawe propozycje...no ale umnie są blisko siebie są i chyba jedną metodą to wypalanie rogów???? Co o tym sądzicie??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaldo    2

Załóż mu na rogi łańcuch przywiąż krótko i po sprawie a jak nie to pałka i po łbie i powinien być spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Pała pomaga ale na ile a raczej jak długo zamierzacie siedzieć i pilnować :) Najlepiej uwiązać na 2 łańcuchy aby miał ograniczony ruch :)

Ostatnio na 3 byki jeden był waleczny na większe się porywał aż z tym co stal obok mieli takie jakby guzy :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dex1988    7

Pamiętam że u mnie był kiedyś taki byk co spokojny był jak żaden inny, ale na odchodne tak ojcu przyładował jak z wózka schodził że ojciec w pół się zgiął, mało mu żeber nie połamał

teraz mam takiego bez rogów co łańcuch potrafi co dwa dni zdjąć (stoi w klatce - trzy stanowiska tam zrobiłem) w trzecim stanowisku stoi byk z rogami, łańcuchy są tak spięte żeby się nie bodły, ale jak się ten bez rogów urwie to wtedy jest zabawa

 

p.s.

Próbowaliście kiedyś złapać byka bez rogów, który nawet założonego kantara nie ma?

 

@Simental jeśli chodzi o to po co ktoś trzyma byki, to dlatego że ma hodowlę bydła mięsnego, albo tak jak ja poprostu żeby dorobić, bo z samego mleka to ciężko by było

 

A co do wagi to jeden ma około 650 a drugi o 4 miesiące starszy (tak STARSZY) ma ze 100kg mniej, spytacie dlaczego?

- nie wiem

ten młodszy po prostu jak się urodził ważył z 60kg a ten drugi miał wagę jak normalny cielak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik17    7

"aha na pewno to coś pomoże :) . Bity byk jeszcze bardziej staje się agresywny i może kiedyś zaatakować człowieka!

Mam takiego co nawet rurka mu nie pomoże- a dlatego dostawał bo od małego z rogami do człowieka leciał, a teraz jeszcze gorzej. Inne tłuką się między sobą (zawsze podczas ścielenia "wielka wojna" :) ) i wole tak niż maja mnie bić. Ich można bez problemu pogłaskać a ten jeden nie ufa człowiekowi.

Więc radze bez żadnej przemocy!!! Jak masz ich na uwięzi to skróć łańcuch (ale tak to nie wiele pomoże- TAKA JUŻ BYCZA NATURA) :) "

 

macin87 u mnie do byków czasem jak krzykniesz to wystarczy a nieraz jak trzeba to muszą dostac nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4368764    0

650kg to trochę mało jak na dwa lata chowania. U mnie to tak w granicach 700 do 800 kg ale hoduje zwykłe H-F. Myślę że mięsne by się lepiej tuczyły. A co do bodzenia się to u mnie też jest problem zaczyna się od 300 kg wagi aż do sprzedania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj