MECHANIZATOR

Podwozie do rozsiewaczy UNIA MX i MXL

Polecane posty

MECHANIZATOR    159

Witam szanowne towarzystwo

 

w zwiazku z podjetymi próbami siewu nawozów w tygodniu i mizernymi tego efektami nasunęła mi się taka myśl mianowicie

 

obecnie rozsiewamy nawozy dwoma zestawami ursus 1224 plus rozsiewacz zawieszany - jeden to amazone ZA-M 1500 a drugi to rodzimy MXL 1600 z uwagi na to ze jest grząsko to biorą teraz na raz tylko po tonie a mogły by brac więcej - i stąd mój pomysł z zastosowaniem podwozia oferowanego przez Unię do rozsiewaczy MXL w takim układzie masa nawozu spoczywała by na kołach podwozia a nie na napędzanych kołach ciagnika który gdy tylko lekko siądzie to zaraz robi koleiny

 

co bym zyskał - możliwość zabrania na raz wiekszej ilosci nawozu i mniejsze ryzyko powodowania kolein

 

teraz kilka moich pytań

- czy dobrze kombinuje waszym zdaniem z tym mniejszym ryzykiem kolein ?

- czy do MXL 1600 da rade założyć nadstawke od MXL 3000 (wtedy spokojnie wzioł by nawet 3tony nawozu)

- czy to podwozie bedzie pasowało do rozsiewacza amazone

 

dzieki za odpowiedzi


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja mam 1224 i wożę nim do dwóch ton.Co do kolein to raczej pogorszy sprawę bo cały nacisk będzie na osi w wózku i jak siądzie to będziesz miał problem i jeszcze zrobisz sobie spycha z osi pod siewnikiem a po odpięciu może się wywrócić.

Wózek powinien pasować do amazonki bo to prawie takie same siewniki wtedy dokupić przystawkę i 3 tony i nie obciążasz ciągnika a nawet założysz mniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

a mnie sie wydaje właśnie ze jak bedzie przyczepiany to bedzie mniejszy nacisk na koła napędowe i one wtedy nie będą tak często siadać

 

tak kombinuje ze jak koło jest napędowe i lekko siądzie to zaczyna ryć pod sobą koleine bo jest mocniej dociskane niz by było przy przyczepianym (zauważ że oś tego podwozia jest zaraz pod rozsiewaczem i cały cięzar spoczywa właśnie na nim


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Już nie raz usiadłem z opryskiwaczem ciąganym czy siewnikiem z brzegu RNZ3000 a siewnikiem zawieszanym zawsze uciekłem uwentualnie wycofałem się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojtek01    14

Witam . Podwozie dobra rzecz tylko że do siania nawozów fosforowych i potasowych na jesieni ,gdzie występuje duża waga nawozu w stosunku do objętości i podłoże jest w miarę stabilne . Zamiast zastosowania podwozia do siania nawozów na wiosnę radzę pomyśleć nad zwiększeniem powieszchni styczności z podłożem kół tylnych , co pozwoli na załadunek większej ilości nawozu , albo zmiejszy ryzyko zapadania się ciagnika w grząskim terenie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no o tym już pomyśleliśmy i jezdzimy na bliźniakach i miejscami jest bardzo trudno - czyli co najlepszym sposobem na uniknięcie kolein jest opóźnienie siewu nawozów chyba ?


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja parę lat temu wyjechałem w czas narobiłem kolein to wreszcie zjechałem.Po tygodniu było super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
l-uK-4sz    2

Napewno nacisk na podłożę rozłoży się w pewnym stopniu na zaczep i na koła podwozia rozsiewacza . Zalety to napewno większa ładowność a co z tym idzie mniejsze koszty transportu z gospodarstwa na pole . Z czasem podwozie zacznie ci przynosić zysk . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
    • Przez Rolnik1234566
      Witam mam problem z rosiewaczem gdyż kiedy rozsiewam na 20 metrów tam niecałe nawoz leci dobrze na boki a za ciagnik zaś wysiewa mniej gdy roślina pobiera azot są takie pasy ciemniejsze a tam gdzie ciagnik jechał to jaśniejsze  rozsiewacz na wysokości około 70 80 cm od ziemi do rozsiewacza kat skręcony trochę na cięgle w sensie delikatnie zadarty do góry łopatki takie jak trzeba ładnie tak samo talerze proszę pomóc bo rozsiewacz dobry a osobiście denerwuje mnie to że takie pasy robi 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj