Ferdek07

Akustyczny sygnalizator do Sipmy Clasic?

Polecane posty

Ferdek07    75

Czy warto dopłacić za akustyczny sygnalizator do klasika to jest w komplecie chyba z tym panelem cyfrowym, dieler odradza że to tylko zabawka, więc czy to jest w ogóle trwałe? i dużo ułatwia prace, bo tak to za sznureczek trzeba pociągać w klasiku czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Wygodne to jest bo nie patrzysz cały czas na zegar tylko słysząc sygnał puszczasz włącznikiem na panelu sznurek/siatkę i po robocie. Po całym dniu odwracania się kark lubi poboleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

i tak trzeba sie obracać.Może nie ciągrąć,ślizgac się,zerwać sie albo zsunać wiec wszystko ze sznurkiem musi byc pod kontrolą.

a ile trzeba doplacić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

1600zł no ale interesuje mnie kwestia czy to warte czy nie czy tylko tak jak sugeruje dieler zwykła pierdułka która zaraz się rozleci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trafik    0

,, Diler odradza bo to tylko zabawka"- co to za diler który nie liczy się ze zdaniem klienta.

 

Jak ja kupowałem Sipmę to nie było czegoś takiego i wg. mnie opłaca się dopłacić te 1600zł.

Plusy:

- nie będzie Ci się kurzyć w traktorze podczas belowania słomy(ja mam załączanie owijania na sznurek, więc szyba tylna jest ciągle otwarta i strasznie się kurzy).

- nie musisz ciągle patrzeć na wskaźnik komory.

- lepszy komfort pracy.

 

Ja osobiście założył bym to bez wahania ale Wybór należy do Ciebie.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

ja podobie jak kolega wyżej mam to w swojej prasie z 98 roku i fajny bajer działa do dziś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

No prace to na pewno ułatwia. Nie musisz ciągać sznurka i Kontrolować cały czas manometru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

od 98 r to jest? tzn. na tym panelu naciskam guzik i owija, a tak wogóle to jak wygląda cały cykl podczas formowania owijania i wyrzucenia balota, naciskam tylko te guziczki na wyświetlaczu, czy obsługuje też dzwignie od hydrauliki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@Dodi tak dla formalności to żeby nie było niejasności, sygnalizator akustyczny to jest cały ten panel ze wszystkimi funkcjami, to dlaczego to w sipmie tak durno się nazywa sygnalizator akustyczny :blink: no i oczywiście kiedy to zaczyna piszczeć to mogę sobie dowolnie ustawiać tak?

 

ps. jak myślcie ile na max można dostać rabatu na sipmie bo na mój gust to na dzień dobry 15% ile jeszcze na max dało by się wytargować? :huh: 20% by wypuścili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

@Ferdek Sipme masz plan brać na PROW czy normalnie?? Pytam bo za kasę nowej Sipmy można mieć zachodnią ze zmienną komorą :blink: Oczywiście używkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Normalnie, nie na prow, ale prasa musi być nowa, bardziej jestem za metlafachem ale i klasika biorę pod uwagę,

ps. jak klasik ma ten panel to ma też ten zegar na obudowie tak? ten bzyczek można sobie ustawiać przy jakim zgniocie się włącza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

ferdek jak zwykle zanim cos "kupisz " to musisz wymęczyć ludzi pytaniami o szczegóły. zegar w klasiku jest cały czas. patrzysz n niego i widzisz czy belka jest gotowa czy nie. ciśnienie rośnie w miarę dobijania beli. hydrauliką otwierasz i zamykasz klapę wyrzucając bele.w farmie nie ma zegara bo ma inny wskaźnik. i co szykujesz prasę do ferdka to nie licz że z metalfachu będzie z nią chodził. dilerzy mówią że ma małe zapotrzebowanie na moc ale to nieprawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

He wymęczyć nie wymęczyć, chyba po to właśnie jest te nasze kochane AF :blink:

 

prasa będzie do r3 :huh:, a odnośnie porównania metalfach/sipma to jak jest z częściami, czy do metalfachu dużo trudniej jest z częściami?

No i odnośnie tematu, to z klasikiem bez komputerka musiał bym zawsze z otwartą tylną szybką pracować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

to nie komuna części są do wszystkiego. do pras to przeważnie łańcuchy i łożyska a to wszędzie dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

To co będzie lepszą inwestycją ten klasik czy metalfach, bo na sipmę trzeba się decywoać do końca miesiąca :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

myślałem że założysz ładowacz do r3 a prasował będziesz ferdkiem. z sipma to dałby radę. no ale jak duży do prasy to może być i sokółka. tylko w walcowych jest problem z suchą słomą.potrafi się zapychać. jak brać nowa to od razu z siatką .o wiele szybciej idzie robota. a co do upustu to gdzie dają 15 %.myślę ze 10 to jest max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ceny sipmy to jakaś parodia np. klasik na szerokich kapciach to 48700zł a do kupienia za 41 tyś zł podobnie farma II cena 54 tyś a kupić można prawie 10 tyś taniej, a od 1 kwietnia jeszcze 5% podwyżka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kinius1145    0

u nas Classica można kupić za 42 brutto, a za Farmę II zapłaciłem 47 brutto i myślę, że lepiej poświęcić te 5 tyś i kupić już coś lepszego.

a co do tego sygnalizatora to mam pytanie: kiedy on zaczyna piszczeć gdy wskaźnik jest już w górnej części czerwonego pola czy jak tylko zaczyna na niego wchodzić?? bo oglądałem film na yt i wydawało mi się, że operator dość słabo dobijał, owijanie włączał jak tylko ta strzałka od pokazywania wypełnienia komory pokazała się na czerwonym polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

na czerwonym, u nas gościu robi usługi to owija jak tylko wchodzi na zielone he he 6zł/sztuka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markus    27

Czujnik można ustawić jak się tylko chce, wystarczy dwa klucze 22 i trochę zabawić się, ja mam czujnik cofniety do końca i mam cicho w kabinie, po kilku godzinach prasowania potrafi dać się we znaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinKdziak
      Mam pytanie do posiadaczy pras sipma z 279 ,jak długi posiadacie przy nich wałek wom ,bo przy swojej nie mam i muszę kupić,który będzie pasował długością do Zetora 5011 lub ursusa c 360.
    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj