Polecane posty

Witam wszystkich użytkowników ostatnio słyszałem o urządzeniach zwanych MLEKOMATAMI jest to pomysł czeskich rolników na walczenie z konkurencją. Głównym celem jest to, aby walczyć z konkurencją i pośrednikami. Te maszyny sprawdziły się w Czechach i mają być dostępne w coraz większej ilości miejsc. Mleko znajdujące sie w nich jest niepasteryzowane i niepakowane w żadne butelki czy kartony. Każdy człowiek może korzystając z nich kupić mleko po tańszej cenie z zyskiem dla rolnika. Moim zdaniem MLEKOMATY powinny powstać także w Polsce i być dostępne w każdym mieście i na każdym osiedlu. Zdjęcia pochodzą z Internetu.

post-21500-126831039211_thumb.jpg

post-21500-126831043298_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

Ja już miesiąc temu ponad się tym zainteresowałem i nawet gdzieś na forum pisałem o tym ale nie wiem czy to jest u nas do zrobienia, głównie dlatego że gdzieś wyczytałem że w sprzedaży bezpośredniej rolnik może sprzedać tylko 1000 l mleka tygodniowo. Nie wiem czy to nadal obowiązuje ale pewnie tak

kurcze warto by się tym zainteresować bo naprawdę zyskuje to coraz większa popularność w całej Europie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem bardzo warte uwagi szczególnie, że wspiera się wtedy rolnika a nie pośrednika myślę że z czasem dotrze także do Polski. A jeśli chodzi o te limity co kolego pisałeś no jeśli nawet to nie musi oddawać tylko jeden rolnik może oddawać paru do jednego mlekomatu w Czechach dziennie schodzi 500 l mleka z każdego i ciągle zapotrzebowanie rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denison    1

Było dziś o tym w agrobiznesie podobno extra sprawa rolnicy są zaskoczeni ze cieszy się to taka popularnością.


" Zapamiętaj ... miedza to święta rzecz ... i naucz sie tego bo inaczej znów cie kosa naucze ... "


Sprzedam siano zbelowane, magazynowane pod dachem. TANIO!!! Wiecej informacji udzielę przez prywatne wiadomosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

Ta aukcja mi się za bardzo nie podoba, nie wiadomo czy gość jest pewny

nawiasem mówiąc znalazłem firmę niemiecka produkującą maszyny do sprzedaży mleka trochę prostsze i gorzej wyglądające jak ta z aukcji i kosztują tak od 7 do 9 tys euro i myślę jak dostane młodego rolnika kupić taka a dopiero jak to by wypaliło to wtedy taki większy i ładniejszy automat

 

http://www.risto-ven...m/en/preise.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi też się nie podoba sprzedawca dopiero pierwszy towar wystawia więc różnie bywa... Na początek przydałoby się parę prostych mlekomatów w Polsce w dużych miastach przy centrach handlowych

tam jest dość spora sprzedaż. Warto by było zainteresować się tym na poważnie i zrobić jakąś petycje czy ankietę i wysłać do ministra rolnictwa... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

Należałoby się dobrze zagłębić w przepisy dotyczące sprzedaży bezpośredniej

bo np ja wcześniej napisałem że możesz 1000l na tydzień sprzedać ale to był przepis z 2004r a wyczytałem w necie ze od 2006 są jakieś inne i to nawet w całej UNI takie same i trzeba się dokładniej przyjrzeć temu

skoro Czesi i inni którzy są w Uni jak my sprzedają na legalu i oficjalnie to nam chyba by też wiele nie stało na przeszkodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyDD    0

Pytanie też jakie wymogi by trzeba było spełnić żeby móc zająć się czymś takim - co innego jak oddajesz mleko do mleczarni a co innego jak sprzedajesz je bezpośrednio. Pewnie trzeba by było robić jakieś dodatkowe badania, zapewnić odpowiedni transport mleka do automatu. Ogólnie to wydaje mi się że dla "zwykłego" rolnika to nie byłoby takie proste. Co innego gdyby mleczarnie otworzyłyby coś takiego, wiadomo to nie byłby już tak dobry zysk dla rolników...ale miejmy nadzieje, że podzieliliby się kasą :) Wiecie może coś więcej na jakich zasadach to w innych krajach funkcjonuje? Automaty należą do mleczarni czy do pojedynczych rolników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak teraz oddaje się mleko do mleczarni to zysku z tego nie ma dużego ale jak byś oddawał nawet do mleczarni a mleczarnia by napełniała automaty to podnieśliby także cenę skupu mleka bo i oni mieli by z tego spore zyski. W innych krajach mlekomaty należą do mleczarni. Chociaż są i wyjątki ale rolnik otrzymuje dużo większą stawkę niż normalnie. Rolnicy którzy oddają swoje mleko do mlekomatów mówią, że teraz jest to bardzo opłacalne i wogóle są wypełni zadowoleni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mleko24    0

Witam wszystkich ;)

 

Pierwsze mlekomaty w Polsce już działają. Są własnością rolników, choć kilka mleczarń również przymierza się do tego tematu. Cena sprzedaży mleka w automacie to średnio 3 zł/litr oraz 2 zł/pół litra. Zainteresowanie klientów ogromne głównie ze względu na możliwość zakupu produktu wysokiej jakości. Średnia dzienna sprzedaż w mlekomacie to 150l mleka.

 

 

Więcej informacji na stronie www.mlekomat.info lub www.mleko24.pl

Zapraszam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdanek    0

Wczoraj oglądałem wiadomości, w których właśnie mówili pochlebnie o mlekomatach. Myślę, że się sprawdzi. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze @mleko24 150 litrów to sobie pomnóżcie to ile zarobi na tym przez mlekomat a ile przez mleczarnie i właśnie o to chodzi gdyby mleczarnie sprzedawały bezpośrednio do mlekomatów i rolnicy mieli by więcej a chyba wszystkim nam na tym zależy, żeby były godne stawki za pracę którą wykonujemy każdego dnia i nie mamy święta ani odpoczynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

W Cieszynie stoi jeden mlekomat już ponad 2 miesiące, w październikowym wydaniu Top Agrar Polska jest nawet artykuł o tym gospodarstwie :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

No ja co prawda mleka nie mam ale ostatnio wyśmiałem naganiaczy i poważnego rolnika tak niby nie specjalnie ale wchodzę do Mc siedzi tam pełno flekowiczów a obok mnie siedzi dwójka naganiaczy i sprzedaje mlekomat .... Po prostu uzałem to za śmieszne bo mlekomat to większa inwestycja której nie załatwia sie w Mc .....

 

Ps

sorry za spam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5
Napisano (edytowany)

co z tymi mlekomatami ????? wiecie coś więcej ????? jest to opłacalny interes ??????

Edytowano przez Kamis2010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nikt się nie orjętuję co z tym biznesem ?????

 

 

jest firma Techno Serwis www.mlekomat.info

zadzwoń, pogadaj, wszystko Ci wytłumaczą i doradzą

 

co ważne - to polski producent a nie jakiś pośrednik badziewia z Włoch czy Chin!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Ciekawe jaki jest koszt miesięczny utrzymania mlekomatu- raz prąd, a dwa to grunt na którym on się znajduje. Do tego mycie, eksploatacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego jest to opłacalne bo sprzedajesz mleko za godne pieniądze i bez pośredników !!!! ceny mlekomatu są dośc spore ale zwraca sie dośc szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Ha...domyślam się, skoro są w użytku. Ale za teren pod mlekomat musisz też opłatę uiścić, poza tym prąd, mycie, dowóz mleka (zapewne przystosowanym autkiem(?). Masz 50/50% szans, że twój mlekomat spodoba się wandalom. W dodatku mlekomaty jeśli będą opłacalne to w dużych miastach, z pwenością nie takich do 30-40tys., gdzie wokół wioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

no to liczmy

150 l dziennie X 2,5 = 375zł x 30 dni = 11 250

około 2500 zł zapłacimy za dzierżaw miejsca np w sklepie

wiec 11250- 2500 = 8750

koszty produkcji mleka

to około złotówki na litr tak w uproszczeniu

150 x 30 x1zł = 4500

a wiec zostaje nam 4250

załóżmy ze amortyzacja mlekomatu to 3 lata dla uproszczenia bez odsetek od kredytu

10 000 euro x3,92zł= 39 200zł

39200/3/12= 1 088zł

4250 -1088= 3162

od tego trzeba odjąć koszty obsługi około 1000 i koszt amortyzacji przewoźnego zbiornika na mleko z pompą (ceny nie znam )

 

i zostanie możne 2 tys

 

alternatywna sprzedaż do mleczarni na dzień dzisiejszy to dla mnie czysty zysk w wysokości 1800 zł

wiec wole spokojnie zając się czymś innym niż latanie i napełnianiem mlekomatu który zajmuje też dość sporo czasu a na dodatek trzeba to zrobić przed otwarciem sklepu czyli nocki zarwane,

puki co zemnie leniwiec ale na pewno dla kogoś będzie się to opłacało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj