Zaloguj się, aby obserwować  
Lukaszjarm

Jak to jest na gwaraqncji

Polecane posty

Lukaszjarm    4

witam wszystkich mam pytanie do posiadaczy nowych traktorow .

u mnie w pronarze zepsuly sie hamulce i musialem zaplacic za tarcze hamulcowe . i teraz sie dowiedzialem ze jak cos sie zepsuje to musze za naprawe zaplacic i puzniej czekac ok roku na uznanie gwarancji .

acha a jak na 1 przegladzie wymieniacie olej to za robocizne tez placice ?

jak to jest u innych producentow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel820    1

Ja w czerwcu kupiłem Belarusa 820 w Sierpcu ma gwarancje.

Za przegąd i wymiane oleju musiałem zapłacic ale popsuł misie czujnik oleju to juz firma zapłaciła.

Wiem od innych osób które kupiły w tej firmie, że za kazdą naprawę płaci firma (jeśli ciagnik jest na gwarancji).


Moja stajnia km MTZ Belarus 820 i MF 255

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

łukasz n jakiś oszustów trafiłeś, zwróć się do uokik może oni coś ci doradzą czy sprzedawca zgodnie z prawem działa


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

ja miałem 2 przeglądy gratis, nic nie płaciłem, a co do tarcz hamulcowych, to pewnie nie podlegają gwarancji jak klocki w samochodzie, to są tzw materiały eksplotacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ale byly zle ustawione sami mi to powiedzieli ale i tak kazali zaplacic i czujnik temperatury od poczatku nie dzialal i gtez za wymiane musialem zaplacic a za robocizne zaplacilem 370 zl za wymiane oleju wiec po co mi gwarancja jak za wszystko place i za wszystko co sie zepsuje musze placic i czekac na uznanie

 

gregorius co to jest ten uckik co mam sie tam zwrocic

 

miszka a jaki traktor kupiles ze przeglady miales gratis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

DFa kupiłem, myśle że z każdym dilerem idzie coś tam wytargować i coś dostać gratis, dodam że okres gwarancyjny to 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

zanim kupilem wszystko bylo super a teraz sie okazuje ze za wszytko trzeba placic i czekac na zwrot kasy rok , a chcialem w tym roku kupic tam drugi traktor i kombajn ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powsinoga    0

do białorusa gwarancia to zbendny wydatek przez rok niewiele morze się popsuc a około 4 tys zostaje w kieszeni a wrazie totalnego pecha i trafienia na szrot zostaje rejkoima

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

urząd ochrony konkurencji i konsumenta zawsze można zadzwonić i się popytać


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zanim kupilem wszystko bylo super a teraz sie okazuje ze za wszytko trzeba placic i czekac na zwrot kasy rok , a chcialem w tym roku kupic tam drugi traktor i kombajn ;)

Pronar sprzedaje swoje ciągniki dystrubotorom z upustem gwarancyjnym.To sprzedawca przejmuje na siebie ryzyko awarii i ewentualnej naprawy sprzętu.Wyobraż sobie że kupiłem kiedyś Pronara z drugiej ręki na gwarancji.Poinformowałem serwis o wadzie ciągnika,a ten odesłał mnie do sprzedawcy.sprzedawca na moją sugestię że ciągnik na gwarancji może kupić choćby Ukrainiec i gwarancja przechodzi na nabywcę i ma tam zapierdal**ć,podobnie jak z VW,oplem czy Polonezem,zaczął coś pierdo****ć o przeszkoleniu na ten typ ciagnika :) i szukać wymówek.Postawiłem sprawę ostro to coś bredził o płatnym dojezdżie.

Awaria dotyczyła 15 zł,i położyłem lagę,ale w przypadku konkretnej awarii,wynajął bym biegłego,pózniej lawetę,a na końcu poprosił o zwrot kosztów lub przed sąd.Nie mozna dać się dymać dystrybutorom-złodziejom,niesłusznie nazywanymi dealerami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja postanowilem juz nawet przegladow nie robic bo nastepny bedzie za ok rok i zostanie kilka mioesiecy gwaranci w ktorych ciagnik bedzie stal w garazu do jesieni a olej sam zmienie i nie bedze placil 370 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie zrobisz przeglądu-na własne życzenie pozbywasz się gwarancji która jest wkalkulowana w cenę ciągnika.Są to nie małe pieniądze i lepiej było negocjować upust z tytułu rezygnacji z gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

Witam! Jak kupowałem swojego New Hollanda to dealer mówił że ma 18 miesięcy gwarancji, w ubiegłym tygodniu wzywałem serwis bo wyświetlił mi się błąd (związany z pedałem gazu) i dziś wieczorem przyszła faktura, brat ma jutro jechać zorientować się co jest grane ale chciałem się zorientować co o tym sądzicie czy mają prawo wołać ode mnie kasę w sumie tylko za usunięcie błędu i chciałem także zorientować się na jaki okres udzielają gwarancji dealerzy w waszym rejonie dodam że mój New Holland ma dopiero 17 miesięcy więc wydaje mi się że skasowanie błędu powinienem mieć za free z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

jak gwarancje ma to powinno byc za darmo

a jak w pronarze mi padla pompa hydrauliki i nie bylo komu zrobic bo serwisant byl w szpitalu

to wszyscy w serwiscie taka zjebe dostali bo po serwisie okazalo sie jeszcze ze oleju brakowalo w silniku ze teraz jest super naprawiaja w ciagu 24 h oleje na uzupelnienie stanu dostalem za darmo i teraz mi sie podoba

a wystarczylo zj***c tylko kazdego i juz nie narzekam teraz bede bral tam waly i opryskiwacz no i moze siewnik do zboza jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a na co jest te 18 miesięcy gwarancji?? na cały ciągnik czy może na powłokę lakierniczą, bo może jest tak jak np w JD że na cały ciągnik jest 12 miesięcy a na silnik 24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

Jutro brat papiery przyniesie to dokładnie doczytam ale dealer mówił że na elementy mechaniczne oczywiście uszkodzone nie z winy użytkownika a ja przecież tego pedału nie uszkodziłem w ogóle po wykasowaniu błędu jest jak na razie wszystko w porządku, brat jutro tam jedzie to dym im zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Claas ma fajnie 12 miesięcy gwarancji i 5 lat rejkojmi.Znajomemu padł silnik po3 latach to zmienili.W NH w 7030 w 15 miesiącu pękła tylna oś to miał problem ale w końcu odpuścili 50 tyś.Ale koledze w Toyocie 30 tyś przebiegu poszło sprzęgło to zapłacił bo sprzęgło nie jest objęte gwarancją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zapytać posiadaczy ciągników mtz Pronar 82 w wersji sa i tsa o opinie o tych ciągnikach i o tym co należy sprawdzić przy zakupie tych ciągników.
    • Przez iridium3000
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć w jakim zakresie obrotów najlepiej się poruszać w celu ekonomicznego spalania 952.3 w czasie transportu i prac polowych.
      W orce trzymam 1800obr w transporcie 1600obr 
      Myślicie że można by zejść w pracach polowych do 1600obr a w transporcie 1400obr czy to za mało?
      Z tego co widziałem nowy  Fendt  120koni w orce latał na 1550obr. Dla tego jestem ciekawy czy w MTZ również można zejść z obrotów w celu redukcji spalania.
    • Przez ZaqAMG
      Witam
      Doczytalem w instrukcji ze na tym wyswietlaczu powinny wyswietlac sie nie tylko motogodziny ale rowniez inne parametry typu predkosc aktualna,spalanie
      Przeszukalem caly internet i niemoge nigdzie znalezc informacji jak to wlaczyc/zaprogramowac
      Prosze o pomoc gdyz serce mnie boli od kiedy dowiedzialem sie ze Belarus posiada takie bajery a Ja z nich niekorzystam 😅
      69505144247__413679D2-5B28-4DB4-B4D4-22D5D0D49D34.MOV
    • Przez Lipowa
      Witam. Wie ktoś może lub ma opisane przewody które wychodzą z kostki która znajduje się pod deska rozdzielczą? Lub gdzie takie coś kupic ?
      20240326_145521.heic 20240326_145517.heic 20240326_123552.heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj