Zaloguj się, aby obserwować  
bunios23

JCB Fastrac 8250 czy 7270

Polecane posty

bunios23    0

Chcę was poprosić o pomoc. Mam taki dylemat czy kupić jcb fastrac 8250 czy 7270 tej samej mocy. Tylko jest jeden problem był dzisiaj u mnie diler i przedstawił ofertę na 8250 cenę 137 tys. €, a 7270 cenę 106 tys. €. W przeliczeniu na złotówki to jest różnica 117 tys. zł. Mi się wydaje, że silnik w 7270 jest za mocno wyżyłowany, ponieważ ma pojemność 6,7 l i jest produkowany od 170 KM na tym samym silniku. Jcb 8250 ma 8,3 L silnik to już konkretna maszyna. Massey Ferguson 6497 ma pojemność 7,4 l mając 215 KM. A fastrac 7270 ma 260 KM to jest naprawdę mały silnik. Czy jest sens pakowania tyle pieniędzy w ciągnik tej samej mocy i kosmicznej różnicy w cenie? Fastrac 8250 produkowany jest już od 10 lat(tak powiedział diler), a seria 7000 dopiero 2 lata. I gość niema za wiele informacji o nim. Uważa, że 8250 to sprawdzona konstrukcja i namawia na niego. Co wy o tym sądzicie przedstawcie swoje argumenty; za i przeciw i dodajcie swoje opinię jeżeli ktoś miał z nim styczność, czy posiada, czy słyszał cokolwiek o tych maszynach. Czy jest warto kupować taki sprzęt. Ma być głównie przeznaczony do transportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon15    1

Ales nabazgrolił, trudno się połapać...;D

ja wziął bym tego 8250-sprawdzona konstrukcja... podobno


Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne,itp,itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

A musisz mieć te modele? Czy jeszcze będą w pole wjeżdzać? Bo nie wiem jak by Ci się model 3230 podobał bo ma skrzynie 80km/h, tylko tamte mają 70km/h ale bezstopniowkę, a w tym 3230 jest ręczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

przede wszystkim musisz wiedzieć czy chcesz skrzynię z biegami czy bezstopniówkę. myślę, że różnica w cenie wynika z tego że 8250 ma skrzynię vario.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bunios23    0

raczej mnie interesuje bez stopniówka modele 3000 seri sa mi za małe

 

a ta skrzynia vario to taka sama jak w fendt-cie, taka sama zasada działania

 

w pole będzie wjeżdżał głownie z beczkowozem, seria 3000 ma małe koła i bym miał ciężko ciągać pewnie beczkowóz jesienią i wczesną wiosną bo uprawiam wyłącznie kukurydzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

W Siemiatyczach ma fastracka mój znajomy i w jednym miejscu sąsiad przez miedze ale co i jak nie powiem ci chyba mu się nie psuje nic nie słyszałem zimą używa go do odśnieżania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bunios23    0

Wiem, że ma bezstopniówkę. A ty coś byś wybrał przy takiej różnice w cenie. Nie uważasz, że silnik w nim jest za mały?

W przyszłości może bym kupił beczkowóz 24000l - 27000l i myśle, że był bym miał ciężko z takim ciężarem.

 

Ja mam case mx 170 i ma strasznie ciężko ciągać beczkowóz 16000l. Ciągam przyczepy 2 razem z ładunkiem mokrej kukurydzy ciągne 50t i ma lżej ciągnąć te 2 przyczepy niż ten beczkowóz razem z masą beczki 21t.

 

Mi chodzi, żeby on dał rade rozwinąć te 65km/h, bez problemu i planuje na razie ciągać beczkowóz ten co mam 16000l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Hmm ciężka sprawa. Ktoś tu ostatnio też pytał o Fastraca do transportu ale on do niskopodwoziówki potrzebował i wybrał 8250. A niema możliwości wziąść jednego i drugiego na kilku dniowe testy? Bo tak to ciężki wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bunios23    0

Na testy raczej nie, ale przejechać możliwość jest w interhadlerze w toruniu tyko co to da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Przejechanie to nic nie da, testy by były bardziej miarodajne i by było wiadomo który ma lepszego "ducha" moim zdaniem. A co do beczki to Meprozet podaje u siebie na każdy 1000L 10KM czyli dla tych twoich to 240-270KM co podałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jazda pustym nic nie da jeśli kupisz tego większego przy maksymalnej prędkości napewno większa pojemnośc pomoze moment obrotowy większy o 200 nm pewnie też. Pytanie tylko czy pełny beczkowóz to wytrzyma. Większy jest lepszy jeśli planujesz w przyszłości jeszcze większy beczkowóz. Może z drugiej strony warto jeździć wolniej mając te 100 tys w kieszeni tu musisz sam sobie na to odpowiedzieć. Mysle że przy wolniejszej jeździe te 260 km z mniejszego silnika tez by dało radę w końcu to o 100 więcej niż masz teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Sam mam fastraca ma tylko ok. 160KM jednak to że ciągnik 250KM będzie jeździł dajmy na to ze średnią prędkością 65km i będzie ciągał beczkę 27000l.+ masa własna beczki i ciągnika to możesz między bajki wsadzić. Do takiej roboty to ciężarówki o mocy pow.400KM, jednak jeśli ja miałbym dokonać wyboru to stawiał bym na 8250 ze względu na sprawdzoną konstrukcję jak i to że jednak ma więcej Nm co przy pokonywaniu wzniesień będzie potrzebne. @dawidg2 te 10KM/1000l to podają dla rozwinięcia jakiej prędkości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Mi się wydaje, że silnik w 7270 jest za mocno wyżyłowany, ponieważ ma pojemność 6,7 l i jest produkowany od 170 KM na tym samym silniku. Jcb 8250 ma 8,3 L silnik to już konkretna maszyna. Massey Ferguson 6497 ma pojemność 7,4 l mając 215 KM. A fastrac 7270 ma 260 KM to jest naprawdę mały silnik

Volvo ma 7,2l i 3020 KM, Fendt 7,2l i 360KM. To nie są wyżyłowane silniki, tylko nowoczesne silniki.;)

Przy ładunku 50t to ja bym wziął większego. Bardziej przystosowany do większych ładunków. Weź też pod uwagę to , że jak przyczepisz beczkowóz do fastraca i zatankujesz go do pełna oraz będziesz jeździć z prędkością powyżej 60km./h to Ja się zastanawiam ile Ci osie wytrzymają o oponach nie wspominając :)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Większy jest lepszy pytanie tylko czy większa o powiedzmy 5 km/h średnia prędkość na danej trasie jest warta dopłaty prawie 120 tys. Osiąganie 65 km?h na wiejskich drogach też uwazam za nierealne, ale coż wyobraxnia działa jak długie masz trasy do pokonania skoro tak szybko chcesz jeździć czy ten fastrac bedzie wykonywał jakieś inne prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bunios23    0

Będzie orał, doprawiał glebę i będzie wykorzystywany do transportu

 

Ja na wiosce nie mieszkam i mam pola po rozrzucane po 20km od domu a te odcinki to przeważnie po asfalcie i naprawdę fajne odcinki bez większych wybojów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

@koses nie wiem do jakiej prędkości, tylko tak wynika z ich strony z opisem beczek. 8250 stara konstrukcja ale droższa pewnie przez te kilka Nm więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nie lepiej fendta 936 kupic i spokoj? skoro i tak ma pracowac w polu i to wcale nie malo. skrzynie 60 km/h i abs mozna w opcji dostac, tyle ze cena wtedy wzrosnie pod 150 tys. euro netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Ale jest jeszcze druga strona medalu nawet jeśli będzie miał ciężko osiągnąć z ładunkiem taką prędkość to z pola trzeba jeszcze wracać, a z pustą beczką to już można powariować fastrakiem . @brzozak2 a dlaczego z fendtem będzie "spokój"? ps. twój post nie wnosi nic do tematu ponieważ autor rozważa między modelami danej marki a nie kilku różnych marek.+10% ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jeśli pola masz do 20 km to nie wiem czy jeśli pojedziesz mniejszym trochę wolniej dużo czasu zyskasz a z pustą beczką i mniejszy bedzie szedł na maksa. Jeśli pozostałem maszyny jakie masz wymagaja maksymalnej mocy silnika większy bedzie lepszy pojemnośc daje mu przewagę. Jeśli masz maszyny któe nie wymagają pełnej mocy mniejszy bedzie ekonomiczny bardziej. Jeśli wydatek doodatkowych 120 tys nie będzie dla cibie duzym obciążeniem finansowym typu jakiś większy kredyt czy coś ja wzioł bym większego zapas pojemności robis woje i pozoostaje ewentualna możliwośc podniesienia mocy w przyszłości teraz te kompyterki podłączają raz dwa i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Odnośnie szybkich beczek, to są firmy, które robią takie, jednakże cena jest adekwatna to parametrów. Zwykła beczka ma zazwyczaj 25-30 km/h lub 40km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Wytrzymałośc beczki to inna sprawa podejżewam że przy 65 km/h pierwsze skapituluja opony. Nawet na zwykłej z pozoru równej drodzetaka prędkosc to duże obciążenie dla układu jezdnego. Droga po której jedziemy autem i jest fajnie bywa całkiem inna gdy jedziemy poniej ciągnikiem z przyczepą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@koses jak masz jakies problemy z interpretacja mojego postu to zglos ja do innego moda, ba nawet do wszystkich i do admina, ale nie rob takich glupich zaczepek, bo nikomu nic nie daja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blu    6

Też bym poszedł w stronę fendta. Ale to jest kilkadziesiąt tys ojro więcej. Ktoś wie jaką masę mają wymienione w temacie fastracki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj