Siwy73

Forterra 12441 czy MF5460?

Polecane posty

b0gdan    90

es8 no dokładnie na polowych sprzęgło lepiej chodzi, biegi lżej wchodzą, to samo jak się 4x4 wyłączy to też łatwiej wchodzą. Co do tych części zamiennych zetora to wcale nie jest tak lepiej, pracownik potłukł jedna boczną szybę to czekałem miesiąc, sprzęgło wymieniali ponad 2 tyg bo czekali na części i nie wydaje mi się żeby części były tańsze skoro przegląd co 300mth kosztuje ponad 500zl. Co do MF to życzył bym im i sobie szybkiej zmiany silników z perkinsa na sisu.

a co za mało palą, że trzeba im montować SISU? ;) Jakoś nie widzę specjalnego powodu aby rezygnować z Perkinsa na rzecz SISU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

a kolego taka roznica ze jak zrobi 5tys h to zaoszczędzi 10tys litrow wiec po 5 latach masz 30 tys zł do przodu

 

I Ty wierzysz że spalanie średnie w 120 konnym może różnić się o 2 l/h. Kiedyś słyszałem od przedstawiciela Korbankowa to samo, to pewnie od nich wyszło :) To straciłem 10 tys. l paliwa?

 

 

a co za mało palą, że trzeba im montować SISU? :) Jakoś nie widzę specjalnego powodu aby rezygnować z Perkinsa na rzecz SISU.

 

No a Deutz dużo pali i teraz Sisu montują w 200 tce. A zadając pytanie w Korbankowie jaki silnik pali najmniej>Deutz a teraz co będzie>Sisu i weź tu nie zwariuj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

z tego co wyczytałem to wszyscy chwalą sisu, to że do fendt'a i MF zaczynają montować sisu to oczywiste bo to silnik należący do korporacji, ale wiem że np Crystale przechodzą z deutza na sisu w niektórych case jest sisu a to przecież zupełnie inny koncern z własnymi silnikami. Deutz może i mało pali ale jakiś forumowicz, właściciel deutza i forterry tych samych mocy powiedział ze dużo żwawszy jest zetor, wiec cudów nie ma a silnik trzeba dobrać do własnych potrzeb i wtedy wyjdzie ekonomicznie u mnie przeważają prace lekkie wiec na JD bym się nie zdecydował, z tym sisu w MF napisałem trochę dlatego, że po prostu byłoby mi to na ręke ;). Największą bolączką nowych silników jest brak mocy na niskich obrotach a wiem z testów że sisu radzi sobie z tym całkiem dobrze, napiszcie jak jest u was. Pytanie dla posiadaczy MFów i Fendtów, jak to jest z tymi przeglądami, zachodni sprzęt a przeglądy co 300mth to wymysł korbanka czy cały zachód tak ma i jak wy się do tego wymysłu stosujecie po gwarancji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi posłużę się cytatem "też z testów" :)

W RPT był test trzech traktorów z bezstopniówkami o mocy 190km.Fendt 820vario tms(silnik DF poj-6l),JD 7920 auto powr(silnik power tech 8,1l),i MF 7495 dyna vt(silniksisu disel6,6l),i tak pisali o silniku MF:

"Co ciekawe najgorzej pod względem maksymalnej mocy dostępnej na WOM wypada fińskie serce Masseya.Z podawanych przez producenta 190km na nominalnych 2200obr./min mamy na WOM 160km, a przy 1800 obr./min,gdzie ciągnik powinien mieć według producenta moc maksymalną, pomiar wskazał 171km.Zatem obiecane 190km zostaje tylko na papierze :) Co ciekawe najlepiej na stacjonarnym pomiarze mocy spisał się ciągnik z najmniejszą jednostką,czyli Fendt z 6-litrowym Deutzem.Podawane przez producenta 190km przy obr.nominalnych 2100obr/min spada do 185km,by przy 1800obr/min wzrosnąć do 197km

[...]

Massey Ferguson ma maksymalny moment obrotowy wynoszący 735Nm przy 1450obr/min.Moment obrotowy Fendta to 871Nm przy 1400obr/min.Trochę zastanawia,iż mniejszy silnik Deutza generuje większy moment obrotowy niż jednostka Sisu montowana w masseyu"

To powinno wam cos pokazać i otworzyć oczy,że do deutza silnikowi Sisu jeszcze trochę daleko ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

w zasadzie Massey Ferguson jako producent przewiduje przeglądy w serii 54** co 400rbh, czyli idzie wtedy wymiana oleju w silniku, filtra oleju silnikowego oraz filtra skrzyni biegów. Perkins jako producent silnika pozwala na wymianę oleju i filtra co 500rbh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danimat19    2

valtry mają terz sisu i przy 1400ob. pełną moc


Wszystkich z ZACHODNIOPOMORSKIEGO zapraszam do Znajomych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Perkins jako producent silnika pozwala na wymianę oleju i filtra co 500rbh

 

Dokładniej co 500h ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

rbh - roboczogodziny

mth - motogodziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

@ adrian300895 tylko deutz w wydaniu fendowskim jest inny niż w SDF. wg praktyki forumowiczów testy są nic nie warte a trzeba też zauważyć że każdy przedział mocy może mieć innego faworyta. Wracając do tematu, może ktoś już napisał ze w MF połówki można zmieniać rewersem co wydaje się być super sprawa do ładowacza, no i jeszcze regulacja agresywności rewersu inne marki w tym przedziale tego nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Silnik zetora w porównaniu do deutza czy perkinsa lub sisu to historia. trzeba pamiętac że silniki 4 zaworowe mają gorszy dół niz 2 zaworowe niektóe firmy stosuja tu patent w postaci przepustnicy zamykającej jeden zawór do pewnych obrotów ale w silnikach ciągnikowych o tym nie słyszałem. Zetor może być zwawszy jak ktos napisał dzieki prostrzej skrzyni biegów która pochłania mniej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

valtry mają terz sisu i przy 1400ob. pełną moc

 

 

I co z tego, jeździłem N111 i jd6420 obydwa z ładowaczami to Valtra zrobiła na mnie słabe wrażenie, spodziewałem się więcej ;) . Na niskich obrotach dostawała zadyszki w porównaniu do jd.

Co do tematu do tura lepszy by był MF ze względu na skrzyń, sprzęgło i rewers

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy73    0

W Fergusonie rewers jest świetnie zrobiony. Co do spalania, to trzeba powiedzieć, że jest zauważalne. Ale to też kwestia umiejętnej jazdy :). Wszystko na to wskazuje, jeśli dobrze pójdzie, że to będzie MF :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak to wygląda w kwestii dostępnośći części do ciągników? Rozglądam się za podobnym sprzętem i muszę powiedzieć, że ciężko jest mi się zdecydować. Przeglądałem oferty na http://www.agro-expert.pl/ i części do maszyn rolniczych wypadają całkiem w rozsądnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj