Gość

URSUS 1224 czy 1614

Polecane posty

Gość   
Gość

witam, mam 50 tyś. 50 ha ziemi, obrabiam wszystko Ursusem C-360, gdy niedaje rady korzystam z pomocy Ursusa 912 znajomego. planuje zakup ciagnika i zastanawiam sie nad Ursusem 1224 i 1614.. którego wybrać??? pzodrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saherb    36

Wybierz 1634

Edytowano przez robertbara
Brak argumentacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

@saherb ale kolega ma dylemat pomiędzy 1224 a 1614 a nie jak ty mu polecasz 1634.

Ja bym polecał 1614 jeśli masz tylko pole do obrabiania to po prostu większym ciągnikiem szybciej sobie uprawisz, myślę że kupisz taniej niż za 50 tyś takiego ursusa :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwarancyjny    11

Wybierz 1224, jest niewiele słabsza od 1614, mniej pali a robotę zrobisz taka samą i jeszcze jedno 1224 mają mocniejsze skrzynie biegów niż 1614. Polecam 1224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saherb    36

@saherb ale kolega ma dylemat pomiędzy 1224 a 1614 a nie jak ty mu polecasz 1634.

Ja bym polecał 1614 jeśli masz tylko pole do obrabiania to po prostu większym ciągnikiem szybciej sobie uprawisz, myślę że kupisz taniej niż za 50 tyś takiego ursusa :blink:

Też bym polecał 1614, ale wg mnie 1634 jest bardziej komfortowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas323    2

Aaa źle mówisz skrzynie w obu ciągnikach są takie same 4 biegow przeważnie są to skrzynie zetorowskie i niema jakiej kolwiek różnicy a co do tematu lepiej 1614 to jest jednak turbinka :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bsursus    0

Nieprawda te 3 biegowe były na zamówienie robione. Myślę że 1224 wystarczy ponieważ mniej pali a robote zrobi na czas i dość szybko :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

A pewnie że się różni w 1614 masz 3 biegową skrzynie a w 1224 masz 4 biegową

Tyle że właśnie nie każda 16 miała 3 biegową skrzynie, przeglądając czasami ogłoszenia prawie zawsze są do sprzedania 1614 z 4 biegową skrzynią zdarzają się jakieś wyjątki oczywiście, 3 biegowe najczęściej są spotykane w zetorach np 16145 czy 16245 :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

A nie lepiej kupić jakiegoś za 30 tyś coś zachodniego?? np. Deutza DX110 http://www.allegro.pl/item949609448_deutz_dx110_dx_110_stan_bdb_zarejestrowany.html 16/4 skrzynia?? Napewno będzie troche starszy, a to jest tylko jedno na niekorzyść. A za resztę kupić jakiś mniejszy np. MF 690- http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B171130 albo takie Case: http://www.allegro.pl/item938390477_ciagnik_case_885_xl_rok_1989_4x4.html . W sumie wyszły bo 60 około tysięcy. Bo 2 ciagniki to trochę mało (chodz ty jednym dawałeś radę) :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

powiem ci tak znaleźć to nie problem ale znaleźć w bardzo dobrym stanie już nie jest tak łatwo wiec postaraj się na początku poszukać a później dopiero wybrać po stanie ciągnika(tak samo techniczny jak i wizualny) bo myśle że i jeden jak i drugi byłby dobry


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

musze wszystko dokładnie przemyśleć.. 1224 120KM a 1614 155KM, 1634 hmm no ewentualnie ale ceny sa duże heh.. wg mnie troszke ma głupia i mniejsza kabine.. miałem ZTSa 16245. kazdy ciagnik jest dobry niewatpie, kazdy ma zalety i wady. dziekuje za pomoc :blink: jeszcze musze wszystko obgadac z tata. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati9621    16

Bierz 1224 jest moim zdaniem najbardziej udany a 1614 z skrzynia trzybiegowa były szybsze niż te z czterobiegowa skrzynia ale najczęściej są z czterobiegową bierz 1224 miałem obydwa ale jednego nie zarzucę 1614 dzwięk silnika jest niepowtarzalny pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwarancyjny    11

To są zetorowskie skrzynie i przeważnie 4 biegowe były na zamówienie montowane w 1614(a na stałe w nowszych modelach połowa lat 90), a co do zetorów 16145 i 16245 zazwyczaj było montowane skrzynie 3 biegowe synchronizowane 16245 i niesynchronizowane w 16145. Za każdym razem ja spotykałem się z ursusami 1614 lub zetorami to były 3 biegowe skrzynie (a trochę ich było)Kolego tomus88xD na 50 ha w zupełności starczy ci 1224, a za takie pieniądze to kupisz naprawdę w dobrym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

jak masz 50 ha to bierz cos nowego zetora albo pronara i jest problem z glowy ja mam 40 ha i wziolem pronara 1221A i wiem co mam jest super znajomy ma 20 ha i kupil zetora 110 km nowe to nowe komfort i przyjemnosc z pracy no i nie martwisz sie o nic tankujesz wlaczasz radio i w pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel820    1

Polecam 1224 na 50ha spokojnie wystarczy. U mnie we wsi jest jeden taki pracuje z pługiem 5*40(lub większ nie jestem pewien) spokojnie go ciągnie bez przemęczania. Większość jego pracy to ugniatanie kiszonek z kukurydzy. Ale z tego co wiem nie miał jeszcze zadnej awarii.


Moja stajnia km MTZ Belarus 820 i MF 255

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djvtec    0

jeżeli juz mialbym cos z tych 2 doradzic to 1224. a dlaczego? bo jest mniejszy! na 50ha spokojnie wystarcza ciagnik o mocy ok 100 km :blink: taki 1014 (albo 1034 najlepiej) w zupelnosci by wystarczyl. albo tak jak mowi kolega @Lukaszjarm dozbierac pieniedzy i kupic cos nowego (chociarz w twoim przypadku to bardzo meczace obrabiac ten areal sama C-360 :huh: )


Ursus C-360
Ursus 3512
New Holland TD80D to mój tabor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

napisalem ze mam 50 tyś i nieoznacza to że akurat za taka cena mialbym go kupowac.. jezeli trafilby sie tanszy to jak najbardziej. zostalo by mi na agreagat, siewnik, pług. ciagnik koniecznie z przednim napedem no i ktorys z tych dwoch sprzetów ktore wymienilem ewentualnie 1634. ciagnik pracowal by jako glowny moim gospodarstwie tj podorywka oranie sianie z agregatem, ciaganie przyczem ze zbozem, czasami beczke asenizacyjna by nawiesc pole "wywarem". planuje dokupienie w przyszlosci ziemi i chce kupic dobry ciagnik by nie musiec za kilka lat dokupoywac drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djvtec    0

a ile ziemii chcesz tak mniej wiecej dokupic ?


Ursus C-360
Ursus 3512
New Holland TD80D to mój tabor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

posluchaj mnie kup nowy na kredyt mlody rolnik male oprocentowanie i masz nowy sprzet na kilkanascie lat nie bedziesz dokladal jesli zadbasz o niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj