trq

Ketoza- zapobieganie i leczenie

Polecane posty

krystek1992    20

Zobacze efekty bo teraz to bywa rożnie. 160 z aplikacja. Kexxton. Glikol za 5kg koło 70zł. A w gorszych przypadkach glukoza do krwi i koszt koło 130 zł za usługę i produkty weta.


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Pewnie że tak. I lepiej dla krowy i lepiej dla gospodarza. :) Miejmy tylko nadzieję że się to spisze, jeśli tak to będę tak robił.


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    254

A co jest niehumanitarnego w stosowaniu bolusów? Jak krystek1992 napisał że jest to dobre dla krowy i gospodarza jak mój wet mówi to w swoim życiu tylko raz krowa po kextone złapała ketozę. Glikol też stosuję ale już w mniejszych dawkach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocmen24    48

Za tego kextona to można kupic pewnie ze 150 albo 200 kg kukurydzy suchej. Wystarczy aby przygotować krowę do laktacji i po wycieleniu ciagnac mleko . Takze ja nie wiem po co są te kextone ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Haha no można tylko trzeba sprawić żeby to zjadła a jak nie chce jeść to choćbyś i tone jej posypał to nic nie pomoże. Najgorsze jest to że jak spada poziom glukozy we krwi krowa robi się ospała, powolna i taka bez życia aż szkoda patrzeć. Patrzy biednym wzrokiem i na mnie i na śrutę. Widać po oczach że by chciała zjeść ale coś ją blokuje... A co jest niehumanitarnego w bolusach? Krowie żadna krzywda się nie dzieje. Robi się to identycznie jakbyś robił wlewkę butelka do pyska. Drenczing jest bardziej nieprzyjemny i niehumanitarny moim zdaniem. Ciągle przerabiam glikol i inne dodatki np na osłonę wątroby. Zobaczę efekty po bo niestety zacielenia się przeciągnęły i jednak troszkę przytyły niektóre sztuki. A to jest niestety główną przyczyna. Wiem że lepiej zapobiegać niż leczyć ale człowiek wie jak robić dobrze ale jakoś jak zwykle wychodzi na diabła. Najgorsze są przesunięcia zacieleń wtedy najbardziej się otłuszczają krówki niestety.

 

Skończę glikol to kupię EnergyFit z BioFeedu. Zobaczę efekty.


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    254

kocmen24 to nigdy w twoim stadzie nie było ketozy? Otłuszczenie krów jest bardzo szkodliwe wiadomo. Zauważyłem że po kextone lepiej ruszają z laktacją bo co im dasz np ziarno qq albo polejesz gliceryną to ona to wszystko pobiera. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Pewnie że tak. I lepiej dla krowy i lepiej dla gospodarza. :) Miejmy tylko nadzieję że się to spisze, jeśli tak to będę tak robił.

 

Spisze się na 100 % ja już to wszystko przerabiałem i moi znajomi także, na razie nie ma nic lepszego niż kextone  .Najlepiej podawać go otłuszczonym jałówkom  i najbardziej wydajnym krowom .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A chciał byś chodzić z puszka plastiku w żołądku ? Bo ja nie dlatego tego nie praktykuje . Kiedyś na szkoleniu z Sano koles powiedział że mieli sztukę z 10 bolusami ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    254

Też o tym słyszałem. Nie wiem jak u innych ale u mnie często się zdarza że puste po kilku msc wypluwają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kexxtony to nie jest profilaktyka. Wyobrażacie sobie by ktoś mając 100 krów aplikował to każdej, gdzie koszt jednego to min 130 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12164

wujo stosuje kextony i też mu często krowy wypluwają plastiki , pozatym nieważne ile kto ma sztuk jak nie ogarnia bez bolusòw to traci ja stosuje czasami tanie bolusy energetyczne , wapniowe a żadziej fosforowe w zależności od potrzeb stada jakoś trzeba sobie radzić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

@zkordalski Ty widziales tego kexxtona? wcale nie jest taki duzy jak patrzac na taka krowę. Po kilku miesiącach te łopatki od kexxtona sie odłamują i wtedy nic go nie trzyma i krowa go wypluwa. Nie jestesmy krowami a koles z sano mowil tak bo w ich instytucie rozne rzeczy testują.
Tyle ze zwykły bolus energetyczny rozpuszcza sie w ciagu 1-2 tyg i dobry jest raczej do wspomagania leczenia kerozyny a kexxton rozpuszcza sie 3 miesiace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

To lepiej Kextone czy może Hepavit z overa o ile w ogóle można porównywać te produkty.Chce to dać zatłuczonej krowie przed porodem bo pewno bez ketozy się nie obędzie.... albo lać glikol 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12164

ower chyba niema energetyczntych ja bym stawiał na kextona chyba że sam aplikujesz to można pobawić się tańszymi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

No Hepavit niby ma wątrobę zabezpieczać ale gościu od overa twierdzi ze jego wlewki to alternatywa dla Kextona.... każdy chwali swoje... wg mnie bez sensu bo gdzie energia w hapavicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak nazwa wskazuje jest do wątroby i będzie wspomagać jej pracę. Kexxton to nawet nie energetyczny bolus tylko jakiś rodzaj antybiotyku. Było gdzieś to opisane. Na pewno hepawit od ketozy nie uchroni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

Dokladnie a ta substancja to monoenzyna ktora przystosowuje zwacz do większego wytwarzania energii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Czyli warto mi zatłuszczonej krowie dawać tego bolusa przed wycieleniem? Albo tylko glikol mieć w pogotowiu bo pewno ketoza się o nią upomni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

sprobowac zawsze mozna, moim zdaniem warto. Jakbys zaczal wlewać glikol jakby zaczęło ja lapac to wątroba dostała by juz po d*pie i miałbyś spadek mleka. Najlepiej tak zapobiec zeby w ogole nie bylo. Jesli masz zamiar dawac to dla wiecej ilości sztuk to wyskrob nazwe krowy bo jak wypluje to nie bedziesz wiedzial ktora ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

2 jak 2 ale nie wolno jak wypluje go rozcinać i wrzucać jej do pyska tego środka bolusa ponieważ nagłe rozpuszczenie całej dawki spowoduję zbyt wysokie stężenie składników z bolusa w żwaczu i zgon...


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 2Reebok
      Witajcie, założyłem nowy wątek bo z tego co szukałem nie ma w pozostałych nic takiego (o ile nie przeoczyłem) 
       Mianowicie od jakiegoś czasu (ok 7dni) zauważyłem u krów w stadzie, że pojawia się taki biały śluz jak przed rują zazwyczaj jest przezroczysty ale czasem jest cały biały. Dodam, że pojawia się on u krów cielnych. Czy mam się czego obawiać ? Innych objawów niepokojących nie zauważyłem. Krówki mają apetyt nic po za tym tylko ten śluz z dróg rodnych nie to że cały czas się wydziela sporadycznie u różnych sztuk w stadzie pojawia się czasami. Mieliście podobny przypadek może.? 
    • Przez Wiesiujohny
      Witam przychodzę z zapytaniem gdzie kupić skuteczny środek na odrobaczenie krów mlecznych najlepiej jakby karencja na mleko była zerowa. Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez Pawel0z
      Witam .Od jakiegoś czasu 3-4 mięśięcy zaczely sie pojawiac narosle małe i duże na skorze 9 byczkow i jałówce .2 z nich urosło do srednicy 9cm wiec pojechalem do weterynarza pokazalem foto tego i dal mi jakies lekarstwo na t. stosowal cos w tym stylu.Brodawki przechodzą z jendej na drugą sztukę co mam zrobić.

    • Przez hazelwideo
      Witam mam problem z moim 2 tygodniowym łatkiem. Gdy łatek się urodził było wszystko ok. problem zaczął się 2 dni po urodzeniu łatkowi zaczęły zginąć się przednie nóżki. Był wet i dal zastrzyk i kazał poczekać tydzień który właśnie minął. wet powiedział że będzie trzeba włożyć w gips. chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał już taki przypadek i czy jest to do wyleczenia ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj