akernolat

Ładowarka teleskopowa używana

Polecane posty

akernolat    26

merlo dlatego nie, gdyż jest w ogóle niepopularna u mnie i z częśćmi będzie ciężko:p

a manitou to się zastanawiałem:p ale ma mój wujek ma je i odradza mi:P a manitou z tego co wiem ma skrzynie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma MANITOU wprowadziła na rynek ciekawą maszynę 

 

http://www.allegro.pl/item938687909_koparko_ladowarka_teleskopowa_manitou_mlb_625.html

 

 

to jest idealna sprawa dla gospodarstwa i zawsze można sobie dorobić przy wykopach czy ładowaniu a nie rozważałeś czasami ładowarek teleskopowych NH 

 

http://www.allegro.pl/item940372324_new_holland_lm_435a_2005_rok_3_tony_7_metrow.html

 

cena nie jest aż tak wysoka jak na ten rocznik  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek46ha    1

Ja mam na marginesie takie małe pytanie do użytkowników hydrostat. ładowarek( jak w moim ostatnim poście).

 

Domyślam sie że do ciągniecia przyczep (np.z belami) używacie ciągnika.

Ale jak macie pole powiedzmy 5 km od gospodarstwa i jedziecie rozsiewac nawozy.

To bierzecie ciągnik z rozsiewaczem, a przyczepę z bigbagami czym ciągniecie? Drugim ciągnikiem , a z tyłu jeszcze 3 operator z pustą ładowarką śmiga? Bo przecież bigbagi trzeba jakoś wrzucic:) Przyczepę niekoniecznie da się przypiąc za rozsiewaczem.

Taki 100 konny claas na hydrostacie pociągnie bez większej szkody dla siebie małą przyczepę?

@ dawidg pisze że na krótkich dystansach dusi swój sprzęt jak się da. Ale przy sredniej odległości 1 - 6km to bardzo obciąży ładowarkę?

Bo pustą ładowarką to chyba można śmignąc kilkadziesiąt km na hydrostacie?

Zadaje takie pytania bo w mniejszych ładowarkach wszędzie jest hydrostat. Mi takie 523MLT czy claas targo osiągami spokojnie wystarczy i gdybym ją kupił to chciałbym sprzedac ładowacz i wykonywac w/w małe prace transportowe. Najwięcej pracy jest w gospodarstwie, ale w końcu to nie jest tylko ładowarka podwórzowa i trochę kosztuje...

Dealerzy mówią różnie , a ciekawy jest co robią użytkownicy takich używanych czy nowych sprzętów?


Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ciągnąć możesz. Ale jest kilka kwestii do których ładowarki nie są przystosowane. Mają hamulce które jak zaczepisz przyczepę muszą hamować mocniej przez co szybciej się zużyją ( widziałem w ogłoszeniach z anglii czy niemiec ładowarki telesk. z pneumatyką na przyczepy ba nawet 2 obwodowe mieli), układ hydrostatyczny mając większe obciążenie powoduje zwiększoną temp w układzie, pompa i silnik są bardziej obciążone (szybsze zużycie). Mosty napędowe są przystosowane do przenoszenia dużego momentu a nie prędkości obrotowej (większe grzanie itd)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Na tabliczce znamionowej w tym NH jest błąd (Gmgh zamiast Gmbh)-więc jeżeli Włosi nie potrafili nawet porządnie tabliczki wypisać to jak musi być sklecona reszta ?biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

w instrukcja Weidemanna T5625 CX80 jest napisane, że masa przyczepy przy 10% spadku terenu może wynosić z hamulcem 8t, bez hamulca 1t.hamulec tylko hydrauliczny.

 

myślę, ze to ładowarki z hydrostatem dobra byłą by przyczepa z hamulcem najazdowy.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek46ha    1

...układ hydrostatyczny mając większe obciążenie powoduje zwiększoną temp w układzie, pompa i silnik są bardziej obciążone (szybsze zużycie). Mosty napędowe są przystosowane do przenoszenia dużego momentu a nie prędkości obrotowej (większe grzanie itd)

Pomijając kwestie techniczne ( zakładam że kupię używaną ładowarkę ze sprawnym hydrostatem) to pisząc to nie przekonałeś mnie do jej walorów transportowych nawet bez obciążenia.

Dalej zastanawiam się co robią ludzie gdy załóżmy mają zwieźc bele z odległego pola. Przyczepy ciągają traktorem i jeśli nie maja ładowacza na ciągniku to pustą ładowarką musza śmignąc (oczywiście w miarę szybko), załóżmy 15 km, kładą bele, wracają zdejmują bele itd. - ładowarka zrobi w ciagu dnia parę kursów to policzcie ile kilometrów będzie.

Ładowarki z mechanicznym układem to już inna klasa wielkości - cenowo tym bardziej. Obecnie chyba wiekszośc pracujących ładowarek nowych i starych jest na hydrostacie. Podałem już drugi przypadek przy którym mam wątpliwości. Wiem że sporo ludzi nie sprzedaje swoich ładowaczy i niekiedy wyręcza w ten sposób ładowarkę. Generalnie gdy ktoś kupi ładowarkę to chyba już nie chce miec innych sprzętów do ładowania. Wydac tyle pieniedzy i póżniej byc średnio zadowolonemu?

Chyba za dużo się naczytałem o minusach hydrostatu i mam o tym krytyczne rozumowanie ...

Napiszcie że nie mam racji - bo jednak chciałbym kupic ładowarkę:)


Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Można jeździć ja jeździłem nawet ponad 10 km bez przerwy. jadąc tam 18km/h to sobie policz jeszcze pare górek i się robiła dobra godzina jazdy. Raz zrobiłem przez dzień po drogach z 40km do tego jeszcze prace między czasie. Da sie jeździć ale jazda na max gazie bo wiadomo wtedy max prędkość ale każda górka i jedzie połowę wolniej (w przypadku mojej ładowarki bo już 10000h na liczniku) a zachacz jeszcze przyczepe?

 

Fakt ja u wuja jeździłem za nim lub przed nim jak słomę zwoziliśmy bo inaczej się nie dało ale to max 3km w jedną stronę.

 

Ostatnio pomagałem mojemu ursusowi 902 z 2 przyczepami jak kore woziliśmy ale to pod stromą górkę go wyciągałem bo sam to się ślizgał bo jeszcze po deszczu i błoto i luźne kamyszki na górce były to max gaz i przełączając żółw/zając 0 różnicy.

 

Ja teraz kupując ładowarkę to tylko na przekładni hydrokinetycznej bym chciał. chyba że nowy hydrostat by mi przypadł do gustu bo ten mój to już wyżyłowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Nie wiem jak nowsze claasy ale te starsze to są sandersony tylko pomalowane w kolorach claasa. Do JCB jest zdecydowanie lepsza dostępność części, znaczna część pasuje od koparek a serwisów jest dużo.

Sam wybrałem JCB choć Claas z wyglądu bardziej mi się podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

A ja hmm zauważyłem ze wkradł się tu też temat o ładowarkach przegubowych a w tym temacie chodzi o ładowarki teleskopowe :) Ale piszecie też o hydrostatach. Czy w ładowarkach teleskopowych jak i przegubowych są takie same? Czy może w teleskopowych są silniejsze? Jak to jest?


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Są takie same tzn zasada działania jest taka sama i budowa. Jedynie czym się róznią to pompami i silnikami jazdy (mniejsze-większe zależy od wielkości maszyny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

a co myślicie o ładowarce massey ferguson? ostatnio widziałem i bardzo mi się spodobała:D czy ktoś ją posiada albo wie na jakiej słynnej marce jest ona wzorowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

a dlaczego kombinujesz z wynalazkami? tzn mało znanymi. patrz na te co są części dostępne w przyzwoitych cenach np JCB, Manitou już tu chyba trochę gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

ale częsci do takiego mfa można łatwo sprowadzić:) a za taką samą cene można kupić ładowarkę w lepszym stanie:D

kiedyś chciałęm kupić matbro za 40 tyś i mi odradzono:p kupił ją mój daleki znajomy to cały czas na nią narzeka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

jutro jadę obejrzeć kilka ładowarek w okolicy bo wiosna się zbliża a ja dalej na sprzęt jestem niezdecydowany:/

ale najbardziej podchodzi mi jcb i john deere:p z ładowarek claasa zrezygnowałem gdyż jest ich bardzo mało:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Nie wiem jak john deere ale w tamte wakacje oglądałem aukcje na necie z ładowarkami to nie widziałem ich a w tym roku trochę ich przybyło. Ciekawe jak się spisują?


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
    • Przez paulo9999
      Witam. Mam okazję kupić ładowarkę Atlas w przystępnej cenie ale niestety ma zepsuty napęd hydrostatyczny. Czy może orientujecie się ile może kosztować mniej więcej naprawa ów napędu? Czy jest to w ogóle opłacalne. Ta ładowarka nie zalicza się do nowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj