senator18

Fortschritt - problemy z ustawieniem

Polecane posty

senator18    0

witam wszystkich i jednoczesnie pozdrawiam moje pytanie dotyczy ustawienia sit w e-514 przy omlotach zboz i rzepaku moza ktos wie z praktyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

A jakie masz dolne sito?

Górne masz żaluzjowe a dolne bywają stałe wówczas do omłotu rzepaku musisz mięć inne sito.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Sita do rzepaku dolne o średnicy ok. 0,4-0,5 cm, górne żaluzjowe zamknięte przy koszeniu rzepaku. Do zboża średnica około 0.7cm powinny wystarczyc, górne żaluzjowe regulujesz. My kosiliśmy rzepak na sicie 0,7 to leciał nam syf.

 

Wiesz jak ustawic młocarnie, wiatr?

 

tytuł tematu poprawiłem

Edytowano przez Matey

KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
senator18    0

witam,w moim forszaju mam dolne i gorne sito regulowane a jesli chodzi o wiatr to na kole jest skala od 1 do 5 pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Ah w takim razie przepraszam za pomyłkę, ja spróbowałbym otworzyc delikatnie górne sito, dolne zamknac, bo rzepak powinien przez zamknięte sito żaluzjowe sobie przeleciec. U mnie zakresu wiatru nie ma, także patrze na zaczep ile leży i ewentualnie zmniejszam/zwiększam :)

 

Twoja E-514 to MDW?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
senator18    0

witam, moja 514-stka jeat z 89r.i ma silnik perkinsa jest czerwona ale nie pisze na niej MDW

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Superman    0

WItam. u mnie górne jest zaluzjowe, ustawiasz taka dziure aby ziarno moglo przez nie przeleciec, jak ustawisz zbyt duza dziure to ci sie zatka ze zboze nie bedzie lecialo i nawet nie pomoze wiekszy wiatr. Ja na zbozu na dolnym mluce 6,5-20 cos na podobe i mam super kazde zboze na takim ustawieniu mluce ( sa male korekty górnego sita ) a co do ustawienia wiatru to ja to robie na oko tj gdy mlucisz przenice czy przenrzyto to ustawiasz wiatry prawie na maxa, a na jeczmieniu wiatry zmiejszasz. Nauczysz sie tego wszystkiego jak wyjedziesz w pole . Tylko pamietaj nie zbyt duza dziura na sicie górnym bo ci sie zatka, ja tak mialem jak pierwszy raz mlucilem i nie wiedzialem co jest, zwiekszylem wiatry to znowu cale zborze mi wywialo, dopiero az zmiejszylem dziury na sicie górnym i bylo ok. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osekw2345    0

panowie mam problem. posiadam fortschritta e-512 no i normlanie jade sobie na pole no i kosze kosze a na podsiewaczach i sitach syf niprzecietny mase kłosów itd chyba cos nie gra i tu moje pytanie co??? wujek ma identyczny kombajn i jak kosi kosi i w jednym momencie wylaczy kombajnn u niego jest czyściutko. wiec co moze nie grać w moim kombajnie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

ale jak, chwila, kombajn jest na obrotach, kosisz sobie powiedzmy pszenice i nagle naciskasz sprzeglo, mlocarnie wylaczasz, heder wylaczasz, wyrzucasz na luz, zmniejszasz obroty i wychodzisz z kombajnu i masz zawalone sita?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

ja bym najpierw przed wylaczeniem mlocarni chwile poczekal (z 15 sekund), az kombajn przerobi tą mase, dopiero pozniej wyszedł i patrzał na sita


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osekw2345    0

no dobrze ale u mnie mozesz stac caly dzien a ci wszystkiego nie wyrzuci. wujek młócil u nas 512 i w jednym momencie silnik umarl i kombajn sanol a u niego na podsiewaczach i sidach jak bys palecem napruszyl czysto nic wiecej. i wlasnie sie zastanawiamy co z nim jest bo kurde czym wiecej na podsiewaczach i sitach tym ma ciezej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Nie pisałeś czy ziarno w zbiorniku masz czyste . A przyczyny mogą być różne np. za mały wiatr na wentylatorze , mokre zboże ,co do podsiewacza to też się go czyści zwłaszcza po deszczu , to samo sita , jeśli górne otworzysz za bardzo to dolne ci zapcha , musisz popróbować nie wystarczy jechać do przodu z czasem dojdziesz do wprawy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

No to jesli ziarno jest czyste, to wnioskuje ze wiatr jest wporzadku.

 

Nie wiem czy dobrze rozumuje i pamietam, bo swojego kombajnu od dawna nie widziałem, ale jest chyba w E-512 mozliwosc ustawienia kąta lecącego powietrza, to by mogło tłumaczyc czemu sita masz zapchane, ale podsiewacz sie do tego nie łapie

 

A sam podsiewacz na najwyzszych obrotach jak pracuje? moze chodzi on zbyt wolno, i nawet pomimo wysokich obrotów masa w kombajnie jest podawana wolno?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osekw2345    0

no dobrzee tylko ten podsiewacz tam sie zbiera masaa zbozaaa... zbiornik jest napewno caly... na podsiewaczu masa klosów i ziarna a sita pozapychane.. stawiamy ogólnie na klepiskoo i cepy i chcialem sie doradzic. a zna ktos moze wymiary mlocarniii jakie powinny byc u góry i na dole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227
Napisano (edytowany)

Pisałem podsiewacz musi być czysty , wydrapany z wszelkich resztek , jeśli twój kombajn stoi na zewnątrz musisz go czyścić po każ dym deszczu lub po dłuższym przestoju . Młocarnia ma za zadanie młócić i tle , od czyszczenia jest podsiewacz , sita i wentylator .

Edytowano przez andrzej612b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

wg mnie wymiana cepow i klepiska nic nie da, zostaje przy swoim, czyli tym ze podsiewacz za wolno "pracuje" przez co wolno przekazuje mlocona mase do tylu kombajnu


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Młocarnia to trochę za dużo, silnik powyżej 2000. Wysokie obroty młocarni mogą nadmiernie rozdrabniać słomę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaniuka125    0

witam,zacząłem kosić rzepak i kiedy przymkne sita prawie całkiem to pszenica która jest w rzepaku zatyka mi je,kiedy je troche otworze to wtedy wszystko jest ok. lecz leci więcej "syfu" do zbiornika-co zrobić???I moje drugie pytanie dotyczy tej blachy za sitami jak ją ustawić do rzepaku?-kiedy dam do góry wtedy nie wyrzuca do tyłu lecz dużo kurzu i drobnicy leci na powrót a gdy dam na dół to jest ok lecz więcej gubi.Prosze o porade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

a te sito domyka ci sie całkowicie? I nie bardzo rozumiem, jak ci sie moze zatykac sito pszenicą jeśli sito masz zamknięte, możesz troche jaśniej?

 

blacha z tyłu powinna byc ustawiona tak jak piszesz "do dołu" a najlepiej równo z sitem. To że dasz ją wyżej spowoduje tylko że w zbiorniku będziesz miał wiecej brudu, a to co wylatuje z tyłu to jest sam śmiec, zapamiętaj że nie da sie ustawic kombajnu tak, żeby zebrał co do jednego ziarka :)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Poszukuje opisu skrzynki bezpieczników w E-514. Który od czego odpowiada i jakie natężenie ma mieć.
      Z góry dziękuje :)
    • Przez KrzysztofL
      Witam mam nietypowy problem .Odebrałem silnik po kapitalnym remoncie ,założony do kombajnu pali , ciśnienie na zimnym 5,5  rozgrzany 4 atmosfery ,ale problem polega na tym że zapala mi się kontrolka zabrudzenia filtra ( ciśnienia oleju ) . Wymieniłem filtr na nowy ,nie pomogło , wymieniłem czujnik ciśnienia oleju i można powiedzieć że pomogło tylko na odwrót. Przy zgaszonym silniku kontrolka się nie świeci ale gdy odpalę kombajn to kontrolka się zapala . Nadmieniam że ciśnienie pokazuje 5,5 na zimnym . nie mogę docierać silnika bo nie wiem o co chodzi z tą kontrolką . Brak mi pomysłów . Pomocy.
    • Przez pi0tr
      Witam.
      Mam następujący problem z moją maszyną. Podczas koszenia dosyć często zdarza się że bęben młócący nie pobiera materiału. Heder i przenośnik pochyły działąją bez zarzutu, słoma gromadzi się na wysokości chwytacza kamieni (był czyszczony kilka razy, niczego to nie zmienia) i wraca górą przenośnika do ślimaka i tam kombajn go 'wypluwa'. Jak już bęben złapie to co się nagromadziło to zazwyczaj kończy się to zabiciem młocarni. Taśma przenośnika jest dosyć luźno ale to nie ona jest problemem - słoma jest wciągana do podajnika i stamtąd wraca. W okolicy chwytacza kamieni wszystko wygląda normalnie - nie ma żadnych przeszkód, nic nie jest wygiętw, wygląda jak fabryczne. Czy ktoś ma pomysł jaka może być przyczyna tego problemu? Prosze o pomoc - usterka zabiła już dwa pasy napoędzające całą młocarnię i dwa pasy od bębna.
    • Przez Michael18
      Witam Serdecznie, jak w temacie. Niestety nie wiem co mam zrobić, aby odpowietrzyć wysuw motowideł w kombajnie 514. Proszę o wytłumaczenie co mam dokładnie zrobić. Z góry dziękuję za pomoc! 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam,
      mam problem z fortschrittem e514 dużo słomy wpada na podsiewacz i sita, co później idzie do zbiornika.
      Próbowałem już różnych rozwiązań zmieniłem nawet dolne sita na żaluzjowe, ale myślę że problem może tkwić w odrzutniku lub coś za bębnem jest nie tak. Słoma z bębna powinna raczej wpadać na wytrząsacze a dużo mam jej na sitach i już nwm co mam zrobić.
      Proszę o rady, pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj