kopek22

Sonda... tzn jak jest u was przecietna zywotnosc akumulatorow??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lukas85    36

w ursusie 3512 ten sam akumulator mam juz 4 lata. Duzo sie pracowało tym ciagnikiem takze zimą czesto był odpalany (do przewozenia bel) i juz czuć ze akumulator siada. Jak złapało troche mrozu przekreciel kilka razy rozrusznikiem i nic wiecej trezba było odpalac ciagnik prostownikiem


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W Zetorze mam dwie 12V, były 2 lata temu dopiero wymieniane, narazie się z nimi nic nie dzieje. W c-360 są dwie 6V już 4 rok, ale są w dobrym stanie. W ciapku są dwie 6V, już się trochę zepsuły... w tym roku zamierzamy zmienic akusy w ciapku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

U mnie w c360 akumulator padł po ok 6 latach użytkowania :P


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

my w tamtym roku wymieniliśmy akumulatory w zetorze a chodziły z 7lat a w ciapku juz koło 10są trzeba będzie kieyś kupić nowe ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie w C-360 przez 9 lat działały dwa sznajdry po 6V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Dziś zamieniłem w C330, rok produkcji lipiec 2000. W Zetorku średnio co 3-4 lata, kombajn podobnie.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

U mnie w C-330 średnio co 6-7 lat. Kiedyś zdarzyły nam się takie co zaraz p montażu wybuchły....


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzyku123456    0

W c-360 wytrzymały 165Ah 7 sezonów i padły w przeciągu 3 dni...


3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32

u mnie w c330m bylo 10lat pozniej nastepne ZAP piastów były przez 6 i teraz mam nowe tez zap i jakos jedzie ;]

a w c360 mialem przez 5 lat i padły ale to juz nie oryginalne;] tez ZAP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

W T25 akomylatory juz są ok 6lat i jeszcze pochodzą a w U3512 10lat ma już trzeci akumulator :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuczek015    3

W Bizonie ZAP 13 lat trzyma jeden bo drugi podczas wkładania do kombajnu ,, się uderzył i pękł" kwas wyleciał , skleiłem ale wytrzymał tylko do końca

żniw ! 2 x 12 V - 195 ah

w MTZ średnio co 10 lat wymieniam! 2 x 6 V - 225 ah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmech    1

U mnie w mtz akumulatory wytrzymały 12 lat były to 215ah jenoxa.jak ktoś już wspomniał o ładowaniu to trzeba tego pilnować oby było prawidłowe i do tego rozrusznik jak padlina że przewody płyną to akumulatorki bardzo szybko się skończą tak samo jest jak silnikiem trzeba kręcić 10 minut zanim zaskoczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian3p    24

A u mnie w 360 od 6 lat siedza dwa akumulatory 6V i jak na razie dzialaja bez problemu, a w tym ciagniku mam pradnice. ;) W 3p 2 lata temu eksplodowal mi 9 letni akumulator, teraz mam tam 2 po 6V i na razie bez problemow.


Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

mi teraz, po 3 latach użytkowania padają autoparty w 360, po naładowaniu trzymają prąd góra 3 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie w C-360 mam akumalotory Centry dopiero 4 mieisące, mam nadzieje, że potrzymaja trochę ;) A w rusku już muszę je zmienić bo mają co najmniej 5 lat i już nic nie idzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mam z centry we władku i już ponad 8 lat trzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

u mnie w 3p wytrzymały 7,5 roku a teraz załozyłem jedną 12V 120 A bo mnie wkó.. te dwie 12. tak samo zrobiłem w zetorze 8111 i teraz jest jeden taki jak i mam w bizonie, i po żniwach co jakiś czas zamieniam je żeby troche popracowały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam w C-360 3P oryginalne Centry 6 V 165 Ah i od 2002 roku działają bez zarzutu. W zeszłą zimę robiłem remont silnika więc będzie lepiej zapalał zimą dlatego myślę, że akumulatory posłużą mi jeszcze długo (przynajmniej ze 4 lata).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3PGT    0

u mnie w 3p są dwie 6V 195 Centry już cztery lata i mam w nim niemałe oświetlenie bo 4 halogeny i z przyczepą sie jeżdzi też na światłach i dzisiaj w nocy było minus 8, stał na dworze i rano bez problemu ale jest alternator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

ja 2 lata temu zmieniałem w c360 centra 12V.no i zauważyłem że jeden już padł.a poprzednie to miałem 12 lat.to ojciec gadał że jeszcze kupował oddzielnie akumulatory oddzielnie kwas.a te nowsze akumulatory to nie wiem dlaczego krótko trzymają.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Camry
      Mam małe pytanko czy taki prostownik z rozruchem będzie dobry np. do rozruchu bizona czy też większego ciągnika . Jeśli macie lepsze propozycje to podsuncie. Wiem tematów było już dość dużo ale jakoś chodzi mi po głowie ten model a nigdzie tu na forum nie bylo o nim wzmianki. Dzięki 
      https://erli.pl/produkt/prostownik-z-rozruchem-class-750-lcd-rozruch-700a,166480992?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwnv-vBhBdEiwABCYQAxkx6XIYDalvfXO3ZVaR2kdU2vq10NvAl9YBT0uqTsAOZf32j7LRChoCQ80QAvD_BwE
       
    • Przez ma123
      Witam planuje zakup prostownika z rozruchem z tego co czytałem to dobrze by było gdyby miał chociaż 500ah podczas rozruchu głównie miał by służyć do odpalania c360 c330 zimą oba posiadają akumulator 120 ah jakie polecacie prostowniki z rozruchem 
    • Przez lysyrolnik
      Witam
       
      No i stalo sie w moim MTZ 82TS padly baterie, i tu nasuwa sie moje pytanie- Jakie polecacie akumulatory?
      dodam ze w moim MTZ-cie sia aku... 2x 6v
    • Przez Fugeo
      Cześć Jaki polecicie mi nowy prostownik 12 V i 6 V do 200 zł do ładowania głównie akumulatorów w ciągnikach. Pojemność największego w claasie to jak się nie mylę ok 160-170 Ah. I czy warto szukać prostownika z funkcją rozruchu?
    • Przez Rolnik4056
      Witam.
      Zmieniam akumlatory w c330 z 2x 6 v na 1 12V.
      I pisze z pytaniem czy akumlator o parametrach 12V 120Ah 1000A wystarczy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj