Polecane posty

lukasz150    10

Witam. Mam zamiar Sprzedac zetora 7245 i zakupic MF 3070 czy wyjdzie mi to na dobre? Co możecie powiedzieć o MF 3070? Jego spalanie, wady zalety itp. Prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzesinek    0

Cóż Ci mogę powiedzieć. Nie ujmując żadnej marce. Ale podoba mi się ten pomysł. Jeśli byś w miarę dobrze sprzedał swojego Zetorka to nie musiałbyś praktycznie dołożyć nawet do interesu a zyskał byś więcej mocy i młodszy rocznikowo traktor. Na spalaniu byś wygrał, na lepszym rozłożeniu masy, siły też. Koszty eksploatacji są porównywalne. Tankować i tak trzeba i tak. Komfort na pewno lepszy, widoczność czemu nie. ;) Ogumienie jest zbliżone. Ekonomiczniejszy na bank a i w agromie nie raz by Cię miło zaskoczyli :). Wszystko się psuje wiadomo. Czy ZETOR czy MF, można na pewno nim więcej i komfortowo. Trafisz dobry egzemplarz i będzie Ci służył i służył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz150    10

A co mozesz mi powiedziec na temat skrzyni biegów o ile sie orientowałem to jest 16x16 i 32x32. Ktora jest lepsza? Mniej awaryjna? A czy to prawda ze ciagniki z roku 88-92 maja wadliwe skrzynie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Nie to nieprawda nie ma czegos takiego jak wadliwa skrzynia w MF moze byc najwyzej zgiełdana juz albo sam ja wykonczysz jak nie bedziesz wiedzaił jak uzytkowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

dokładnie jak mówi przedmówca a bierz skrzynię 16x16 bo AB najczęśćiej ulega awarii przy nieprawidłowym urzytkowaniu załączaniu


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzesinek    0

A tam, nie ma się co martwić na zapas bierz AUTOTRONICA z w miarę szerokimi oponkami, umiejętnie korzystaj ze skrzyni i będzie ci latał i latał ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz150    10

A mam jeszcze takie pytanie czym sie rózni AUTOTRONIC od DATATRONIC??? Może ktoś mi to wyjaśnić? A i jak mozna poznac czy szkrzynia działa prawidłowo czy nie??? Sprawdzac czy kazdy bieg dobrze wchodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

A co do sprawdzenia to poszukaj dobrze na forum tylko dokładnie jest temat kupno MF 3060 tam wszystko jest opisane poczytasz i bedziesz wiedział ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Koszty eksploatacji są porównywalne.

chyba niewiesz co piszesz???!!!

 

nie ide w naprawy i remonty. zestaw sobie jedynie wymiane oleju i filtrów w obu ciągnikach, roznica siega kilkuset procent na niekorzysc MF.

a gdy przyjdzie zrobic remont skrzyni to wydasz polowe pieniedzy wydanych na zakup MF'a.

Nie mowie ze wszystkie są sfatygowane. Jednak cena na allegro (niska) swietnie pokazuje, ze te sprzety mają juz dosc... i awaria skrzyni w egzemplarzach za okolo 35tys zl jest dosc prawdopodobna.

 

koszty eksploatacji są niebotycznie większe na niekorzysc MF 3070.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michasko    1

wszystko zależy w jakim stanie jest dany ciągnik. napewno remont MF będzie sporo droższy od Zetora ale za to komfort w MF jest o niebo lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matis251    0

@pawelec Jak można się wypowiadać na temat kosztów czegoś jak się o tym zupełnie nic nie wie, 35tyś. za remont skrzyni? jesteś hardkorem jak tak myślisz za 35tyś. ja kupie drugiego takiego MF-a być może starszego ale napewno 35 tyś coś się wybierze. Ja tak nie toleruję ostro takich ludzi co nie wiedzą a gadają, właśnie taka propaganda dała tej serii miano najgorszej z całego fergusona a ja uważam że tak nie jest a z resztą nie nie tylko ja ( być może dlatego że ciągnik z owej serii posiadam). Nie ma co się oszukiwać, koszty eksploatacji nie są porównywalne. Ceną wymiany oleju w skrzyni rekompensuje to że mamy 32 albo 16 biegów z rewersem + półbieg elektrohydrauliczny a nie tak jak w zetorze 10+2 do tego zmieniane między nogami. W zetorze 83 dB w kabinie w MF jak się nie mylę 77 dB do tego były modele z klimatyzacją(ja na taki trafiłem) więc komfort jest lepszy chociaż w zetorze jest kabina bardzo obszerna i tam 5osób+kierowca wejdzie a do mf-a 2 osoby max (jechałem raz na trzeciego za siedzeniem to nogi mi zdrętwiały). Do spalania się nie wypowiadam bo nic na ten temat nie wiem ( w przypadku zetora ) a tak gadać aby gadać to mi się nie chce. Zetor to bardzo dobry ciągnik ale MF jest lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83
i awaria skrzyni w egzemplarzach za okolo 35tys zl jest dosc prawdopodobna.

 

Gdyby naprawdę naprawa skrzyni kosztowała to kupujesz albo drugą skrzynię , widziałem nieraz na allego lub kupujesz drugiego takiego samego mf'a ,a poprzedni zostanie jako dawca części. Bo za 35k zł można takiego mf'a znaleźć w całkiem przyzwoitym stanie :D


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

jak widzicie, nie zrozumieliscie mnie:)

ale wyjasnie wam jeszcze raz.

awaria skrzyni w egzemplarzach za 35tys zl.

 

dalej nie rozumiecie? :D


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matis251    0

Ja już ogarniam, to co napisałeś można interpretować dwuznacznie i dlatego tak napisałem. Pomyślałem że chodzi ci o awarie których naprawa kosztuje 35 tyś. zł bo już nie takie mity się słyszało. Za 35 tyś to ciężko coś naprawde dobrego znaleźć z dobrego roku, starszego się znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

Niemłody chyba bo ma nawiewy w dachu kabiny. Jak mojego 3095 bym tak wypucował to bym musiał wołać za niego 50 tys. :lol: Nadal jest w ofercie więc coś tu śmierdzi. Gdyby był taki na jaki wygląda to by już dawno poszedł. Jak szukałem 4-ki to wszystko co fajne sprzedane było, jedynie 6-ki można było trafić bo ludzie myślą że paliwożerne a jak sprzęt porządny podczepić to mniej spali niż przeciążona 4-ka. Trzeba by go widzieć i pojeździć. Wydaje mi się że jest malowany, a takich ciągników nie brałem pod uwagę w moich poszukiwaniach. Pomalować to sam mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacyK    0

chłopaki chłopaki...

posiadam takiego MF i mogę go tylko chwalić...

a ten 3070 z allegro oglądałem go i nic w nim złego ani dobrego nie widzę...

cena jest niska...

ja za mojego w zeszłym roku dałem 37 i pół i jestem zadowolony...

czasem lepiej dorzucić kasy nisz potem biegać i szukać części które do fergusona nie są tanie

 

PS. kupiłem tanio i dobrze :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten z allegro ładnie wygląda w środku nawet zadbany obczaj jaką ma skrzynie speed... czy dyna... Dobrze by było gdybyś miał przy oględzinach człowieka który się zna na tych sprzętach, lepiej dwa razy sprawdzić niż później żałować.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacyK    0

Racja...

Patrz szczególnie na skrzynie biegów:

-sprawdzi czy ma wszystkie biegi polowe i szosowe.

-czy działa mu tzw "przyspieszacz"

no i silnik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj