4368764

Układanie balotów słomy na szopie.

Polecane posty

4368764    0

Mam pytanie czy ktoś z was układa baloty na szopie? Ja mam na chlewie wchodzi tam ok 80 pęków układam je jeden na drugi po drążkach ale do tedo potrzebne jest przynajmniej dwóch mocnych ludzi macie może na to lepszy sposób? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

Znajomy używa do tego wyciągarki kupionej gdzieś na szrocie i jak podniesie nią balota to może z nim się przemieszczać, bo wyciągarka jest na szynie, no ale niestety kominy wentylacyjne nie pozwalają na przejeżdżanie wzdłuż całego poddasza. Wg mnie sama idea nie jest zła ale wyciągarka ma silnik elektryczny, no a słoma + elektryka raczej w parze nie idą, szczególnie, że ten sprzęt przez cały rok znajduje się na poddaszu, a używana jest może przez dwa tygodnie w ciągu roku.


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

a możę zakupić jakiś mini widlak i nim sie przemieszczać po poddaszu taki o masie ok 500 kg. tylko jeszcze jest problem w wysokością poddasza.

 

Pozdrawiam Adamjd6100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

a ta szopa jaki ma strop bo jeśli betonowy to kolega ma zrobiony wózek i tym wózkiem przewozi tylko kładzie po 1 belce bo mu więcej na wysokość nie wejdzie;


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja juz w tym roku suwnice bede robil, podwiesze ją pod pasami i wyciagarke fundne nie tkai duzy wydatek moze 600zl wszytsko ale wejdzie mi wtedy 160 kulek a nie jak teraz ledwo 90.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4368764    0

A też myślę o wyciągarce mam nawet taką ze starych czasów. Strop jest betonowy a ten wózek to też elektryczny czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crashi4    0

Też szukam pomysłu na układanie ma ktoś może jakieś zdjęcia swoich wynalazków?? Tylko nie elektrycznych i łatwopalnych???


PRezeS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecek92    3

Odświeżę temat, sam myślę układać baloty na stropie, poprzednio kostkę układało sie pod sam dach, a balot ręcznie wrzucić jeden na drugi to tylko maszyną, wszelakie wózki elektryczne spalinowe, sztaplarki nie wchodzą w grę,igranie z diabłem. myślałem by zrobić coś na zasadzie żurawia warsztatowego, tyle ze zamiast haku dać szpikulec + samo poziomowanie, i zamiast tych biednych kółeczek dać pełne wylane bądź koła jakieś mocniejsze od taczkowych. ktoś coś kombinował w tym temacie? podnoszenie jak w żurawiu ręczna pompa hydrauliczna, lub nożna. w ostateczności silnik elektryczny napędzający hydraulikę i czułe zabezpieczenia  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Nudzi Ci się? Po co takie kombinację z głupią słomą?

Lepiej sobie wiatę zbuduj jak chcesz mieć suchą choć nie wiem co Ci przeszkadza składować na zew. Kup dobrą plandekę i wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rio    7

Ta ,,głupia słoma'' płaci w tym roku do 80 PLNów za balot jak sucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jak nie masz swojej prasy to kup jakąś polską przyczepę samozbierającą, dmuchawę i po kłopocie , będziesz miał słomy pod sam dach, sam się kiedyś w to bawiłem, zawsze mniej roboty niż kostki, samemu wszystko zrobisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mniej roboty ? Ty tak na serio ? :o :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Gdzie widzisz niejasność ? Ile osób potrzeba do zwożenia kostek? A tu cofasz pod dmuchawę, włączasz posuw, kierujesz rurę tam gdzie trzeba i po robocie, nieraz coś podgarnąć tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ot logika . Ciekawe że ludzie posiadają przyczepy , dmuchawy , a belują . Pewnie lubią robić i przez to dmuchawy na złomie widuję , samozbierające przerabiają na przyczepy do bel . :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecek92    3

Sąsiad składuje siano luzem, bo ma przyczepę i  dmuchawę, widzę jak to wygląda i ile zajmuje siano nieubite i na pewno nie pójdę w tym kierunku, mam z244 z drabiną więc czas operacyjny jest ograniczony bo prasowanie i zbiór jest za 1 przejazdem. Ale chce pójść w baloty, i ile osób potrzeba do pomocy nie jest moim wyznacznikiem tylko wygoda, przy karmieniu. bo zrzucić 1 balata dziennie a bawić się z parunastoma belkami to jest różnica. Widzę to po słomie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

No  w moich  stronach  to już  prawie nikt nie  zbiera  przyczepami  , tylko  bele . No  i  bele  samemu bez  pomocy sie  ogarnie, 

Kostki  tez mało kto  robi  - bo przy  tym  roboty  od  cholery  :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

A ot logika . Ciekawe że ludzie posiadają przyczepy , dmuchawy , a belują . Pewnie lubią robić i przez to dmuchawy na złomie widuję , samozbierające przerabiają na przyczepy do bel . :P

Belują kostki? Czytaj ze zrozumieniem . Kostki ułożysz pod sam dach, bel nie, pisałem że dmuchawa lepsza niż zwożenie kostek 

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Wiesz co , no jakoś Mnie nie przekonałeś . Wolę jednak Moje kostki . A dmuchawę chętnie ci sprzedam - na dwie szybciej pójdzie B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Mam rolującą nie bój żaby, ciekawe czy byś tak mądralował jak byś musiał sam wszystko robić albo najmować do kostek ludzi po 15zł/h plus jedzenie i skrzynka piwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To majątku nie wydasz . Gość ma samozbierającą , dmuchawę i woli żebym zrobił mu kostki i zbiera je w tą samozbierającą i jeszcze kogoś sobie najmuje . Też jest przemądrzały , czy nie wie że robi źle , a podpowiem że wcześniej brał samozbierającą ?  Zresztą - każdy orze jak może , uważam tylko że przesadziłeś ze stwierdzeniem że słoma luzem to mniej roboty i niema się o co sprzeczać . B)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Przyczepą jest szybciej i taniej i tego nie zmienisz. A ktoś parę arów sianka może i kostkuje ale nie 20 czy 30 ha razem ze słomą. U nas kostkującą biorą dziadki co najmują ludzi do zwożenia, zimą pójdzie do stodoły, weźmie kostkę siana i kostkę słomy w ręce i ma na cały dzień dla 2 krówek.... Albo ci co mają 5 dzieci - chłopaków 13-20 lat, szeryf (ojciec) prasuje a chłopaki zwożą   :) została jedna prasa na 5 wsi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No byś się zdziwił , ale jest jeszcze sporo prasujących w kostki po kilka ha . No i w sumie Mnie to cieszy (wiadomo dla czego ;) ) , ale z końcówką to trafiłeś w 10 , tylko że dzieci zaczynają Mu wyfruwać i zaczyna mieć problem B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe2    13

Ja układam w stodole około 100 sztuk tak na 3 w górę i 40 na zewnatrz pod plandekę i one idą jako pierwsze.Jednorazowo w oborze obok zwierząt jestem w stanie zmieścić 6 sztuk tak aby nie przeszkadzały i mam na półtora tygodnia spokój.Też miałem ten dylemat jak to pchać na poddasze ale zrezygnowałem i zrobiłem zamianę, zboże na górę a słoma na dół , fajnie było kiprowac zboże do stodoły ale łatwiej go podać pod dach niż ciężkie bale .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj