Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
powsinoga

olej hydrauliczny

Polecane posty

Nikita_Bennet    100

952.3 ma tak samo jak 820 trzy wajchy. Tak samo odpowiadają za pary wyjść.

Problem jest tego typu że w rozsiewaczu otwieranie i zamykanie den jest hydrauliczne czyli aby otworzyć dna muszę wtłoczyć olej w jeden przewód a aby zamknąc dna muszę wtłoczyć olej w drugi przewód ale w tym pierwszym przewodzie nie może być wtedy ciśnienia.

sebe1033    62

a bo pewnie jednak pomieszałeś ;) w siewniku Masz 2 siłowniki to każdy podłącz pod jedną dźwignię i w tedy jedną dźwignią otwierasz jedną dziurę, ale wtedy (tego się obawiasz pewnie) musisz 2 wajchy razem ciągnąć ale i tak mniej roboty niż przestawiać raz jedną raz drugą

Nikita_Bennet    100

Siłownki są dwa to fakt ale są razem spięte pod jednen przewód czyli jak tłoczę olej w jeden przewód to oba pracują jednocześnie otwierając dna. Jak tłoczę w drugi przewód to jednocześnie są oba zamykane.

Pewnie myślisz że otwieranie mam hydrauliczne a zamykanie na sprężynę a tak nie mam bo i otwieranie i zamykanie jest sterowane hydraulicznie.

Martwi mnie to że muszę jednocześnie jedną dzwignię cofnąć a drugą dać do przodu - jak tak robię to zmieniają się jeszcze cyferki na wyświetlaczu (mth/prędkościomierz) a że instrukcja PRONARu jest strasznie uboga to nie wiem czy dobrze robię ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

sebe1033    62

;) czyli te siłowniki są jak jeden czyli Podłącz się pod jedną sekcję (czyli np 2 wyjścia z prawej) i wtedy Masz jak w każdym ;[

tzn dźwignia ma 4 pozycje

1 (do tyłu/dołu) zamykanie

2 nic/stop

3 luz/opuszczanie

4 otwieranie

Nikita_Bennet    100

4 pozycje to są w instrukcji ;)

Jak ruszam dźwnigniami to zawsze są 3 (max do przodu, po środku i max do dołu).

Siedziałem dziś w 1025 i tam ostatnia dźwignia ma 4 pozycje a 3 wcześniejsze mają tak jak u mnie tylko trzy pozycje (mam 952.3).

sebe1033    62

bo nie ma możliwości zblokowania i trzeba wyczuć w którym to momencie jest 3

możliwe że pomieszałem 3 i 4 tak raczej ;)

TE dźwignie przy kierownicy są na tych samych rozdzielacz więc pozycje tak samo

I działają tak samo jak w 330 czy zetorze 7211 tam też trzeba wiedzieć gdzie jest ciśnienie na 2 gniazdo ;[

S-Piotr    48

Nie nie każda dźwignia ma 3 (słownie; trzy)pozycje tak jak opisałem wcześniej.

sebe1033    62

Mam starego mtz ale wiele się nie zmieniło te 3 dźwignie przy kierownicy są na tych samych rozdzielaczach więc skoro ta od tuza ma 4 pozycje to i dwie pozostałe tak samo, więc jeszcze raz

1 do tylu/w dół ciśnienie w 1 gnieździe i "luz" w 2

2 stop

3 ciśnienie w 2 i "luz"w 1

4 luz w obu

więc radzę włączyć ciągnik bez niczego najpierw w pierwszym gnieździe a potem powolutku przesuwać dźwignię i między poz 2 i 4 jest 3 (czyli ciśnienie na drugim gnieździe) będzie słychać jęk zaworu ;)

Nikita_Bennet    100

@S-Piotr

ma 4 pozycje

@sebe1033

miałeś racje

po prostu trzeba wyczuć gdzie jest jaka pozycja :P

Dziś już przy odczepianiu rozsiewacza zachciało się nam sprawdzić co i jak jest z tymi gniazdami i metodą prób i błędów doszliśmy - jedna para gniazd i 4 pozycje dźwigni z czego korzysta się z 3 pozycji i wszystko chodzi jak trzeba.

Bardzo mnie to cieszy bo będzie jak znalazł pod siewnik pneumatyczny do zboża :D

Thx panowie za rady.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować