Skocz do zawartości
kalispo16

Kontrolka swiecy Forterra 12441

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kalispo16    1

Witam. Mam mały problem ponieważ od niedawna w Zetorku kontrola od swiecy zamiast sie swicic to mruga. Czy ktos wie czym moze byc to spowodowane??

Wiadomość z agroFakt.pl

przemek99    27

Mam to samo w proximie , włączy się czasami ale zapłon wyłączę i włączę i jest już ok ;)

martinezo    16

Witam. Mam mały problem ponieważ od niedawna w Zetorku kontrola od swiecy zamiast sie swicic to mruga. Czy ktos wie czym moze byc to spowodowane??

sprawdź koniecznie w instrukcji, bo wydaje mi się, że mruganie kontrolki sygnalizuje konieczność wymiany świecy, ale do końca nie jestem pewny ;)

EppS    2

Na początek zdejmij osłonę z lewej strony kierownicy, za czarną osłonką (wymiary + - 1,5 X 3 cm dochodzą tam dwa grube przewody) znajduje się bezpiecznik (metalowa blaszka) jeżeli jest przepalona wymień, jeżeli znów się spali to niestety gdzieś robi się zwarcie. Może to być sterownik świec (obok bezpiecznika) zwarcie jednej ze świec, lub przetarty jakiś przewód.

prox7441    4

Epps ma rację ale widzę że nie poczytałeś instrukcji zbyt dokładnie bo tam to wszystko jest hehe... miałem to samo w proximie ale po wymianie bezpiecznika jest ok... w proximie ten bezpiecznik jest przy akumulatorze jakby ktoś pytał...

proxima95    1

Posiadam Proxime i w instrukcji do niej pisze tak na ten temat:

"SYGNALIZACJA USTEREK SYSTEMU ŚWIEC ŻAROWYCH

Usterka świec żarowych sygnalizowana jest przez miganie lampki kontrolnej świec żarowych:

- po załączeniu kluczyka w stacyjce na poz. I miga lampa kontrolna świec żarowych 1x na sekundę-odbędzie się żarzenie w trybie awaryjnym jak przy niskich temp, bez względu na temp płynu chłodzącego

- ...2x na sekundę-świece żarowe nie grzeją (nie działają)

- jeżeli po rozruchu silnika ciągle miga to doszło do usterki regulatora świec żarowych a żarzenie nie było dokończone

Usterkę należy natychmiast usunąć-grozi wyładowaniem aku.."

mam nadzieję że pomogłem

Filemon2    0

Jeśli mrugała Ci kontrolka a bezpiecznik miałeś walnięty to na 99 procent masz zwarcie lub miałeś a chwilowo działa.Najczęściej są tam przyczyną przetarte przewody przy świecach żarowych.Ocierają sie tam o rurki od wtryskiwaczy.

krzysztofz14    14

A co gdy kontrolka wcale się nie zapala.Tak jest u mnie ,świece nie działają ,bezpiecznik jest dobry.Czy miał ktoś taki przypadek?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się