Kris5

co posiać dla byków

Polecane posty

Kris5    1

Mam koło domu kawałek pola i chciałbym posiać coś co mógłbym kosić na zielono dla byków?

Co byście mi polecili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

w owies wsiać lucerne , owies na zielono zebrać .


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baza18    9

Całkowicie zgadzam sie z Andrzej24871. posiejesz owies z lucerna i wiekszej wydajnosci na zielono ( jesli beda sprzyjajace warunki) wydaje mi sie ze nie uzyskasz ;]


Baza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin914    2

Albo żytko;) ALE to juz po fakcie. Mozesz posiać wykę z owcem lub samą w czystym siewie skosisz na zielono. Dobra pasza ma w sobie dużo wartości dla żywienia opasów. A jak nie zdąrzysz wsystkiego zevbrac na zielono to potem na siano i w belki albo koste, pasza luks równa sie prawie z konieczyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Ja również polecam koniczyne lub lucernie. Ewentualnie tak jak umnie tez mam kawałem kukurydzy która scinam na zielono oraz buraki pastewne ale z tym wiecej roboty. Chociaz byki je bardzo lubia. Najprostszym rozwiazaniem jednak jest konicznya lub lucerna.


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

posiej mieszanke zbożową, np owies z jęczmienie i do tego wsiewka np peluszki lub wyki jarej.bydło to bardzo chętnie je i ma bardzo dobre przyrosty


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Daj sobie spokój z mieszankami zbóż. Zasiej mieszanke traw z dodatkiem konieczyny i lucerny- to jest idealna pasza na zielono a jaka apetyczna sianokiszonka jest z takiej łąki :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

Ale jak zasieje trawy to w pierwszym roku nie będzie miał zielonki z tego kawałka


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelwlosty    6

Kiedyś siałem żyto i można po życie jak skosisz jeszcze kukurydze po tym posiać


Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Ale jak zasieje trawy to w pierwszym roku nie będzie miał zielonki z tego kawałka

 

Jak nie będzie, zawsze trawy sieje się na wiosnę! Ja mam do posiania prawie całe pastwisko i jak by nie urosła to co bym krowom dał :blink:, ale trzeba kosić, bo wypasać nie wolno, bo trawa słabo jest ukorzeniona :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie zawsze sieje się na wiosnę trawę. Ja posiałem na zimę. W maju już zetnę 1 pokos.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris5    1

Ale mi chodzi o coś takiego żeby kosić codziennie ile mi będzie potrzeba, a po skończeniu żeby to zaorać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Posiej jeczmień, owies, i tam gdzie będziesz zaczynał cięcie peluche a na końcu wykę. Pelucha szybko dochodzi i jak nie zdążysz ściąć to ci wykształci nasiona i uschnie, wyka dłużnej rośnie.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

Witam mam kilka pytań odnośnie żywienia opasów.

A właściwie ile był bym w stanie utrzymać opasów na moim areale i ile paszy treściwej bym musiał dawać opasom a więc;

zasiał bym 3ha pszenżyta, 2ha owsa, 1ha jęczmienia, 2ha żyta dodatkowo miał bym jeszcze z 8 ton ziemniaków do opasu ponadto mam 5ha łąk z 2ha przeznaczył bym na kiszonkę.

Pasza treściwa była by przygotowana z:

pszenżyta, owsa i żyta oraz soja i śruta rzepakowa była by kupowana.

mam też co roku około 20 sztuk świnek dlatego jęczmień jest dla nich.

Dziękuje za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość peres100
      Przez Gość peres100
      jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj