kot84

John Deere 6330 Premium czy Deutz Fahr Agrotron K420

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kot84    0

Witam!Mam pytanie odnośnie kupna ciągnika a mianowicie nie mogę się zdecydować między deutz fahrem agrotronem K420(za 220 tys netto) a John Deerem 6330 premium(za 260 tys netto).Szukam porady na temat który będzie lepszy?Osobiście mam już John Deera i nie wiem czy brać inną markę w o wiele niższej cenie?Proszę o użytkowników Deutz Fahra o opinie!Z góry dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas323    2

Wszystko zależy od tego czy przywiązałeś się do marki, i czy warto dopłacać tyle kasy bo moim zdaniem nie bo Deutz to jednak też dobra marka sam osobiście posiadam i niema jakich kolwiek problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Mowisz ze masz JD czyli wiesz czego mozesz sie po niej spodziewac jak jestes zadowolony z tej marki to lepiej sie jej trzymac a jak sie na niej zawiodles to wez DFa.. ale jesli masz juz jeden ciagnik takiej marki i jestes z niego zadowolony to lepiej sie jej trzymac niz szukac jakies innej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JackDaniels7    31

Jeśli chcesz zaoszczędzić to weź Deutz-Fahra ja osobiście uważam że pod względem wykonania i siły uciągu nie ustępuje John Deerowi,a trzeba dodać że silniki Deutza do kiepskich nie należą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

JA bym ci też doradził Deutz-Fahra, nie ustępuje wcale JD. Ma przecież oszczędny silnik, a JD są bardzo paliwożerne. Wykonanie w Deutz-Farh jest naprawdę bogate. Ale oczywiście wybór należy do ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotttrek    94

@agro973 Jeśli twierdzisz ze Jd sa paliwozerne to znaczy ze nie potrafisz wykorzystac ich mocy  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marceli    0

to 6330 premium aż tyle już kosztuje?? :) chyba z wszystkim co dają do niego?? ja myślę że zielone będzie dobre ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6530    1

No wiadomo JD przeważnie były drogie.W odróżnieniu do DF K420 JD 6330 ma konstrukcje ramową i system power boost.

Wracając do DF to też niezła maszyna,mój wujek ma DF Agroplusa 87 i jak na razie sprawuje mu się super.


widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kot84    0

wiecie jestem zadowoleny jd wykonanie super co do jakości też oka wady to że lubi paliwko w orce 6930 pali od 20 do26 litrów

a pytam was o zdanie bo jest różnica 40 tysi dlamnie totroche kasy jest i pytam czy się opłaca dać tyle więcej od df.

a co do wyposaż to amoryzowana oś przednia tuz przedni z wałkiem i wyjście hydrałliczne z przodu szersze opony

mam sypatje co john ale ta cena i że potrzebuje tyle paliwa a co deutz tosłyszałem że sąbardzo oszczędne ale niestety unas nikt wokolicy niema deutz więc nie mam kogo się poradzić

dzięki za rady pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

http://www.topagrar.com/index.php?option=com_content&task=view&id=8086&Itemid=497

ciutke więkrze no ale porównanie jest i niepowiedziłbym że DF spali mniej od JD w ciężkiej pracy , a w cenie brałeś pod uwage to że w premium masz miękką oś i komputer pokładowy ?? chcąc porównywać te ciągniki należałoby porównać JD 6330 premium i DF 420 profilain ( czy jakoś tak) z miękką osią.


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kot84    0

http://www.topagrar.com/index.php?option=com_content&task=view&id=8086&Itemid=497

ciutke więkrze no ale porównanie jest i niepowiedziłbym że DF spali mniej od JD w ciężkiej pracy , a w cenie brałeś pod uwage to że w premium masz miękką oś i komputer pokładowy ?? chcąc porównywać te ciągniki należałoby porównać JD 6330 premium i DF 420 profilain ( czy jakoś tak) z miękką osią.

tak brałem pod uwage to

dlatego w jd nie biore elektro zaworów hydralicznych i systemu zarządzania na uwrociach

a w DF jest amortyzowana osi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artursz89    454

Witam! Mam właśnie ten sam problem co kolega powyżej w tym poście. Jeśli chodzi o główny ciągnik w gospodarstwie 30 ha nastawionym na produkcję mleczną to który z tych ciągników polecacie? Czy można prosić o wypowiedzi w kwestii serwisu a szczególnie jak się kształtuje różnica w cenach ewentualnych napraw. Chciałbym również zapytać jak jest w kwestii tego spalania bo na forum przewijają się posty w stylu JD dużo pali albo pali wiecej przy dużych obciążeniach. Jaka jest różnica w litrach jeśli chodzi o takie wypadki bo przy takim areale na baki nie tankuję raczej:).

 

No i jeszcze jeżeli chodzi o NH 6030- to jest duża różnica jeśli chodzi o niego i te ciągniki? Bo w sumie on jest trochę wysoki i mi nie pasuje. Jednak JD i DF są mniejsze ale w cenie to różnica 40 tysięcy więc też muszę się nad nim zastanawiać

 

O tych ciągnikach mam info z internetu oraz jedynie od osoby mającej JD. Takie ani podobnego DF nikt u mnie w okolicach nie ma wiec byłbym wdzięczny za pomoc. Sam się nie orientuję jeśli chodzi o praktykę z nimi bo to pierwszy zakup tak dużego ciągnika (i chciałbym żeby był trafiony wg zasady, że bogaty to może kupić tańszy bo wymieni a biedny to musi kupić raz a dobrze na długo) a obecnie pracuję jeszcze na ursusach (oby jak najkrócej)

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowano przez artursz89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Powiem jedno kto myśli że JD pali najwięcej to się grubo myli mi w lekkich pracach spala 4-5l no w cięższych lubi sobie pociągnąć ale niej źle kolega ma 6 deutza to narzeka że paliwożerny tak to jest.Najlepiej dowiedzieć się od użytkowników a nie od ludzi którzy gdzieś usłyszeli i gadają głupoty wg. mnie tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Wszystko zależy jak kto jeździ...

Johna najlepiej kręcić do 1700obr i spalanie jest ok :)

 

A jak ktoś tylko gaz w podłogę i ma źle dobraną maszynę to nawet na spalanie DEUTZ'a będzie narzekał :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artursz89    454

Dzięki. Ogólnie na razie raczej na JD jesteśmy nastawieni. czekamy na obniżkę euro tylko bo 4,44 to tak nie bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

No jeśli czekasz na obniżkę kursu Euro to możesz się tak szybko nie doczekać. Niestety prawdopodobnie bedzie jeszcze drożej. Obym się mylił, ponieważ czeka mnie zakup dwóch nowych maszyn wlasnie w EUR .

Edytowano przez jarecki01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj