News
MECHANIZATOR

Podwozie do rozsiewaczy UNIA MX i MXL

Polecane posty

MECHANIZATOR    157

Witam szanowne towarzystwo

w zwiazku z podjetymi próbami siewu nawozów w tygodniu i mizernymi tego efektami nasunęła mi się taka myśl mianowicie

obecnie rozsiewamy nawozy dwoma zestawami ursus 1224 plus rozsiewacz zawieszany - jeden to amazone ZA-M 1500 a drugi to rodzimy MXL 1600 z uwagi na to ze jest grząsko to biorą teraz na raz tylko po tonie a mogły by brac więcej - i stąd mój pomysł z zastosowaniem podwozia oferowanego przez Unię do rozsiewaczy MXL w takim układzie masa nawozu spoczywała by na kołach podwozia a nie na napędzanych kołach ciagnika który gdy tylko lekko siądzie to zaraz robi koleiny

co bym zyskał - możliwość zabrania na raz wiekszej ilosci nawozu i mniejsze ryzyko powodowania kolein

teraz kilka moich pytań

- czy dobrze kombinuje waszym zdaniem z tym mniejszym ryzykiem kolein ?

- czy do MXL 1600 da rade założyć nadstawke od MXL 3000 (wtedy spokojnie wzioł by nawet 3tony nawozu)

- czy to podwozie bedzie pasowało do rozsiewacza amazone

dzieki za odpowiedzi

^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje

DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

tomek73    402

Ja mam 1224 i wożę nim do dwóch ton.Co do kolein to raczej pogorszy sprawę bo cały nacisk będzie na osi w wózku i jak siądzie to będziesz miał problem i jeszcze zrobisz sobie spycha z osi pod siewnikiem a po odpięciu może się wywrócić.

Wózek powinien pasować do amazonki bo to prawie takie same siewniki wtedy dokupić przystawkę i 3 tony i nie obciążasz ciągnika a nawet założysz mniejszy.

MECHANIZATOR    157

a mnie sie wydaje właśnie ze jak bedzie przyczepiany to bedzie mniejszy nacisk na koła napędowe i one wtedy nie będą tak często siadać

tak kombinuje ze jak koło jest napędowe i lekko siądzie to zaczyna ryć pod sobą koleine bo jest mocniej dociskane niz by było przy przyczepianym (zauważ że oś tego podwozia jest zaraz pod rozsiewaczem i cały cięzar spoczywa właśnie na nim

^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl

DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

Wiadomość z agroFakt.pl

tomek73    402

Już nie raz usiadłem z opryskiwaczem ciąganym czy siewnikiem z brzegu RNZ3000 a siewnikiem zawieszanym zawsze uciekłem uwentualnie wycofałem się.

dwojtek01    14

Witam . Podwozie dobra rzecz tylko że do siania nawozów fosforowych i potasowych na jesieni ,gdzie występuje duża waga nawozu w stosunku do objętości i podłoże jest w miarę stabilne . Zamiast zastosowania podwozia do siania nawozów na wiosnę radzę pomyśleć nad zwiększeniem powieszchni styczności z podłożem kół tylnych , co pozwoli na załadunek większej ilości nawozu , albo zmiejszy ryzyko zapadania się ciagnika w grząskim terenie .

MECHANIZATOR    157

no o tym już pomyśleliśmy i jezdzimy na bliźniakach i miejscami jest bardzo trudno - czyli co najlepszym sposobem na uniknięcie kolein jest opóźnienie siewu nawozów chyba ?

tomek73    402

Ja parę lat temu wyjechałem w czas narobiłem kolein to wreszcie zjechałem.Po tygodniu było super.

l-uK-4sz    1

Napewno nacisk na podłożę rozłoży się w pewnym stopniu na zaczep i na koła podwozia rozsiewacza . Zalety to napewno większa ładowność a co z tym idzie mniejsze koszty transportu z gospodarstwa na pole . Z czasem podwozie zacznie ci przynosić zysk . pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez RolnikHades
      Witam pytanie kto pomoże odgadnąć jakie to talerze czy OM czy OS i na jaka odległość mogą rzucać te łopatki.

• Przez RolnikHades
      Wiem że głupio pytam ale szukam części do tego rozsiewacza i jaki model dokładnie pasuje do niego? Niby są Max, Premis czy Special ale brak tego M-II

• Przez quxfrix
      Witam wszystkich
      Mam zamiar kupić nowy rozsiewacz do nawozu w cenie do 1200zł tylko nie wiem bardzo jaki byłby odpowiedni dla mnie.Myślałem nad tymi:
      1.Pierwszy rozsiewacz
      2. Rozsiewacz 400 litrów z metalową tarczą
      3.Rozsiewacz nowość
      4.Ocynkowany i jeszcze jeden używany:Rozsiewacz Amazonka Nie wiem który byłby najlepsz, więc prosze o pomoc użytkowników tych rozsiewaczy lub innych osób znających się na rozsiewaczach.Za wszelką pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam

• Przez RolnikMateusz
      Chciałbym sie spytać który lepiej sie opłaca rozsiewacz nawozu (jednotarczowe)
      Motyl jest lepszy
      Czy lej
      tu macie rozpisane o nich
      http://www.rolnicze-maszyny.pl/rozsiewaczl.php
    • Przez jimmy22
      Witam. Panowie mam pytanie, mam na oku amazonke zam 1001 z talerzami 10-16 a ja potrzebuje siac na 21m. Aby zmienic szerokosc wystarczy zmienic tylko lopatki czy faktycznie talerze sie czyms roznia i trzeba wymienic cale talerze?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj