Gość

URSUS 1224 czy 1614

Polecane posty

Kolego nie przeliczaj paliwa na godziny bo zginiesz w tego typu maszynach trzeba użyć przelicznika l/ha jeszcze jedna sprawa jak posiadasz małe kawałki gdzie trzeba dużo się nakręcić na zawracać to odpuść sobie silniki turbo ponieważ częsta zmiana prędkości obrotowej silnika nie jest dobra dla turbiny (szybciej się zużywa), a po drugie rozpędzanie takiego ciągnika z turbo na krótkich kawałkach mocno odbije się na zużyciu paliwa. Jeśli posiadasz też krótkie kawałki to nie wykorzystasz możliwości 1614 bo żeby ten ciągnik wykorzystać podczas orki to pług powinien posiadać albo 5 obrotowa (pompa hydrauliczna 1614 nie nadaje się do tego)albo 6 ciąganą stąd na krótkie kawałki lepiej pokusić się o 120KM i pług 4 obrotowy z jakim powinien sobie poradzić podnośnik w tych ciągnikach.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel2793    0

hmm z 20ha to mam w takich małych kawałkach, i biorąc pod uwagę że tam jest dużo zawracania i cofania. Mam jeden taki kawał 5ha jest położony na zboczu, glina, 4 słupy i 5 drzew. tam zawsze jest "wojna" To z tego co kolega LukiIngenieur pisze to 1614 zamęczę i nie wykorzystam w pełni jej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauwaz ze kazde wcisniecie gazu w 1614 to jest pierwszy chwilowy rzut czarnego dymu jest to normalna cecha tych ciagnikow tylko ze kolor czarny spalin jest to nie w pelni spalone paliwo! Na malych kawalkach ciezko sie pracuje z plugiem ciaganym strata czasu na nawrociach i szerokie poprzeczki. Jak bedziesz sie rozgladal za ciagnikiem 120 km to polecam szybka skrzynie bo wtedy w pracach typu orka, uprawa spokojnie korzystasz z pierszego zakresu przyklad: 12245+4obrotowa 25-30cm biegi 3I i ciezkich bardzo ciezkich 2I ewentualnie żółw. Przy normalnej skrzyni wachasz się między 1 II a 4I. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
hmm z 20ha to mam w takich małych kawałkach, i ....

i chcesz ciągnik 6cio garowy?

Ja mam kawałki po 4-6ha (pola prostokątne) i mam dwie czwórki i nie myślę o szóstce z powodów opisanych przez mego przedmówcę


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel2793    0

tak myślę o szóstce...te czwórki to wszystkim gospodarzom w mojej okolicy to już za przeproszeniem bokiem wyszły...na nasze tereny, ziemię są za słabe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

a nie myślałeś o jakimś MFie?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bsursus    0

bierz 12 a nie będziesz żałował, w porównaniu do czwórki z turbo jak tu ktos wcześniej napisał to nie ma porównania bo silnik 6-cio garowy inaczej się zachowuje i przeliczając l/ha to musze powiedziec ze wcale duzo nie spali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ja bym myslał nad 12245 albo 16245 niby to samo ale jednak Kobiny chociaż robili a nie jak ursus takie stare puszki ciągnął w XXI w prawda że żałosne? B) Zetor szedł z duchem czasu i kabinke wstawil lepszą. Napewno jak to czesi robili powinien być twardszy a cena ta sama będzie :) Jak sie zepsuje częsci i tak dopasujesz z ursusa. Ja nawet nie myśle o ursusie :D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

To samo tylko lepiej wykonany, w latach jak robili w kooperacji raczej niczym się nie różniły.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlolxd    0

Szóstkę turbo oczywiście. Dlaczego?

Bo ceny zbliżone i czasem można wyrwać 1614 w cenie 1224.

Osobiście rozejrzałbym się na Twoim miejscu za Zetorem 18345. Cenowo wiele się nie różnią od Ursusów a jednak więcej koni mechanicznych. Dziś masz 45ha a jutro może się okaże że:

- dokupisz 50ha

- zajmiesz się usługami.

 

Co się psuje - miałeś osiemdziesiątkę to wiesz co się psuje bo to tylko 2 gary więcej.

 

 

muj koleka ma zetora 18345 strasznie narzeka na niego robił mu skrzynie juz 2 razy przedni most mu pękł ten zetor stoi w garażu prawie cały sezon co wyjedzie to sie cos psuje a ma też ursus 1614 i 1634 mówi że to są dużo lepsze ciogniki od tego zetora słabsze ale lepsze bo sie nie psują ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

a zetor?? lepszy by był ?? czym się różni? tak ja wspomina UrsusCzesio?

 

To nie wiesz że Zetor i Ursus to jeden ch*j tylko w innym opakowaniu? Zetor oczywiscie lepsze opakowanie bo nasze głąby klepali 1614 do 2008 roku z super komfortowa kabiną która pamięta lata 60... ;)

 

sądze że ZTS najlepszym wyborem był by jednak składany po czesku i kabina komfortowa


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes91    0

Ja na swoje 20 ha(powinno się powiększyć do 30) ;) będę brał prawdopodobnie 1224 albo 12145 , myślałem nad 1614 ale spalanie mnie przeraża , i nie potrzebuje aż takiej mocy ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

popieram przedmówce tylko radził bym zetora 12145 zawsze lepszy komfort a zapłacisz tyle samo a naprawdę kabina w zetorku jest o wiele fajniejsza. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam . posiadam ursusa 1614 i jakoś nigdy mi nie brakowało biegów ma skrzynię 4 biegową bardzo mocny i wytrzymały ciągnik :) pozdro ;) !! :D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losiek13    0

ursus 1224 ma około 120 km,a 1614 ma 155 km czym mocniejszy tym lepszy jeśłi są mniej więcej w tej samej cenie wybierz 1614

 

witam . posiadam ursusa 1614 i jakoś nigdy mi nie brakowało biegów ma skrzynię 4 biegową bardzo mocny i wytrzymały ciągnik :) pozdro ;) !! :D:D:D:D:D

ja mam ursusa 1634 po modernizacyj czyli jest to ulepszona wersja 1614 i jest to świetny ciągnik polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybrałbym Ursusa 1224 bo na twoją ilość ziemi to spokojnie wystarczy.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Mi 1614 spala minimum 20l na ha w orce,i nie moge narzekać. Wszystko zalezy od gleby ale ja bym brał 16 zawsze wiekasza moc a wiec i zapas jakis zawsze zostaje a spalanie nie musi byc wieksze. 1-3litry w orce wiecej chyba nie robi roznicy a ciagnik mniej obciazony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemas15    0

Ja mam panowie inną propozycję nie Ursusa czy Zetora

Fortschritt ZT 323 A 4 cyl IFA komfortowa kabina skrzynia 3 zakresowa jedyną wadą dla mnie jest masa i promień skrętu tego ciągnika


SKR Smutny Koniec Rolnictwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj