kopek22

Sonda... tzn jak jest u was przecietna zywotnosc akumulatorow??

Polecane posty

rafcio    3

a jaw swoim zrobiłem remont 2 lata temu w c-360 3p i w tym roku kupilem mu nowe bo stare nie dały rade go odpalic i wstawiłem nowe i tez Du...... myśle że juz rozrusznk cza kupic i alternator bo mnie krew czasem zalewa i tyle kasy w niego wsadzilem a on ma mie w wn osie stare cześci co zostal to blok caly zaplon i wałek rozrzadu :) :) ;) :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mir36    0

w 360 siedza dwie 6V 165 ah zapu od 5 lat a w 330 sa 8 letnie zapu. czas działania akumulatora zalezy w 50% od jego urzytkownika zalezy to jak czesto jest on doładowywany w jakim stanie jest rozrusznik i alternaor lub pradnica. jesli ktoś dba o akumulatory to popracuja i 6-8 lat. ja jesli ktoś ,,oleje'' to i gwaracji nie wytrzymają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

U mnie w Nowym zetorze Proxima 8441 akumulator wytrzymał nie całe dwa lata, normalnie az się zdziwiłem ze tak krótko


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
u mnie w c330 od 18 lat jeszcze działają

Ale pewnie od 10 lat ładujesz je codziennie bo ich pojemność spadła o 90%. :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

zauważyłem stare Centry trzymały ok 5 lat a te nowe ok 3lat.... niestety taka prawda-sam to przerabiałem kupując nowe równo po 3 latach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelzx    0
Ale pewnie od 10 lat ładujesz je codziennie bo ich pojemność spadła o 90%. ;););)

 

zgadza się :-)

wystarczają na 1 rozruch w lecie

klemy przeżarte (tworzy się taka duża gruda biało-niebieska)

 

ale mam tez 18 letnie w wózku widłowym i działają jeszcze przez 30 minut ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

w 3p byl jeden a teraz od 4lat sa 2x195ah +halogeny


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawo10    1

w moim c-360 mam aku centry 2x6V 165 są już pięć lat i narazie działają bez zarzutu :) zobaczymy jak dalej o ile jeszcze pociągną wcześniej była jedna 12 i była ponad 8 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zennek007    0

średnio do 8 lat działają bez zarzutu u mnie w ciągniku. Akumulatory które miałem od nowości w moim perkinsie wytrzymały 10 lat ale zawsze na zimę wyjmowałem z ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olekc330    2

My w C-330 mieliśmy dwa akumulatory Centry 6V 195Ah każdy były do póki nie był robiony remont zimą tylnego mostu, czyli wytrzymał 9 lat:D Obecnie od wiosny są także Centry 195Ah


Ursus C330:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcat    0

W ursusie 4512 '90 pierwszy akumulator - 120Ah wytrzymał 8 lat, następne 4 gora 5 lat


live is too short......................drive URSUS more

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    50

U nas w 3p(1989r) siedzą dopiero 2 aku ale na następna zimę chyba będziemy zmieniać


Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

U mnie ostatnio trzymały w c-330 aż 7 lay :) a jak te pociągną to niewiem ile :)


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

U nas w C- 385 akumlator 12V od jakiejś ciężarówki trzyma już 4 sezon :lol: Kupiony bardzo tanio :lol:

 

Teraz już powoli trzeba go podładować raz na 3-4 msc. ale i tak jest ok :lol:


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

U Mnie w MF 255 pierwszy akumulator który był oryginalnie w fabryce wstawiony wytrzymał 12lat! ;) i nigdy nie blo problemów z zapalaniem, no do czasu ale to byl już pierwszy i ostatni raz......następny nie był już taki dobry.....stare 12V było najlepsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek2305    0

U mnie akumulator miał 1,5 roku i jak po zimie próbowałem odpalic Bizona to wybuchł. Nie wiecie dla czego mogł wybuchnąc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bombay    0

W kombajnie na sezon a potem przez cały rok w traktorze miałem krafty 2*12v 180 Amper rozruch 1100 A i wytrzymały 4 lata. tzn do kombajnu kupilem teraz dwa nowe z ampermaxu tez 180 a te krafty sie podladuje i pojda do traktora. kombajn ma ciezej niz traktor wiec w traktorze jeszcze pochodza. w jednej 40-stce mam dwie 6v 165ah od nowosci i maja z 6-8 lat teraz cos szwankowaly ale sie podladowalo i chodza. a w drugiej 40-stce mam jeden samochodowy warty prawie nowy dalem 150 zl od diesla i chodzi bez problemu. nadmienie tylko ze wszystkie maszyny sa na alternatorach. pradnice sa gowno warte i nie maja sily naladowac aku. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szostiwf88    0

ja w Bizonie mam 2 X 12V 180Ah Zap Piastów. chodzą już 4-ty rok, poprzednie, raczej nie orginalne nam strasznie gotowało. Teraz też dochodzi do 30V na wskaźniku a to za dużo jak na 2 x 12V. w ciapkach mam 2 po 6V nie wiem ile Ah. chodzą dobrze od 5 lat, nie wyjmowane na zime. mało w zimie ciągniki używane, prawie wcale. (czasami jeden do wyjazdu na świat bo u nas nie odśnieżają nigdy.) ale jedna 30-ka postała z miesiąc bez roboty i przed żniwami nie zapaliła więc ją zepchneliśmy i musiała zapalić :( w 60ce chodzą już6 lat i są w bdb stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Camry
      Mam małe pytanko czy taki prostownik z rozruchem będzie dobry np. do rozruchu bizona czy też większego ciągnika . Jeśli macie lepsze propozycje to podsuncie. Wiem tematów było już dość dużo ale jakoś chodzi mi po głowie ten model a nigdzie tu na forum nie bylo o nim wzmianki. Dzięki 
      https://erli.pl/produkt/prostownik-z-rozruchem-class-750-lcd-rozruch-700a,166480992?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwnv-vBhBdEiwABCYQAxkx6XIYDalvfXO3ZVaR2kdU2vq10NvAl9YBT0uqTsAOZf32j7LRChoCQ80QAvD_BwE
       
    • Przez ma123
      Witam planuje zakup prostownika z rozruchem z tego co czytałem to dobrze by było gdyby miał chociaż 500ah podczas rozruchu głównie miał by służyć do odpalania c360 c330 zimą oba posiadają akumulator 120 ah jakie polecacie prostowniki z rozruchem 
    • Przez lysyrolnik
      Witam
       
      No i stalo sie w moim MTZ 82TS padly baterie, i tu nasuwa sie moje pytanie- Jakie polecacie akumulatory?
      dodam ze w moim MTZ-cie sia aku... 2x 6v
    • Przez Fugeo
      Cześć Jaki polecicie mi nowy prostownik 12 V i 6 V do 200 zł do ładowania głównie akumulatorów w ciągnikach. Pojemność największego w claasie to jak się nie mylę ok 160-170 Ah. I czy warto szukać prostownika z funkcją rozruchu?
    • Przez Rolnik4056
      Witam.
      Zmieniam akumlatory w c330 z 2x 6 v na 1 12V.
      I pisze z pytaniem czy akumlator o parametrach 12V 120Ah 1000A wystarczy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj