Skocz do zawartości
maciek

Jak założyć przedni napęd do Ursusa 12xx?

Polecane posty

fordtw15    0

jak po załączeniu przedniego coś się dzieje ze wzmacnaczem to znaczy że gdzieś jest nie szczelny układ i ciśnienie z mikropompki mocno spada po włączeniu przedniego, tam gdzie jest zamontowany wał są tarczki podobne jak w wzmacniaczu tylko mniejsze trzeba je sprawdzić( zamiast nich właśnie można zamontować Sprzęgło kłowe, jak to się ma w eksploatacji to nie wiem)ważne też jest oprocz tarczek stan oringów i idą tam gdzieś jeszcze takie małe pierścienie, wydaje mi się ze 2, tez są ważne żeby ciśnienie nie uciekało.

luki84i    0

W sumie to jak teraz myślę to gwizd może pochodzić z tarczek od przedniego napędu a nie z wzmacniacza napędu więc pewnie jak wstawię sprzęgło kłowe, powymieniam oringi i pierścionki powinno być ok ale to się okaże, martwi mnie jeszcze sprawa załoczania się żółwia podczas gdy napęd przestaje działać (może to też wina tego że napęd nie ciągnie i olej traci ciśnienie) jakieś propozycje!!!

Wiadomość z agroFakt.pl

luki84i    0

Łatwo powiedzieć, jakby dziadek chciał powiedzieć co go boli to bym tak zrobił, ale muszę szukać w ciemno przyczyny i strzelać że może to to a może to coś innego...

fordtw15    0

rozebrać to to nie jest aż tak dużo pracy, zobaczysz stan tych tarczek a jak uszczelnisz tam wszystko to uważam że bedzie o wiele lepiej

Mati171892    7

też tak miałem w mtz-cie podczas orki to się rozłączał ale to tylko na chwilke ale naciągnelismy linke i wszystko było git

tomek73    189

MTZ ma napęd załączany mechanicznie.Jak gwiżdże to raczej nie napęd.jak napęd zaczyna ciągnąć to rwie,zgrzyta i wtedy będzie szarpał.Załóż sprzęgło kłowe i nowe uszczelniacze w przystawce do napędu.Zaletą sprzęgła kłowego jest to że jak jest słabe ciśnienie to i tak napęd nie puści a po wyjechaniu na drogę to trzeba niekiedy cofnąć żeby się rozłączył,tak trzyma.Jak będziesz kupował to zachowaj fakturę lub paragon bo miałem przypadek jak sprzęgło po paru mth się rozsypało, ale wymienili na nowe.

A jak zaczyna gwizdać to ciągnik zwalnia bo jeśli nie to nie jest wzmacniacz tylko napęd.

Sadek    449

Ciśnienie może również uciekać na załączaniu WOM. Na początek proponowałbym wymienić uszczelnienie na załączaniu przedniego napędu i hamulcu wzmacniacza, koszt niewielki a może pomóc. Tak się ratowałem aby ciągnikiem obrobić jesień, zimą rozebranie i naprawa i problem znikł.

luki84i    0

Juz zamówiłem sprzegło kłowe i zobaczymy co bedzie sie dzialo, odnoścnie tego gwizdu to - tak zwalnie wdedy jakby sie zółw załaczyl

luki84i    0

hmm grzebanie na złączu WOM wiąże się z koniecznościa rozpoławiania ciagnika a tego nie chce robic poniewaz 1 rok temu rozbierałem ciagnik na posredniej skrzyni i wszystkie uszczelniaczi i pirscienie wymienieale na złaczu, wiec tam powinno byc ok dzis wyjąlem naped i jutro zaloze sprzeglo klowe, mam nadzieje ze to cos pomoze chociaz w to nie wierze, na jakiej zasadzie to dziala hmmm......

gucik131    7

I dodatkowo jeszcze tłoczy olej na chłodnicę oleju jeżeli takowa jest oraz smarowanie tulei sprzęgłowej, smarowanie dyferencjału oraz zasilenie pompki tłoczkowej.

kolego pompa tłoczkowa to jest ta taka mała w środku??? mi się wydaje, że to właśnie ona ciśnie olej na chłodnice. wytłumacz mi dokładnie jak to z tym jest bo ciekaw jestem. pozdrawiam

Gacuseks    2

Panowie, czy dobrze zrozumiałem, że mikropompka służy również do napędu serwa - wspomagania ? Myślałem, że do napędu serwa jest inna pompa.

tomek73    189

Przez mikro pompę przechodzi napęd do pompy wspomagania.

Sąsiada na razie nie widziałem.

Edytowano przez tomek73

szyszka    5

Witam , czy można by zakładając przedni napęd do 1222, założyć felgi i koła 28 tak jak jest to w zetorze 12245, napewno zwiększyło by to siłę uciągu, wydaje mi się że wszystko jest takie same tylko trzeba by założyć takie tryby jak są w zetorze żeby zgrać odpowiednio przełożenia , poradźcie czy dobrze myślę.

tabela przelozen w ksiazce napraw ursusa , na skrzynie 4 biegowa kola 28 przod i 34 tyl jest ok, bo mam znajomego ktory ma to zestawienie w zetorze ale na 3 biegowej skrzyni i jest za\ duza luka miedzy dwa a jeden , pozdraiwam , sam zakladalem przod do 1002 dwie osoby dwa dni jesli chodzi o rozpolowienie i wlozenie trybow.

gucik131    7

będzie pasował tylko koła zębate oraz opony musisz dopasować wg tego co napisał @sadek a w jakiej cenie kupujesz pozdro

gucik131    7

Wiesz ciężko stwierdzić może mieć 18.4 R34 albo takie jak twój najlepiej koła zębate sprawdź po numerach katalogowych . no to fajna cena za tyle to i ja bym kupił pozdrawiam

buczacza1    0

Szukałem ponad rok bo nie dam 12tys za kilkaset kilo metalu

Edytowano przez buczacza1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez test
      jaka cena ursusa?
    • Przez pawells1994
      Witam, 
      Czy posiada ktoś instrukcję obsługi do Ursusa c 362 ?
      Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem tego rzadkiego egzemplarza i poszukuję paru rzeczy odnośnie budowy tego ciągnika. Gdyby ktoś posiadał  tą instrukcję bardzo proszę o wysłanie na e-mail za co z góry bardzo dziękuję/   dabkos1994@wp.pl
      Pozdrawiam
    • Przez Kamilukowiak
      Witam jestem posiadaczem ursusa 4514 i planuje kupić do niego tura. Mam w nim jedną pompę do hydrauliki i zastanawiam się  czy da on sobie radę przy oborniku lub w balotach z sianokiszonki. Czy będzie trzeba dokładać drugą  pompę ?