Polecane posty

sygala    0

Witam

mam do was pytanie jak wymienic wom w 255 czy trzeba sciagac podnosnik? czy potrzebny jest jakis specjalny sciagacz?? na co zwrócić uwage. z góry dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

chodzi ci o końcówke wom?


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nie jestem pewny bo dawno to robiłem,ale chyba tylko odkręcasz przystawkę tą blachę i wyciągasz cały wałek.Te wałki niekiedy pękają.Mi też tak się ukręcił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sygala    0

normalnie ukrecone jakies 5cm. dokładnie w tym miejscu co zatrzaskuje sie wałek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Minuta roboty zdejmujesz przy wałku pierścień kmbinerkami taki z wąsami i wyciągasz stary wkładasz nowy


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1984    0

Kolego @ASOGCURSUS widzę, że dobrze obyty w tych ciągniczkach to czy możesz mi powiedzieć co jest przyczyną że drugi stopień pociąga lekko pierwszy.

 

Sprzęgło jest wymienione i wyregulowane więc odpada. Wina leży po stronie skrzyni bo trochę wyje i jak włącze WOM pod obciążeniem to coś stuka w skrzyni z przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Kolego biały jak popracujesz tyle lat co ja w serwisie to ty będziesz mistrzem ,odnośnie stuków w skrzyni twierdzisz że sprzęgło wyregulowane,nie wiem czy nie wymieniałeś uszczelniacza na wałku sprzęgłowym jeśli tak to źle zamontowałeś tuleję ustalającą 1860876M1 trzeba obrócić o 180 stopni,ajeżeli tam nic nie było zaczepiane to wtedy wskażę następne prawdopodobne przyczyny pozdrawiam


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1984    0

No waśnie tam nic nie było ruszane. Jak mam jakąś maszynę podpiętą pod wom, jak ją załączę i szybko puszcze pedał sprzęgła to słuchać straszny stukot właśnie z przodu skrzyni. Przy wysprzęglaniu jak nacisnę tylko pierwszy stopień i wrzucę bieg to jest zgrzyt i ciągnik aż bujnie się do przodu lub do tyłu w zależności jaki bieg. Dopiero jak wcisnę sprzęgło do końca to skrzynia zatrzymuje się do końca. Dodam tylko cała skrzynia stała się głośniejsza zaczęła wyć jakby jeden tryb wchodził za dużo w robotę z drugim lub chodził trochę pod skosem. Jak zakręciłem walkiem pierwszego stopnia to czuć na nim opór zazębiających się trybów ale jak go uniosłem lekko do góry to kręcił się płynnie bez oporu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

Przy wymianie końcówki WOM-u w MF255 radziłbym ustawić wyżej tył ciągnika. Zapobiegnie się tym samym wyciekowi oleju przekładniowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

A czy przypadkiem tarcze sprzęgłowe nie są firmy Tomax?


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1984    0

Tarcze z Chełmna nawet tą pierwszego stopnia to dwa razy wymieniałem bo myślałem że może ona jest walnięta ale niestety nic to nie dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Kolego biały przypomnij sobie w jakich okolicznościach to się stało czy to było po wymianie tarczy,czy tak nagle


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1984    0

To było po kapitalce silnika, a przy okazji wymianie tarcz bo na drugim stopniu nity ledwo się trzymał . Na początku strasznie ciężko wchodziły biegi a z czasem zaczęła wyć skrzynia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

W takim przypadku powinienieś skupić uwagę na samym sprzęgle może być tarcza sprzęgłowa zwichrowana przy społawianiu,spręzyna talerzowa odwrócona i powinienieś dokłanie wyregulować szczelinę na trzech śrubach reg. ja ustawiam szczelinomierzem na 1mm cudów nie ma tarcze zakładaj przy pomocy wałka centrującego i się nie śpiesz bo pośpiech jest złym doradcą życzę powodzenia


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeski    5

witam

mam problem z walkiem WOM-u w moim fergusoniku 255 a manowicie nie moge go wyjac.

czy trzeba sciagac podnosnik zeby go wyjac? moze jest jakies okienko zeby go wypchnac?

czy wystarczy tylko szarpnac i wyskoczy? wydaje mi sie ze na lozysku trzyma.

dolanczam foto. w tej fazie jestem i nie moge go wyjac.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a82230c0204a8c07.html

Edytowano przez krzeski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0    3

żeby wyjąć wom trzeba tylko zdjąć tylko pierścień zabezpieczający,tak jak już kolega ASOGCURSUS pisał nie trzeba nawet zdejmować przystawki a tym bardziej podnośnika. W moim 3512 po zdjęciu pierścienia wom wyszedł bardzo lekko. Proponuje go lekko szarpnąć i powinien wyjść

Edytowano przez Karol0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeski    5

ale jaki pierscien? chodzi o to czesc z uszczelniaczem i oringiem? ja tam nie widze zadnego pierscienia ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0    3

Tak chodzi o tą część, pierścień jest wewnątrz Tulei tam gdzie oring a więc nie musisz go już zdejmować. Teraz musisz tylko szarpnąć za wałek., uważaj na olej żeby ci nie uciekł

Edytowano przez Karol0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeski    5

hm szarpalem juz. wkladalem w otwor w walku śrubę i próbowałem lapka podwazyc i niestety nie idzie go wyciagnac ;( trzyma na lozysku ani drgnie walek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeski    5

hm szarpalem juz. wkladalem w otwor w walku śrubę i próbowałem lapka podwazyc i niestety nie idzie go wyciagnac ;( trzyma na lozysku ani drgnie walek.

 

Udalo mi sie wyjac walek ale nie obylo sie bez pomocy kolegi. wlozylem długa srube w otwor w walku zaczepilem dwoma lapkami i kolega zaczol podwazac a ja stukalem lekko w walek WOM i sam wyskoczyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus07    1

hej czy ktoś się orjentuje co zrobić gdy przy włączaniu wałka w u 3512 zgrzyta i ciężko wchodzi?? czy jest jakaś regulacja? z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez huard
      Witam panowie chciałem się dowiedzieć czy ktoś zwiększał moc w MF 5460 posiadam takiego z 2008rok oryginał ma 115 chciałbym zwiększyć na 125 czy się da? Jakie koszty, i czy trzeba w nim wyciągać pompę?
    • Przez center
      Witam wszystkich mam problem związany z wyciekiem oleju z prawej zwolnicy z mojego MF255, po pracy gdy został umyty i stał w garażu olej wyciekł ze zwolnicy na świeżutko umytą felgę trudno powiedzieć czy jest to między uszczelką czy na wałku trudno tam teraz zajrzeć dokładnie. Ale chcę się spytać czy to ktoś rozbierał może? jest to bardzo skomplikowane żeby wymienić same uszczelniacze? pozdrawiam
    • Przez slavo666
      Witam
      Od jakiś dwóch lat sporadycznie pojawiają się głuche stuki z okolic silnika przy pracy pod duzym obciazeniem  ponad 2000 obr.  Czasami ustaną same po chwili jak zmniejszę obroty a czasami muszę zagasić silnik. Obstawiałem na początku panewke ale po takim czasie to już by waliło cały czas poza tym nie widzę spadku cianienia oleju. A poza stukami nie ma żadnych innych objawów. Jakieś propozycje?
      Uprzedzam stuki zależne są od obrotow a nie od predkosci jazdy. Zawsze swój początek mają od przeciążenia ( np podjazd pod górkę z ładunkiem) 
    • Przez luki08
      Witam zastanawiam się nad zakupem agregatu do mojego ferdka i tu pytanie czy użytkuje ktoś podobny agregat i mógłby się podzielić opinią.  Pole i tak uprawiałbym wstępnie  agregatem na wąskim zębie z podwojnym wałkiem strunowym a ten byłby do ostatniego przejazdu z siewnikiem 

       Ten agregat nie ma hydropaka ale jest lekki około 250 kg i "krótki " myślę że jak z przodu dorzuce 100kg powinno się dać tym pracować.  
      Będę wdzięczny za każdą poradę.
    • Przez Dabek321
      Witam ostatnio często Massey nie chcę wogule ruszyć ni nic wchodzą dwa biegi, 1 i 3 wtedy rewers ani nic nie reaguje massey nie chce ruszyć trzeba odczekać jakiś czas żeby to minęło dość długo. Czy ktoś miał podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj