maciek

Jak założyć przedni napęd do Ursusa 12xx?

Polecane posty

maciek    29

Witam , czy można by zakładając przedni napęd do 1222, założyć felgi i koła 28 tak jak jest to w zetorze 12245, napewno zwiększyło by to siłę uciągu, wydaje mi się że wszystko jest takie same tylko trzeba by założyć takie tryby jak są w zetorze żeby zgrać odpowiednio przełożenia , poradźcie czy dobrze myślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4
Witam , czy można by zakładając przedni napęd do 1222, założyć felgi i koła 28 tak jak jest to w zetorze 12245, napewno zwiększyło by to siłę uciągu, wydaje mi się że wszystko jest takie same tylko trzeba by założyć takie tryby jak są w zetorze żeby zgrać odpowiednio przełożenia , poradźcie czy dobrze myślę.

 

chyba dobrze mówisz no i zlezy jakie masz wys laczki z tyły


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472
chyba dobrze mówisz no i zlezy jakie masz wys laczki z tyły

dokładnie. bo jak masz z tylu na 34 i nawet jak dopasujesz przelozenie to bardzo bedzie przód do góry sterczał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Najlepiej by było jak zamontujesz na przód tak jak chcesz felgi 28 cali a na tył 38 i to będzie dobrze działać i wyglądać. Oryginalnie wychodziły z felgami na przedzie 24 a na tyle 34 i przód z lekka stał wyżej, a co dopiero jak by założyć felgi 28l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Moim zdaniem 24" wystarczą w zupełności do 12stki, chyba że kupisz napęd kompletny z felgami 28". Jeżeli nie to zamiast zmieniać lepiej zainwestuj w hydrostatyczny układ kierowniczy i przedni tuz. Same felgi 28" plus dobre opony to około 4 tyś wydatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

z tyłu mam felgi 38 i nie ważne czy były 34czy38 do napędu dawali 24 z przodu ,felgi myślałem założyć od poczciwej 60siątki i założyć na to jakieś maksymalnie laczki jakie się tylko da 380 albo 420 oczywiście niski profil.Orbitrol to też podstawa do tego. Trzeba by tylko tryby od 12245 zkombinować i chyba by było i pewnie by trzeba sprzęgło do przodu wzmocnić bo będzie większy moment przenoszony ,bo będą mniejsze obroty wału ,chyba że orginalne ma zapas i nie popusci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek    3

w każdej agromie lub wiekrzym sklepie z cześciami dostaniesz zębatki na kola tył 18,4x38 a przód 14,9x28 jesli chcesz szersze opony to najlepiej 520/70 tył a przód 420/70,

chyba nawet nie ma takich zębatek zeby napęd sie zgrywał przy kolach tył 34 a przód 28

jak będziesz zakłdał napęd to odrazu zamiast tarczek kup sprzgło kłowe bo z tarczkami są często problemy i napęd nie ciągnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

@Wojtek- przy takim ogumieniu jak podajesz to silnik prędzej zdechnie przy 1224 niż kołami zamiesza :rolleyes: , a jeśli chodzi o sprzęgło to faktycznie najlepsze będą tarczki z kłami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472
@Wojtek- przy takim ogumieniu jak podajesz to silnik prędzej zdechnie przy 1224 niż kołami zamiesza

nie zdechnie. znajomy ma takie kapcie w dwunastce i żwawo silnik chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Sam mam 420/70r24 na przodzie i 520/70r38 na tyle w zetorze 12145 i sprawują się wyśmienicie, nawet na wisone na grząskiej glebie przy orce mogą wszystkie koła się ślizgać ale ciągnik nie utonie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

ja chce założyć mu na przód felgi 28 i opony 420/70 tylko jest jeden mały problem , to będzie trochę wyższe i kąt pochylenia zwolnic jest chyba zbyt duży do takich kół :/ sterowność ciągnika może być gorsza ,bo dół kół będzie znacznie wężej jak góra ,trzeba by to porównać z innymi konstrukcjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Most już masz kupiony ??

 

Pewnei 24 by starczyły znajomy kupił w Słomczynie na giełdzie na przód chyba coś ok 480 tylko profil 65 a tył miał 520/70 R 34 i naprawde nieźle ciągnoł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chłopaki ile może kosztować przedni napęd do ursusa 1002???ja słyszałem ze z jakiegoś ursusa 6 cylindrowego nadaje sie przód do 1002 tylko nie wiem z jakiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Z każdego, ja zakładałem do 1012 napęd od 1614 i jest ok, a kosztowało to 3 lata temu ok 10tyś. zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolwiesz    3

czy aby założyć przedni napęd do U 1222 z 2000 roku trzeba go rozpoławiać i ile może to kosztować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

chłopaki jeśli chcecie założyć felgi 38 na tył to trzeba założyć krótkie błotniki bo w te stare nie wchodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

a czy oplaca sie zalozyc naped do 1222 ? chodzi mi oto czy nie bedzie sie czesto psol. i czy zakladajac naped trzeba robic remont skrzyni i jakijest tego koszt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1    0

Opłacać się opłaca jeśli jest on potrzebny a jeśli nie to poco? Z psuciem to różnie bywa. Zależy od tego jak będziesz go używał. Jak po ludzku i z głową to może trochę posłużyć a jak pegeerowiec to sam wiesz. A standardowe naprawy takie jak np. zużycie symeringów czy wyrobienie sworznia to niestety ale się zdarzają. Co do remontu skrzyni to nie wiem jak jest w twoim przypadku bo tryb który napędza sprzęgło napędu nie we wszystkich ciągnikach był wkładany i jak go niema to niestety ale trzeba rozpoławiać skrzynię od mostu. Koszt nowego i kompletnego napędu niedawno wachał się w granicach 11 000 zł. do 13 000 zł. w zależności od jego typu i sklepu w którym kupójesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

ostatnio w agromie gościu mówił że sama oś bez kół wału i przystawki do skrzyni 2 lata temu kosztowała 15 tyś,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

ale najpierw sprawdz co to jest i w jakim stanie. my zamieniliśmy miękki przód na napęd oś za oś z tym że jak zaczeliśmy go robić to żeby wyjechać w pole to jeszcze z 6 tysięcy w sumie pójdzie, więc za nim co kolwiek kupisz to dobrze to obejrzyj. a czasami na allegro zdarzają się tańsze nawet za 6 tyś widziałem ostatni tyle że gościu napisał że do remontu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer36    0

Posiadam ciągnik Ursus 1212 i chciałbym założyć do niego przedni napęd. Czy ktoś z was już go zakładał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj