Skocz do zawartości
Kris5

co posiać dla byków

Polecane posty

Kris5    1

Mam koło domu kawałek pola i chciałbym posiać coś co mógłbym kosić na zielono dla byków?

Co byście mi polecili?

Wiadomość z agroFakt.pl

Baza18    7

Całkowicie zgadzam sie z Andrzej24871. posiejesz owies z lucerna i wiekszej wydajnosci na zielono ( jesli beda sprzyjajace warunki) wydaje mi sie ze nie uzyskasz ;]

marcin914    0

Albo żytko;) ALE to juz po fakcie. Mozesz posiać wykę z owcem lub samą w czystym siewie skosisz na zielono. Dobra pasza ma w sobie dużo wartości dla żywienia opasów. A jak nie zdąrzysz wsystkiego zevbrac na zielono to potem na siano i w belki albo koste, pasza luks równa sie prawie z konieczyną.

Petekw    3

Ja również polecam koniczyne lub lucernie. Ewentualnie tak jak umnie tez mam kawałem kukurydzy która scinam na zielono oraz buraki pastewne ale z tym wiecej roboty. Chociaz byki je bardzo lubia. Najprostszym rozwiazaniem jednak jest konicznya lub lucerna.

masiew    21

posiej mieszanke zbożową, np owies z jęczmienie i do tego wsiewka np peluszki lub wyki jarej.bydło to bardzo chętnie je i ma bardzo dobre przyrosty

macin87    40

Daj sobie spokój z mieszankami zbóż. Zasiej mieszanke traw z dodatkiem konieczyny i lucerny- to jest idealna pasza na zielono a jaka apetyczna sianokiszonka jest z takiej łąki :blink:

masiew    21

Ale jak zasieje trawy to w pierwszym roku nie będzie miał zielonki z tego kawałka

macin87    40

Ale jak zasieje trawy to w pierwszym roku nie będzie miał zielonki z tego kawałka

Jak nie będzie, zawsze trawy sieje się na wiosnę! Ja mam do posiania prawie całe pastwisko i jak by nie urosła to co bym krowom dał :blink:, ale trzeba kosić, bo wypasać nie wolno, bo trawa słabo jest ukorzeniona :huh:

Kris5    1

Ale mi chodzi o coś takiego żeby kosić codziennie ile mi będzie potrzeba, a po skończeniu żeby to zaorać.

andrzej2110    529

Posiej jeczmień, owies, i tam gdzie będziesz zaczynał cięcie peluche a na końcu wykę. Pelucha szybko dochodzi i jak nie zdążysz ściąć to ci wykształci nasiona i uschnie, wyka dłużnej rośnie.

adamjd6100    3

Witam mam kilka pytań odnośnie żywienia opasów.

A właściwie ile był bym w stanie utrzymać opasów na moim areale i ile paszy treściwej bym musiał dawać opasom a więc;

zasiał bym 3ha pszenżyta, 2ha owsa, 1ha jęczmienia, 2ha żyta dodatkowo miał bym jeszcze z 8 ton ziemniaków do opasu ponadto mam 5ha łąk z 2ha przeznaczył bym na kiszonkę.

Pasza treściwa była by przygotowana z:

pszenżyta, owsa i żyta oraz soja i śruta rzepakowa była by kupowana.

mam też co roku około 20 sztuk świnek dlatego jęczmień jest dla nich.

Dziękuje za odpowiedzi.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się