pablo2286

HL 8011-Przeróbka na trzy stronny wywrot

Polecane posty

pablo2286    0

witam, chciałbym sie dowiedzieć czy ktos z Was przerabiał bądż słyszał, że ktoś kombinował przy wywrocie HLki na trzy strony. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomek    51

według mnie to hl mają za cienką ramę na wywrot na jeden tłok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ja przerabiałem przyczepe 4t z dwu a trzy stronny wywrot.Wrazie pytań to zajżyj do galeri może coś jeszczde jest bo niepamientam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo2286    0

przyczepe oładowności 4t to można ale przy 8-10 tonach nie jest już chyba tak kolorowo....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

ja kolego przyczepe robiłem miesiąc i ona od 20 lat wozi ładunki 7t, także 8-10t to żaden problem ale trzeba sie troche znać anie jak ktoś mądry ci napisze że wystarczy odłączyc pierwszy siłownik. ;) Rame jedną i drógą wzmacniałem.Radze jak co to potrenowac tylko na 4 tonówce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo2286    0

a po co mi 4 tonowka do tyłu ;) to za mało, robiłem remonty Hl od postawy stała tylko na 4 klocach a potem była totalnie rozkręcona, a z tym odpięciem pierwszego siłownika to ktoś dobrze ,,przrywalił'' coś nie wiem kto, ciekaw jestem jakbyś miał wysypywać 12 ton zboża do tyłu i inne płody czy też byłbys taki zadowolony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Mam 3 przyczepy o ładowności kazda 15t pszenicy i sam je remontowałem także 8 to dla mnie pikuś. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gangster    7

U mnie kolega przerabiał HL8011 na trzy stronny wywrot


Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

koszt siłownika 2200zł z kołyską + wzmocnianie ram sama stal do 2tyś zł noi tarcze, elektrody itp min 5tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo2286    0

Jest MAGIC który by sie podjoł, dostarcze mu gołą rame i w niedużych pieniądzach jest zrobi mi to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik-k    0

hl sie wygina przy 2 siłownikach a jak na jednym rypniesz 12 ton to jak zapałka szczeli... jak bedziesz ładował tak jak na dowodzie pisze to ok gra jest warta świeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo2286    0

co rozmawiałem z mechanikiem to mówił ze cała góra jest do wyrzucenia trzeba większe ceowniki, ale one są troche za dlugie ponad 5 metrów, a co do wyginania się to pokaż mi hlke która sie nie wygieła, ale pózniej wraca i sie prostuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik-k    0

napisz mi na PW swoj e-mail to ci wyśle zdjęcie ze już po wygięciu tak zostało ale mniejsza z tym no jak zmienisz na ceownik w nadwoziu na grubszy (chyba z 120 na 140) to bedzie elegancko. Wyrażam opinie na przyczepe w orginale. Jak chcesz zrobić to dobrze pomyśl nad wzmocnieniem podwozia bo tylko z tym będzie problem. Proponuje ci zamknąć ten cewonik w podwoziu paskiem blachą dobrej jakości gr 8mm-1cm to powinno być ok ale gwarancji nie ma. Jak bedziesz miał zrobione i wytestowane odezwij sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo2286    0

wycenił mi na ok 8 tys z całą górą nową, przyczepa do wyjazdu.

oświetenie malowanie i wogule wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek5227    7

Odświeżam. Wie ktoś ile orientacyjnie może kosztować piaskowanie i malowanie całej (rama i skrzynia) przyczepy hl 8011?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumis45    1

tez mialem ochote przerabiac moja hlke na 3 stronny wywrot ale jak zobaczylem ten filmik to stwierdzielm ze mi taki patent wystarczy i szkoda eksperymentow


Niezawodność Jest Naszą Siłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

czy ktos przerabiał, jak wzmocnić ramę? Musze cos wykombinowac bo zakład zmienia linie i bedzie tylko kosz przyjęciowy, na bok nie wysypie marchwi


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj