Gość

URSUS 1224 czy 1614

Polecane posty

PiotrekMTZ    5

Witam. Mam na oku ładnego URSUSA,i chciałbym go kupić. Mam obawy czy poradzi sobie z maszynami jakie mam lub będe posiadał,mianowicie agregat uprawowo siewny(3-rzędy graczek+wał Pacer+siewnik famarol),gruber 3m(sprężyna),pług obracalny 4-skibowy IBIS (resor).

Ciągnik jest wersja exportową,sprowadzony z niemiec. Liczę na szybką odpowiedź. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dinek94    13

Jak stan jest godny ceny to tak, ale wiesz ile 6 pociągnie ON. A na ilu ha miałby pracować ten ciągnik a masz już te maszyny czy je kupisz bo jak je masz to już kup ta 6 ale jak nie masz to kup 4TURBO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baks17    0

To zależy od wielu rzeczy po pierwszę jakie masz ziemie jakie klasy czy tereny górzaste, a po drugie cena samego ciagnika czy jest warta uwagi i jeszcze jedno ma turbine czy jest bez??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Szczerze to daj sobie spokoj z tym ciagnikiem podnosnik ci nie wytrzyma szczegolnie przy gruberze i plugu mam ursusa 1014 i to sa te same podnosniki i szalu nie ma lepiej kup sobie cos z podnosnikiem co najmniej 6t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421

6 cylindrówka nie spali tak dużo więcej jak 4 cylindrowy zaturbinowany silnik, turbina też musi mieć paliwa żeby wykrzesać moc, poza tym masz różnicy kilkanaście koni!! A co do tych maszyn, gruber jak jakiś lekki to da rade, agregat to z pewnością ale co do pługa może jak nie na pełnej szerokości to uciagnie ale momęt zniszczy podnośnik, resory troche ważą a jednak ciągle trzeba będzie to dźwigać, masa ciagnika i uciąg dadzą rade ale niestety hydaulika jest za słaba. CHoć nie wiem jak z wersjami exportowymi bo One miały dużo wieksze możliwości i w pełni powzmacniane podnośniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystalzts    14

Moim zdaniem kupuj , te maszyny co opisałeś spokojnie potacha , a spalanie w 6 i 4 jest prawie takie samo wiem co mówię posiadam oba ciągniki , ja swoją 6 ciągam agregat uprawowo-siewny 4 metry zawieszany i jakoś hydrałulika wytrzymuje .

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gieru    0

Ludzie... jakie spalanie? Jaką jednostką Wy to mierzycie? I po co te niepotrzebne dyskusje na ten temat? Polecam zmierzyć, dać ciągnikowi 4 i 6 cylindrowemu odpowedni sprzęt, dobrać prędkość roboczą i zaorać np 1ha pola. I co wam wyjdzie? To samo, bądź podobnie, ale w przeliczeniu na 1ha. Ciągnik to nie samochód ze spalanie się podaje na 100km. Kolega mierzył ile weźmie mu T-25 (2 skiby) i C-360 (3 skiby) w orce 1ha. Wyszło mu w obu 12 litrów. Mi w 912 (4x35) na 1ha bierze 12-15 litrów. Zmienia się tylko czas pracy na tym 1ha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Gieru ma racje 6 cylindrow wcale wiecej nie spali od 4 ale za to wiecej pracy w ciagu godziny zrobisz. Ja osobiscie teraz nie kupilbym ursusa to sa dobre maszyny nie powiem o nich zlego slowa mocne sa uciag maja zaj... ale nie maja odpowiednich podnosnikow do swojej mocy i tu jest caly problem a taki ibis jak ty piszesz 4 na resorze wazy ok 1700kg to nie ma bata ze podnosnik nie da rady albo bardzo szybko go wykonczysz chyba ze bedziesz mial jakis plug na kollku masa ok 1000kg gruber i agregat tak samo inaczej nie poradzisz z podnosnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

kup takiego ursusa, lub zetora, bo to praktycznie to samo(osobiście polecam zetora 12245, lub ursusa 1234 lepsza kabina, mniej wystaje, synchronizowana skrzynia)

poszukaj takiego z dwoma siłownikami wspomagającymi to udzwig będzie miał wystarczający

ja swoim 12245, fota w galerii, dzwigam trzybelkowy gruber unii grudziądz(przerabiany)o szerokości 3m, na sprężynach, 12 zębów, zakładam obciążnik na przedni tuz bo bez niego jak jadę drogą to przednie koła podnosi, i podnośnik daje radę

super oszczędny to nie jest ale moc ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

A co do podnośnika to jego udźwig można zwiększyć przez zastosowanie dwóch siłowników wspomagających ale nie oryginalnych tylko o większej średnicy. Można takie kupić w GRENE.

A co do URSUSÓW to nie są to złe ciągniki łatwe w naprawie a jakby co mechaników pełno a jak kupisz jakiegoś fergusona albo john deere to mechanika nie dostaniesz. Nie raz na forum ktoś napisze ze ma fergusona i jak coś zrobić i przeważnie nie ma żadnego odzewu. I oczywiście wygląd 1224 to bardzo ładny ciągnik mimo swoich lat.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam, jakie macie w swoich 1224 spalanie ON w orce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1333    5

witam ja szczerze polecam ci ten model bo sam go posiadałem w 4 obrotku nie będzie prpblemu tylko na 100 procent będziesz musiał dołożyć drugi siłownik wspomagający poprostu będzie miał lżej i to jest nie duży koszt. ja mam 1614 z 87r i współpracuje on z 4 obrotkiem khun 1300kg i nie mam żadnych problemów z hydrałliką a praktycznie te ciągniki są takie same różnią się tylko mocą

 

a waga ibisa to około 1300kg 4 obrotka a 5 skib waży około 1800kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Skoro wersja exportowa to ma 2 siłowniki standardowo, czyli wzmacnianą pompę, ulepszony rozdzielacz itd. Jest to dużo lepsza wersja od zwykłych. A z tymi maszynami poradzi sobie bez problemu nawet na ciężkiej ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

Witam, jakie macie w swoich 1224 spalanie ON w orce?

ja w swoim zetorku max zużycie paliwa jakie miałem to prawie 30 litrów, ale orka była ekstremalnie ciężka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
1224.jpg ma ktoś może takiego ursusa ja się sprawuje i w ogóle, i może lepiej brać 1614 Edytowano przez forumkowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Takie same ja inne...tylko z nową maską...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

pociągnie 5 skibowy obrotowy? i agregat uprawowo siewny 3m AKTYWNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Pług jeśli obrotowy to raczej 4 skibowy, zależy w jakiej ziemi i jakie odkładnie zresztą .

Agregat uprawowo siewny aktywny 3m to z nadbudowanym siewnikiem


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

do tych całkiem nowych to nie jestem przekonany silniki perkinsa niby dobre, a jednak mam farmtraca z silnikiem perkinsa i nie chce drugiego! JAKOŚ MNIE NIE PRZEKONUJE!

 

DZIĘKI ZA ODPOWIEDZI! A tak w ogóle ma ma ktoś takiego z tej ser :D i?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ten największy ma silnik iveco.Nie Perkinsa.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja nie chce największego tylko gura 1614 155km nie więcej do tej pięcio skibówki obrotwej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj