janusz11

Jaki opryskiwacz na 100ha?

Polecane posty

janusz11    0

Chce zakupić opryskiwacz zaczepiany 2500l w ramach PROW i mam dylemat czy kupić polski wypasiony (pilmet, krukowiak) czy markowy np Hardi czy Lemken Rau etc. zapraszam do dyskusji mile widziane komentarze użytkowników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

A ile chciałbyś kasy przeznaczyć na opryskiwacz ? czy zalezy Ci na zagranicznym produkcje , czy mozesz pracować krajowym sprzętem ? a jakim obcnie opryskiwaczem wykonujesz pryskanie ?? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz11    0

A ile chciałbyś kasy przeznaczyć na opryskiwacz ? czy zalezy Ci na zagranicznym produkcje , czy mozesz pracować krajowym sprzętem ? a jakim obcnie opryskiwaczem wykonujesz pryskanie ?? :blink:

 

do 100tyś netto, zależy mi na niezawodnym i długotrwałym sprzęcie na wiele lat, obecnie pracuję 600l zawieszanym rzemieślniczym o którym nie warto pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendtrisix    32

To ja bym zaproponował Lemkena Primusa, znajomy ma taki opryskiwacz http://www.agrofoto....mage&img=170335 i jest z niego bardzo zadowolony zero awarii wygodne sterowanie, szkoda tylko, że Lemken nie robi rękawów powietrznych. Tak poza tym to w okolicy już 3 Lemken kupiony od 2009 roku, czyli maja dobrą opinię.

 

Ps Tylko nie wiem czy zmieścisz się w 100 k netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65

ja proponuje pilmeta dobry sprzet troche tanszy od zagranicznych a wcale nie gorszy zaoszczedone pieniadze mozna zainwestowac w cos innego. w dzisiejszych czasach zapas gotowki dla gospodarstwa to podstawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz11    0

za tyle możesz też kupić Amazone UG Nova 3 tys L

Miejscowy dealer hardiego zaproponował mi rangera 2500l z belką 18m eagle w ful opcji za 95000pln co o tym sądzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwarancyjny    11

Z tego co usłyszałem od ludzi, który posiadają taki opryskiwacz, bardzo chwalą sobie go. Moim zdaniem jest to bardzo dobra propozycja od dealera, ale jakoś nie pasuje tu szerokość belki, chyba że posiadasz siewnik który będzie ci pasował idealnie do robienie ścieżek. Jak już kupuje się opryskiwacz, to patrzy się też na siewnik, zakładam że masz 3 metrowy, to wolałbym dożucić kilka groszy i kupić belkę 21m. Takie jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

janusz11

Cena netto ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz11    0

janusz11

Cena netto ???

tak netto.a jeśli chodzi o pilmeta europaII 2500 dobrze wyposażonego może ktos wie za ile można taki kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huta64    3

Ja bym zaproponował opryskiwacz NAPA 2800l 21 metrów belka jest to czeski opryskiwacz. Mam taki opryskiwacz i jestem z niego bardzo zadowolony. Dałem za niego 105tys (2 lata temu) nie miałem przy nim żadnej awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bekba    31

mam do wyboru wziecie na prow opryskiwacz krukowiak goliat 2500 ful wypas za 79 tys ale wtedy jeszcze zotanie mi pieniedzy i będe mogł wziąść rozsiewacz do nawozu, albo Sam opryskiwacz hardi 2500 ful wypas za 97 i wtedy na rozsiewacz nie starczy.... Z jednej strony chciał bym 2 sprzety a z drugiej nie chce kupic opryskiwacza ktory nie zda egzaminu.... doradzcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zielas
      Witam,
      Proszę użytkowników opryskiwaczy RAU z komputerami quantotron o opinie na temat ich precyzji.
    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
    • Przez gregorz
      Witam potrzebuje  pomocy sterownik bravo 300s  podczas składania belki opryskiwacza załącza  się podnoszenie belki co może być przyczyną? 
       
    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez MFargo
      Przychodzę z zapytaniem jak ustawić opryskiwacz żeby zasysał wode z zewnętrze go zbiornika czyli np mayzera bo mam taką opcję w opryskiwaczu ale nie wiem jak to uruchomić.
      Dodam jeszcze że pompa ma naped z ciagnika nie z koła 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj