tomek27r

Wydajność sortownika do ziemniaków

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
blacha    26

Ten pierwszy to zależy głównie od kondycji tego co kręci :huh::D

Co do tego drugiego to podobny w ofercie ma Krukowiak tam wydajność max wynosi 2,5 t/h przy silniki 1,1 kW

Ten trzeci też będzie miał wydajność ok 2 t/h

No, ale wydajność sortownika jest sprawą umowną, bo zależy od mocy silnika, używanych aktualnie sit(tj. wielkości oczka), a także od jakości i wielkości ziemniaków oraz ich przeznaczenia (bo wiadomo ziemniaki jadalne przeznaczone na handel sortuje się dokładniej niż np. przemysłowe na skrobie. No a przedstawione wyżej sortowniki to chyba tylko się nadają do sortowania z kopca na sadzeniaki, aby oberwać zbyt długie kiełki - szczególnie dobry jest ten 1 :blink::D .


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja mam taki jak ten 1. U meni nie trzeba kondycji do kręcenia bo tym zajmuje się silnik elektryczny :blink: A raczej zajmował ob od kilku lat nie ma już co sortować :huh:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Wczoraj kupiłem taki jak ten pierwszy - na tabliczce znamionowej ma wpisaną wydajność 2,7 t/h. Wg mnie mocno przesadzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Mam zarówno pierwszy sortownik z listy jak i trzeci.

-Ten pierwszy to dobrze nadaje sie do zimeniaków ze sporymi kielkami, ladnie je obtrąca. Ale nie ma workownicy co bardzo przedluza czas pracy i potrzeba dodatkowych osob do wysypywania. Zalezy w co sie robi ziemniaki (worki, skrzynie, skrzynki itp.) Co do wydajności to jak juz predzej ktos mowil wszystko zalezy od ziemniakow oczywiscie. Ale nie wiecej niz 1t no moze 1,2t na godzine to max. Oczywiscie mowie o sortowaniu ziemniaków jadalnych we worki.

-Drugi i trzeci to podobne konstrukcje. Polecam trzeci sam takiego uzywam. Idzie bardzo ladnie. Tylko siatka sortujaca mogla by byc dluzsza. Kiepko ida ziemmniaki z duzymi kielkami. Wydajność to ok 2t na godzine. Ale trzeba sie tez niezle uwijac i musza byc 2 osoby przy workach. Ale sortwonik prosty i godny polecenia.


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Zalezy od ustawienia kosza zasypowego ;) jak na samym dole to wydajność mniejsza im wyzej tym robota idzie szybciej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

to dawny 'puck'. wydajność do max 1,5t - 2t na godzinę.

 

@limusine dobre spostrzeżenie ;)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

pilnie potrzebny sortownik typu puck 614, 616, badz inne, wydajnosc min 2t/h.

moze macie jakies kontakty do ludzi ktorzy zajmuja sie sprzedaza uzywanych sortownikow? Mile widziane cos z lubelskiego! Szukamy cos od dluzszego czasu i ciezko idzie. Jak juz cos jest to zazwyczaj pomorze, wielkopolska.

 

musi miec wlasny podajnik, kpl sit i stół przebierczy z workownicami.

pozdro!


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

znajomy ma bordinga i jest zadowolony. Na allegro ostatnio pojawiło się sporo sortowników, tylko jak na używki to moim zdaniem drogo się cenią. :blink:


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKARD    0

Witam,

 

Posiadam taki sortownik na sprzedaż. Kupiłem właśnie nowy i jeszcze nawet ogłoszenia nie puściłem nigdzie.

 

Jeśli jesteś zainteresowany to we wtorek zrobię zdjęcia i Ci podeśle na maila.

 

Cena jaka by mnie interesowała za niego to 5000zł.

 

Jest w pełni sprawny, pracował u mnie jakieś 7 lat.

 

Podajnik taśmowy, stół, i rolki na których można odsortować sporo. Są też dysze do spryskiwania na stole.

 

Jeśli jesteś zainteresowany to proszę o tel 512 488 027 i podeślę Ci zdjęcia.

 

Pozdrawiam

Łukasz Solski

 

p.s. pow Sochaczew, woj Mazowieckie.


www.lukard.pl - artykuły rolne - nawozy, środki ochrony roślin, materiał siewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodak11    0

Witam. Szukam sortownika, którym bało by rade odsortować buraczek czerwony, macie może jakieś doświadczenia lub słyszeliście o takich maszynach? Przedlądając różne ogłoszenia to zazwyczaj do ziemników i cebuli a na nowe to jeszcze nie ten czas.Pomożecie??? ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

@lukard

 

Mogłbys podesłac mi zdjecia tego sortownika?

 

jestem z sochaczewa i miałbym bardzo blisko

 

moj email: bartolomeo8888@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodak11    0

@lukard jeśli nie zrobiło by Ci to problemy również poprosze o zdjęcia na e-maila pablito05@wp.pl Pozdrawiam :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez GranicaMen
      Cześć, jak w temacie z siłownika leje się olej i przydałoby się go oddać do regeneracji, przystąpiłem do jego demontażu i z przodu bez problemu wyjąłem zabezpieczenie ze sworzniem ale z tyłu pod podestem siedziałem z 2 godziny i nie dałem rady wyjąć sworznia. W jaki sposób jest zabezpieczony i gdzie znajduje się zabezpieczenie aby go wyjąć, góry dzięki 
    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj