Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Po prostu zakup takiego mleka to dodatkowy czas zakupów, oczywiście trzeba by było mieć z sobą butelkę (bo każda 50 groszy) a robiąc zakupy wracając z pracy brać butelkę z sobą ???

 

A dla części społeczeństwa liczy się cena a nie jakość, 3zł/l+0,5zł/butelka=3,5zł/l mleka, nie wiem jak to ma się cenowo względem sklepu ale jeżeli było by taniej to by się przyjęło.

 

Pewnie widziałeś w Ciechanowie mlekomaty? Stały dwa jeden przy dużym sklepie obok szpitala, drugi na bazarku pomiędzy dwoma dużymi marketami znanych sieci. Postały i znikły... widać nie było interesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

ludność Ciechanowa to 45 940 osób, dodatkowo podzielone na 2 automaty, to daje niestety malutko. Poza tym ilu ludzi z tych 46tys. jeździ na wieś często, albo kupuje żywność na targowisku, którą przywożą rolnicy?

Jeden automat może by na siebie zarobił, ale niestety ktoś (inwestor) dał się znamipulować sprzedawcy mlekomatów.

 

 

Pytanie formalne: Czy rolnik ryczałtowy musi pokazać fakturę zakupu mlekomatu? Jakie dokumenty trzeba pokazać w Pow. Inspektoracie Weterynarii, a jakie ew. w Urzędzie Skarbowym? Jeśli chcę postawić mlekomat w powiecie innym niż mój, to gdzie mam zgłosić chęć sprzedaży?

Edytowano przez GRGOJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

koleś nie baw się w to.szkoda twojego czasu,pomyśl czy bedzie Ci sie chciało dowozić codziennie mleko swiątek-piątek,czy tak jak teraz zima mróz itd ???jeszcze do tego do innego powiatu.

o ile oddalona jest ta mjejscowość gdzie chcesz postawic mlekomat, od twojego miejsca zamieszkania ??


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Pewnie widziałeś w Ciechanowie mlekomaty? Stały dwa jeden przy dużym sklepie obok szpitala, drugi na bazarku pomiędzy dwoma dużymi marketami znanych sieci. Postały i znikły... widać nie było interesu.

 

 

Dokładnie te mlekomaty miałem na myśli, właściciel z sąsiedniej gminy, zawsze zapomnę siostry zapytać czemu to nie wypaliło.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

są w którejś firmie leasingowej do sprzedania jakies mlekowmaty z tego co wiem


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Bartek, chcesz sie dorobic jak najmniejszym kosztem. I juz widzisz tego wyniki :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

koleś nie baw się w to.szkoda twojego czasu,pomyśl czy bedzie Ci sie chciało dowozić codziennie mleko swiątek-piątek,czy tak jak teraz zima mróz itd ???jeszcze do tego do innego powiatu.

o ile oddalona jest ta mjejscowość gdzie chcesz postawic mlekomat, od twojego miejsca zamieszkania ??

 

mam ten luksus, że mam parę km do miasta 3x większego niż Ciechanów, gdzie znaczna większość ludzi krowy na oczy nie widziała ;)

Zresztą nie wiem czy wyczytałeś w przepisach, ale jeśli mleko jest z jednego udoju, to może być dowożone co 2 dni ;) Poza tym krowy też trzeba codziennie doić, więc tak jak wakacji od krów sobie nie zrobię, to od mlekomatu tez nie. A pracownika do mlekomatu też znajdę łatwiej niż do krów.

 

Orientujesz się może jak to jest z tą fakturą? Czy wystarczy umowa?

 

@sadek - czy te mlekomaty z Ciechanowa to te, o których pisali w TopAgrar ostatnim albo przedostatnim?

@garek - na alledrogo jest kilka sztuk z leasingu do odstąpienia, ale jakoś nie mam zaufania do tych, które tam są.

Jak kupię swój to na pewno dam wam wszystkim tutaj znać. Plan jest postawić na początku kwietnia.

Edytowano przez GRGOJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

szkoda ze nie mógłbym ci swojego odsprzedać bo musze tryzamc go przez 5 lat... ale mógłbym Ci go wydizerzawić co ty na to ?? cos takiego ze spisujemy umowe(np na rok,lub pół),misięczną opłate za "wynajem".Czyli ze mlekomat jest własnośćią naszą a ty go zabierasz stawiasz u sb jak się nei podoba po roku czy po poł oddajesz a jak sie podoba to zoastaj u cb. :D Z jakiej firmy bierzesz mlokomat ??


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

osobiście to wolę mlekomat kupić, niż brać w dzierżawę, no ale zależy jaką zaoferujesz stawkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

@sadek - czy te mlekomaty z Ciechanowa to te, o których pisali w TopAgrar ostatnim albo przedostatnim?

 

W styczniowym to jeżeli dobrze kojarze coś było ale nie o tych z Ciechanowa a może coś przeoczyłem.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

Temat mlekomatów był poruszany kilka razy w pasie rolniczej. Praktycznie w każdym artykule pisano o braku serwisu leasingowego, wysokich kosztach leasingu./ Praktycznie wszystko było opisane na duży - :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bekba    31

szkoda ze nie mógłbym ci swojego odsprzedać bo musze tryzamc go przez 5 lat... ale mógłbym Ci go wydizerzawić co ty na to ?? cos takiego ze spisujemy umowe(np na rok,lub pół),misięczną opłate za "wynajem".Czyli ze mlekomat jest własnośćią naszą a ty go zabierasz stawiasz u sb jak się nei podoba po roku czy po poł oddajesz a jak sie podoba to zoastaj u cb. :D Z jakiej firmy bierzesz mlokomat ??

kolego skoro piszesz ze blisko swojej miejscowości postawiłeś a w avatarze masz niedaleko żuromina to strzelam ze tym miastem jest żuromin. wiec wikipedia mowi ze żuromin ma 9 tys mieszkańców a Ty sprzedałes 90 litrów mleka w najlepszym okresie wiec jak na takie małe miasteczko wg mnie jest to dobry wynik. 

i jak ktoryś z kolegów tutaj sie odgrażający juz postawił mlekomat? jakieś sugestie spostrzeżenia? ile kosztuje miesieczne utrzymanie mlekomatu w przypadku sprzedaży 100, 200, 300 litrów dziennie? jaka jest cena zakupu mlekomatu kompletnie wyposarzonego w to co potrzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlo547    5

Czy w mieście o liczbie ludności przekraczającej 80 tys ludzi opłaca się postawić mlekomat :)

Edytowano przez Pawlo547

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

w Olsztynie w dwóch Tesco swojego czasu były mlekomaty. po zbadaniu mleka w sanepidzie Tesco wywaliło je w trybie natychmiastowym. w mleku była kupa syfu, łącznie z gronkowcem i innym badziewiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bekba    31

w Olsztynie w dwóch Tesco swojego czasu były mlekomaty. po zbadaniu mleka w sanepidzie Tesco wywaliło je w trybie natychmiastowym. w mleku była kupa syfu, łącznie z gronkowcem i innym badziewiem.

Jak bys kolego mial chociaż minimalne pojęcie o mikrobiologii wiedział bys ze gronkowce masz na rękach i oddychasz nimi i pijesz je pijac nieprzegotowane mleko wodę, jesz je z chlebem majacym kontakt z powietrzem czyli z każdym jednym chlebem. Jesteś przez nie otoczony. Więc skoro kolego nie masz wiedzy nie rob zamętu w temacie. Edytowano przez bekba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

wiem, że po badaniu mlekomaty zostały usunięte. postaram dowiedzieć się, co dokładnie wynikło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekolog    3

upadł pod ciężarem polskich przepisów,


Ratujmy Ziemię, tak szybko ginie
A my razem z Nią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

Witam od pewnego czasu myślę nad zakupem mlekomatu i sprzedaży części mleka w mlekomacie. obecnie oddaję do mlekpolu co drugi dzień 1100 litrów. Mleko do mlekomatu dostarczał by szwagier codziennie rano jeździ do pracy już z nim rozmawiałem. Co o tym myślicie ktoś z was posiada mlekomat ??

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Na mlekomaty był sowjego czasu wielki buuuuum, a dzisiaj chyba ludzie do tego bardziej sceptycznie podchodzą. Głównym powoem jest cena zakupu mlekomaty i bardzo drogi serwis ( nie obejdzie się bez częstych napraw bo niestety zawsze znajdzie sie jakiś cwaniak, który będzie probował oszukać przeznaczenie, zaoszczedzić 2 zł a zamiast  tego wrzucić kawałek plastiku czy starej monety w nadzieji, że automat mu to przyjmie). W mojej okolicy były nawet 2 automaty jednak długo nie pociągneły właśnie z powodu głupoty innych ludzi. Nic nie pmogło instalowanie kamer, mentalności ludzi z dnia na dzień się nie zmieni.

 

A jeszcze zapytam w jakim mieście planujesz stawiać mlekomat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

mlekomat stał by w Augustowie małe miasto około 20000 mieszkańców lecz duża liczba turystów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keyzer    25

temat mlekomatów był popularny pare lat temu. Dzisiaj można tanio kupić używki głównie jak poleasingowe z firm leasingowych. Poszperaj na stronach ze sprzedażą sprzętu używanego różnych firm leasingowych. Tutaj masz na szybko znalezione linki

http://sprzedajemy.pl/mlekomat-simply,6160437

http://olx.pl/oferta/mlekomat-l-toko-CID757-ID8UEef.html

Na rynku ofert jest sporo bo nowe w zakupie kosztowały ok 100 tyś zł a dzisiaj jak widzisz używki znacznie taniej co czyni twój pomysł co najmniej wartym rozważenia po zrobieniu dokładnych kalkulacji całej inwestycji.

Zresztą odezwij się do mnie to moge ci więcej doradzić bo mam w tym już pewne doświadczenia. Jestem z Ełku więc masz blisko.

mam nadzieję że te informacje się przydadzą. Pozdrawiam i życzę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinr25    0

Witam! Jestem właścicielem Mlekomatów w Białymstoku. Kajtek jeśli jesteś zainteresowany takiego typu działalnością to zapraszam do współpracy.

Edytowano przez marcinr25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj