Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Indiana    7

@rolstudent zapomniałeś jeszcze, że mlekomat pobiera prąd, zwłaszcza latem, przy upałach, poza tym trzeba go myć, dezynfekować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    98

powiedzmy ze ująłem to w kosztach obsługi

jak widzicie nie koniecznie te mlekomaty to taka rewolucja

takt ze jak by sie sprzedał 250 litrów to już to trochę inaczej wygląda

ale trzeba też wziąć pod uwagę ze jednego dnia sprzeda się 150 drugiego 250 a trzeciego może 50

a mleko w temp 3stopni można bezpiecznie przechowywać 2 dni a idą tego urządzenia jest to ze te mleko ma być codziennie świeże, i kto zapłaci nam za nie sprzedane mleko ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    7

Dobrze prawisz, szklanka mleka dla Ciebie ;)

 

Poza tym, mleczarnia może odliczyć sobie od przychodu amortyzację maszyn, urządzeń. Rolnik nie. Odliczy VAT, i na tym koniec.

Edytowano przez Indiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

miroM1984    6

według mnie jak ktoś ma np 100 mlecznic i wiecej to nie bedzie sie mu oplacalo bawic w mlekomat

ale jak ktoś ma 10 to ze sprzedazy do mleczarni sie nie utrzyma a z mlekomatu predzej

mlekomat w Rypinie ma gośc co ma 7 krów(info za portalem mleczarstwo.com)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel6800    0

Mój kolega jak jechał do Czech po jcb to oferowali mu, że jak zakupi mlekomat to może zostać przedstawicielem tego na okolice :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    98

to jest jakieś rozwiązanie ale naprawdę trzeba mieć na to czas

jak byłem z USA to tam na uczelniach były takie mlekomaty

sprzedawały świeże bułki i szklankę mleka o temperaturze 30 stopni

można było zamówić kakao - taki automatyczny bar mleczny

powodzenia to to miało ze szok

ale jak się dowiedziałem mleko było pasteryzowane

i napełniana co tydzień

 

i rzeczywiście ja akurat mam 100 dojnych i raczej nie chcę mi się bawić w mlekomaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    72

dobrze by było zeby sie w tym temacie szczegółowo wypowiedziała osoba która takie cos ma chodz powiem szczerze ze mnie to ciekawi jaki jest miesieczny czysty dochód z tego typu urzadzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czysty dochód to pewnie zaczyna się po 5 latach jak mlekomat się spłaci i zdobędzie się częstych odbiorców.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    2

a jakby go kupić za dotacje jakieś na działalność poza rolnicza ???? zeby odezwał się rolnik kto ma taki mlekomat albo kto takiego rolnika zna ???:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

@JaskoDeere ma juz chyba 4 mlekomaty postawione, postawili je jako pierwsi w Polsce.

Pierwszy został postawiony w Cieszynie ;)

Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

ciekaw jestem czy trzeba miec kwote dostawcy bespośredniego do sprzedaży mleka w mlekomacie, ale pewnie tak

a druga sprawa to sanepid i kontrola weterynaryjna,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Za kilka tygodni światło dzienne ujrzy pierwszy POLSKI MLEKOMAT. Obecnie przygotowujemy wszelkie komponenty i przygotowujemy się do uruchomienia pierwszego prototypu. Bez pośredników, bez zbędnych kosztów. Cena będzie bardzo konkurencyjna do obecnych importowanych maszyn. Prosto od producenta. Proszę o cierpliwość. Niedługo pod adresem www.twojmlekomat.pl znajdziecie wszelkie informacje. Poprowadzimy od samego początku każdego rolnika przez szereg administracyjnych problemów. Zapytania proszę kierować na maila mlekomat@op.pl Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Niektórzy widzą w mlekomatach świetlaną przyszłość, ale licząc wszystkie koszty i niepewną sprzedaż nie jest już tak różowo. Wczoraj przysłuchiwałem się rozmowie klientów hipermarketu obok którego rolnik postawił mlekomat. To co opowiadają to zgroza, a psioczą na cenę mleka z automatu, bo co raz więcej ludzi liczy swoje ubożejące budżety, zawężając krąg potencjalnych nabywców. Wszak mleko w markecie choć trochę wodniste ale znacznie tańsze....


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo18    0

Witam :) moj znajomy zakupil mleokomat :rolleyes:

i wyglada to tak ze do 1000l mleka sprzedanego na tydzien to rolnik podlega weterynari a powyzej juz przychodzi do nas sanepid a z zyskiem to nie jest tak za fajnie bo wszystko zalezy od miejsca gdzie go sie ustawi i moze minac troche czasu az znajdzie sie optymalne bo w miastach sa rejony gdzie ludzie sa bogatsi i biedniejszy wec trzeba to ogarnac a poza tym do tego dochodzi czynsz za postawienie owego sprzetu wiec im miejsce dogodniejsze to i cena wiekssza :unsure: a dodatkowo przychodzi tak ze braknie mleka i musisz rzucic wszystko i jedziesz. Jak rozmawialem z niemcem na targach w Poznaniu to powiedzial ze godizne dziennie trzeba poswiecic na taki "rarytas" moim zdaniem jesli juz zaczynac taki biznes to tak jak zrobil klijent (tak mowil owy niemiec) ze zakupil od razu 4 takie mlekomaty wtedy interes bedzie mial jakis wiekszy sens moim zdaniem :rolleyes:

I zgadzam sie z kolega wyzej ze przyszly takie czasy ze ludzie nie patrza juz tak na jakosc jak na cene, a tym bardziej ze w przeprowadzonych badanich wykazaly ze najczestszym klijentem ktory kupuje wogole mleko sa starsze osoby a wiadomo ze emeryt ktory ma 800 zl na miesiac bedzie patrzyl na cene .

Edytowano przez pablo18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tu się z Wami nie zgadzam. Cena 3zł/litr jest ceną bardzo atrakcyjną. Wszyscy porównujecie bezpośrednią cenę mleka UHT do mleka pełnego. Pamiętajcie jednak, że mleczarnia zanim Wam sprzeda mleko UHT odessie z tego mleka wszystko co ma wartość (czyt. finansową). Cena śmietany 30% w sklepie za duży kubek oscyluje w granicach 4-4,5zł. Przyjmijmy, że 100ml śmietany kosztuje nas 1zł/100ml. Z każdego litra mleka pełnego bez problemu można uzyskać 100ml śmietany. Cena mleka 3,2% popularnej mleczarni w Polsce kształtuje się na poziomie 2,5-2,85zł/litr. Podliczcie więc sobie 2,85+1=3,85zł/1,1 litra. Emeryci i renciści w ten sposób liczą i nie upraszczają tak jak Wy. Po to mleko pełne nazywa się PEŁNE, że można z niego uzyskać szereg produktów za które w sklepie trzeba słono płacić. A co można zrobić z mleka?? Np. śmietana, masło, kwaśne mleko, twaróg, jogurt, ser. I to wszystko w cenie 3zł/litr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko kto w dzisiejszych realiach w mieście(na wsi zresztą też) ma czas i chęci to robić? Czas jest na wagę złota, ludzie wolą kupić gotowe.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    30

Kwaśne mleko, śmietana to raczej chyba same się zrobią jak mleko postoi. Osobiście sam napewno od czasu do czasu bym kupił pełnowartościowe mleko prosto od krowy, w dzieciństwie to zawsze jak wuja wydoił krowy to leciałem ze szklanką i piłem takie jeszcze ciepłe prosto z kany. Po wyprowadzce niestety już niemam tego dobrodziejstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    52

I tu się z Wami nie zgadzam. Cena 3zł/litr jest ceną bardzo atrakcyjną. Wszyscy porównujecie bezpośrednią cenę mleka UHT do mleka pełnego. Pamiętajcie jednak, że mleczarnia zanim Wam sprzeda mleko UHT odessie z tego mleka wszystko co ma wartość (czyt. finansową). Cena śmietany 30% w sklepie za duży kubek oscyluje w granicach 4-4,5zł. Przyjmijmy, że 100ml śmietany kosztuje nas 1zł/100ml. Z każdego litra mleka pełnego bez problemu można uzyskać 100ml śmietany. Cena mleka 3,2% popularnej mleczarni w Polsce kształtuje się na poziomie 2,5-2,85zł/litr. Podliczcie więc sobie 2,85+1=3,85zł/1,1 litra. Emeryci i renciści w ten sposób liczą i nie upraszczają tak jak Wy. Po to mleko pełne nazywa się PEŁNE, że można z niego uzyskać szereg produktów za które w sklepie trzeba słono płacić. A co można zrobić z mleka?? Np. śmietana, masło, kwaśne mleko, twaróg, jogurt, ser. I to wszystko w cenie 3zł/litr.

 

Tka a za 5 lat 3/4 specjalistow od produkcji domowych smietanek serkow itp bedzie bratalo sie 2 metry pod ziemia z glizdami a reszta nie bedzie miala ani chcecia ani czasu a juz napewno umiejetnosci na takie wygibasy.

 

Co do liczenia to wiem doskonale jak licza ludzie byle tanio i tyle i nie ma sie co oszukiwac zle w takie produkty jak surowe mleko nie zaopatruja sie ludzie majacy kase lecz osoby z niskimi dochodami liczace kazdy grosik co nie rowna sie domowemu przetworcy.

 

A i jesli mozna wiedziec to jaka bedzie cena tych czarodziejskich mlekomatow bo ja dostalem oferte na 110 tysiecy za taki ze zbiornikiem 300 litrow i oczywiscie w symulacji kosztow itd wyszlo na to ze przed opodatkowaniem 25 tysi zysku hahaha lecz jak ja policzylem to przy sprzedazy 300 litrow na dobe (co jest nie realne w miescie o liczbie ludnosci 30 tys ale oni tak licza) to biorac pod uwage wszystkie koszty itd i bedac umiarkowanym optymista to zostanie 5 tysi przed opodatkowaniem a napewno i tego nie bedzie bo 300 litrow na dobe sie nie sprzeda, a najlepsze jest to ze cene litra mleka szajbusy ustalili na 3,5 zl i za kazdym razem liczyli butle za 70 gr co daje 4,20 nikt tyle nie zaplaci nawet bogaty bo tacy to za 5 zl dali by sie wyr... hahaha

Wiec ile to ma kosztowac i niby w jakiej cenie mamy sprzedawac mleko bo moim zdaniem aby byc konkurencyjnym to cena litra mleka z mlekoustronstwa musi wynosic 2,5 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mlekomat, który my przygotowujemy ma się zamknąć w niespełna połowie tego co oferują niebieskie ulotki. W cenie: mlekomat, zbiorniki 2x200 l, obudowa. Butelkomat jako opcja do 4-5tyś zł. Jeśli bez obudowy, obniżymy koszt zakupu o około 3-4 tyś zł. Proszę nie traktować tych cen jako oferty. Ceny mogą ulec zmianie, zapewniam jednak, że tylko w dół. Obecnie mamy przygotowaną makietę by sprawdzić niezawodność elektroniki. Jesteśmy absolwentami Politechniki Białostockiej. Sami piszemy oprogramowanie, korzystamy z własnej konstrukcji sterowników. Temat nas zainteresował, gdyż każdy z nas pochodzi z gospodarstw rolnych. Prosimy o cierpliwość. Obecnie rolnicy będą mieli czas na zapoznanie się z tematem gdyż jutro zamyka się handel kwotami mlecznymi. Bez kwoty bezpośredniej żaden rolnik nic nie zdziała. Pomożemy zorganizować całe przedsięwzięcie od strony merytorycznej. Przygotujemy dokumenty, złożymy je w odpowiedniej instytucji, pomożemy znaleźć odpowiednie miejsce. Zapewnimy pełen serwis. Szczegóły już nie długo na www.twojmlekomat.pl. Jeśli ktokolwiek chce przyłożyć rękę do prototypu (pomysły) proszę pisać na mlekomat@op.pl. Ciekawe i logiczne pomysły postaramy się wprowadzić w życie. Promujmy polskich rolników i polskie maszyny. Pozdrawiamy

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    52

W takim razie bylaby to jakas alternatywa dla tego niebieskiego ustronstwa z klamliwymi ulotkami

Coz wystarczy czekac na udoskonalenia:) Jeszcze tylko prosze o odpowiedz nt. ceny sugerowanej tego mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cenę sugerowaną ustala rolnik. Nie możemy ingerować w tą sferę. W Polsce przyjęła się cena 3zł/litr. Uważamy, że tego się trzeba trzymać. A klienci docenią i zrozumieją, że ta cena jest atrakcyjniejsza niż UHT za 2,5zł

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Za kilka tygodni światło dzienne ujrzy pierwszy POLSKI MLEKOMAT. Obecnie przygotowujemy wszelkie komponenty i przygotowujemy się do uruchomienia pierwszego prototypu. Bez pośredników, bez zbędnych kosztów. Cena będzie bardzo konkurencyjna do obecnych importowanych maszyn. Prosto od producenta. Proszę o cierpliwość. Niedługo pod adresem www.twojmlekomat.pl znajdziecie wszelkie informacje. Poprowadzimy od samego początku każdego rolnika przez szereg administracyjnych problemów. Zapytania proszę kierować na maila mlekomat@op.pl Pozdrawiam

 

dlaczego podajecie nieprawdę, jakoby to miał być "pierwszy POLSKI MLEKOMAT"? Polskie mlekomaty już od pewnego czasu oferuje polska firma Techno Serwis, także bez pośredników i zbędnych kosztów - prosto od producenta.

 

Mlekomat, który my przygotowujemy ma się zamknąć w niespełna połowie tego co oferują niebieskie ulotki. W cenie: mlekomat, zbiorniki 2x200 l, obudowa. Butelkomat jako opcja do 4-5tyś zł. Jeśli bez obudowy, obniżymy koszt zakupu o około 3-4 tyś zł. Proszę nie traktować tych cen jako oferty. Ceny mogą ulec zmianie, zapewniam jednak, że tylko w dół. Obecnie mamy przygotowaną makietę by sprawdzić niezawodność elektroniki. Jesteśmy absolwentami Politechniki Białostockiej. Sami piszemy oprogramowanie, korzystamy z własnej konstrukcji sterowników. Temat nas zainteresował, gdyż każdy z nas pochodzi z gospodarstw rolnych. Prosimy o cierpliwość. Obecnie rolnicy będą mieli czas na zapoznanie się z tematem gdyż jutro zamyka się handel kwotami mlecznymi. Bez kwoty bezpośredniej żaden rolnik nic nie zdziała. Pomożemy zorganizować całe przedsięwzięcie od strony merytorycznej. Przygotujemy dokumenty, złożymy je w odpowiedniej instytucji, pomożemy znaleźć odpowiednie miejsce. Zapewnimy pełen serwis. Szczegóły już nie długo na www.twojmlekomat.pl. Jeśli ktokolwiek chce przyłożyć rękę do prototypu (pomysły) proszę pisać na mlekomat@op.pl. Ciekawe i logiczne pomysły postaramy się wprowadzić w życie. Promujmy polskich rolników i polskie maszyny. Pozdrawiamy

 

zobaczymy jak to będzie z ceną detaliczną, po uwzględnieniu kosztów części, pracowników, obsługi gwarancyjnej, kosztu utrzymania ogólnopolskiego serwisu, amortyzacji narzędzi do produkcji, kosztów mediów, hali produkcyjne, reklamy, atestów itp. oraz pewnie jakiegoś zysku?

pytanie także o jakość poszczególnych elementów jak i całości, bo jak ktoś się decyduje na taki zakup to chce, aby on pracował 24h/dobę przez 365 dni w roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekolog    3

dobrze by było zeby sie w tym temacie szczegółowo wypowiedziała osoba która takie cos ma chodz powiem szczerze ze mnie to ciekawi jaki jest miesieczny czysty dochód z tego typu urzadzenia ;)

Chętnie prywatnie podam Ci kalkulację, którą mam od producenta, napisz do mnie na pr.

 

Chętnie podzielę się wiedzą na ten temat, mam informację od producenta i upoważnienie do sprzedaży Jeżeli jest ktoś zainteresowany to proszę o kontakt postaram się wyjaśnić temat z pełną propozycją kosztów, mozliwości kredytowania itd.


Ratujmy Ziemię, tak szybko ginie
A my razem z Nią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
optymistka    0

Po pierwsze nie ma polskich producentów mlekomatów. większość jest produkowana na włoskich podzespołach.

Po drugie zakup mlekomatu opłaca się tylko wtedy, gdy będzie się znajdował "w centrum uwagi"

Po trzecie jeśli ktoś dobrze pomyśli, to nie będzie miał dużych kosztów utrzymania tego sprzętu.

Po czwarte trzeba się liczyć z tym, że to interes raczej dla tych, którzy mają choć 2 godziny dziennie wolnego czasu oraz posiadają kwotę bezpośrednią (no chyba że ktoś chce być tylko pośrednikiem w sprzedaży)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


  • Podobna zawartość

    • Przez DanielKocima
      witam, znajomy ma na sprzedaż cuklopa nujn 100, maszyna posiada liczne przecieki, chce ja odsprzedac za symboliczne 5 stówek, i tu moje pytanie miał ktoś z tym doczynienia warto to brać? Nie posiadam cyklopa a przydał by sie ale mam nadzieje że tutaj dowiem sie czegoś o tej maszynie z góry dzieki
    • Przez Masterek
      Witam, posiada ktoś z Was może wagę samochodowa? waga na pewno ma być najazdowa. zastanawiam się bardziej nad tym czy wybrać wagę betonową czy może stalowo-betonową. i jakbyście mogli mi doradzić jakiej firmy wziąć. W wagach są czujniki różnych firm na których kompletnie się nie znam.
      z góry dziękuję i pozdrawiam
    • Przez deer
      Szukam informacji na teamat wag podkładkowych http://www.miary-wagi.com.pl/wagi-podkladkowe/ .
       
      Interesuje mnie jak one sprawdzają sie w praktyce. Moze ktos miał z nimi do czynienia ?
       
      Ogólnie za wszelkie info na ten temat będę wdzięczny .
    • Przez SuperCebulaKurw
      Witam,
       
      ktoś z wam posiada może taką maszyne? Gdzie sprzedać taką obraną cebule przez maszyne? Jest lekko pokaleczona, więc raczej cebularz raczej nie przyjmie, lecz zobaczymy. Dostaje cebule i oddaje obraną 40 gr za kilo mi daje, więc sporo. 
    • Przez raul4153
      witam co do tematu mam taki problem posiadam bvl 170 na 6 pił i przy wycinani kuku staja piły zwłaszcza te boczne dochodza do połowy wysokosci pryzmy i koniec winda idzie noz nie...na sucho jest ok....w balocie tne tylko tylnim i tez jest super prosze o pomoc
×